TIXIK.cz » Města » Petrohrad

Petrohrad - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Petrohrad: Hlídač pokojů
Petrohrad Mapa Mapa hotelů Petrohrad

Související témata

Satelitní mapa Petrohradu, Tipy na výlety poblíž Petrohradu, Luxusní ubytování v Petrohradu, Apartmány v Petrohradu, Levné ubytování v Petrohradu, Petrohrad - počasí, Petrohrad: Fotografie

Doporučené hotely Petrohrad


Zobrazit všechny »Petrohrad: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Petrohrad Mapa Plánovač výletů na míru
Největší města světa, Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Petrohradu, Plánovač výletů, Petrohrad a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Stanice Metra


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 02:27:29, WWW stránky:

Proti

často prší

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

metro
mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 59.9382, 30.0945
Nadmořská výška: 9 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-15 03:01:16

Petrohrad: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 52Recenze: 2582011-08-24 10:15:25
Petrohrad (rusky: Санкт-Петербург, anglicky: Saint Petersburg) je jedno z nejkrásnějších měst Ruska . Jedná se o nejzápadněji položené město na severu Ruska ve Finském zálivu. Petrohrad je město ležící v rovině. Vzniklo v místě močálů při deltě řeky Něvy.

Vznik města Petrohrad

První osadníci zde žili už v 8. století. Už v této době byly o město Petrohrad spory mezi Švédy a Rusy. Teprve car Petr I. Veliký dokázal Petrohrad získat trvale pro Rusko. V 18. století začala výstavba města zasahující do močálů. Petrohrad se stavěl podle vzoru Amsterdamu na pilotech, které se zatloukaly do nepevného podloží. Při stavbě zde zahynulo mnoho lidí, zejména nevolníků, a proto se říká, že Petrohrad stojí na lidských kostech.

Petrohrad pilíř Ruska

Roku 1712 nechal car Petr I. Veliký udělat z Petrohradu hlavní město Ruska. Za druhé světové války německá vojska obléhala Petrohrad (tehdy Leningrad) neúspěšně téměř 900 dní. V tomto období bylo zničeno mnoho historických památek.

Petrohradské památky

Zřejmě nejkrásnější stavbou Petrohradu je Zimní palác , který nechala postavit carevna Alžběta (dcera Petra Velikého) . Tato italská barokní stavba je dnes největší obrazárnou na světě a čítá kolem třech milionů uměleckých děl. Další velice významnou památkou města Petrohrad je katedrála sv. Izáka. Ta rovněž patří mezi největší na světě. Se svojí výškou 100 m tvoří významnou dominantu města a je odtud nádherný pohled na nejkrásnější místa Petrohradu. Ve vnitřních prostorách katedrály nalezneme mnoho mramoru, polodrahokamů a drahokamů. Zlatá kopule je obložena 100 kg čistého zlata. Mezi další památky Petrohradu můžeme zařadit nespočet kostelů různých církví – luteránský kostel sv. Petra a Pavla, římskokatolický kostel sv. Kateřiny nebo ortodoxní Kazanskou katedrálu a další – katedrálu Smolny nebo kostel Zmrtvýchvstání. Ten si pro svůj vzhled získává největší počet obdivovatelů. Na jihozápadním okraji města Petrohrad se nachází další významná stavba. Jedná se o bývalé carské sídlo – Petrodvorec z období klasicismu se zlatými sochami, krásným parkem a nádhernými jezírky s fontánami. Podívejte se i na seznam dalších zajímavostí ve městě Petrohrad.

Petrohrad a UNESCO

Petrohrad je krásný v každé roční době. V létě jsou zde teplé dny, v zimě pohádkově zasněžená krajina. Zcela oprávněně bylo historické jádro Petrohradu v roce 1990 připsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Kromě historických památek Petrohrad nabízí mnoho možností kulturního vyžití - muzea, divadla, parky, hřiště nebo ZOO a samozřejmě množství ubytovacích zařízení a restaurací.

Města a obce v okolí

PetrohradPetergof (12km)Lomonosov (18km)Gatčina (41km)