TIXIK.cz » Města » Rusko » Petrohrad

Petrohrad - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Petrohrad: Hlídač pokojů
Petrohrad Mapa Mapa hotelů Petrohrad

Související témata

Největší města v Rusku, Satelitní mapa Ruska, Satelitní mapa Petrohradu, Tipy na výlety poblíž Petrohradu, Luxusní ubytování v Petrohradu, Apartmány v Petrohradu, Levné ubytování v Petrohradu, Petrohrad - počasí, Petrohrad: Fotografie

Doporučené hotely Petrohrad


Zobrazit všechny »Petrohrad: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Petrohrad Mapa Plánovač výletů na míru
Největší města světa, Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Petrohradu, Plánovač výletů, Petrohrad a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Stanice Metra
Neva BayZátoky5km
New Sea Passenger portPřístavy6km
Kanonerskiy IslandGolf7km
Belyj ostrovOstrovy7km
Neva RiverJezera8km
Dekabristov IslandOstrovy8km
Sergej Kirov Stadium Saint PetersburgStadiony8km
Kirov StadiumStadiony8km
Ostrov DěkabristůOstrovy8km
Lakhtinsky RazlivJezera8km
North-West Thermal Power PlantElektrárny9km
Big port Saint PetersburgPřístavy9km
Museum of Electrical TransportMuzea9km
Krestovskyj ostrovOstrovy9km
St. Sergius MonasteryKláštery9km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 07:23:59, WWW stránky:

Proti

často prší

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

metro
mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 59.9382, 30.0945
Nadmořská výška: 9 m
Počet obyvatel: 4 6 00  000
Pobřeží: Baltské moře, 4,4 km
Datum poslední aktualizace: 15.10.2012 3:01:16

Petrohrad: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 52Recenze: 25824.8.2011 10:15:25
Petrohrad (rusky: Санкт-Петербург, anglicky: Saint Petersburg) je jedno z nejkrásnějších měst Ruska . Jedná se o nejzápadněji položené město na severu Ruska ve Finském zálivu. Petrohrad je město ležící v rovině. Vzniklo v místě močálů při deltě řeky Něvy.

Vznik města Petrohrad

První osadníci zde žili už v 8. století. Už v této době byly o město Petrohrad spory mezi Švédy a Rusy. Teprve car Petr I. Veliký dokázal Petrohrad získat trvale pro Rusko. V 18. století začala výstavba města zasahující do močálů. Petrohrad se stavěl podle vzoru Amsterdamu na pilotech, které se zatloukaly do nepevného podloží. Při stavbě zde zahynulo mnoho lidí, zejména nevolníků, a proto se říká, že Petrohrad stojí na lidských kostech.

Petrohrad pilíř Ruska

Roku 1712 nechal car Petr I. Veliký udělat z Petrohradu hlavní město Ruska. Za druhé světové války německá vojska obléhala Petrohrad (tehdy Leningrad) neúspěšně téměř 900 dní. V tomto období bylo zničeno mnoho historických památek.

Petrohradské památky

Zřejmě nejkrásnější stavbou Petrohradu je Zimní palác , který nechala postavit carevna Alžběta (dcera Petra Velikého) . Tato italská barokní stavba je dnes největší obrazárnou na světě a čítá kolem třech milionů uměleckých děl. Další velice významnou památkou města Petrohrad je katedrála sv. Izáka. Ta rovněž patří mezi největší na světě. Se svojí výškou 100 m tvoří významnou dominantu města a je odtud nádherný pohled na nejkrásnější místa Petrohradu. Ve vnitřních prostorách katedrály nalezneme mnoho mramoru, polodrahokamů a drahokamů. Zlatá kopule je obložena 100 kg čistého zlata. Mezi další památky Petrohradu můžeme zařadit nespočet kostelů různých církví – luteránský kostel sv. Petra a Pavla, římskokatolický kostel sv. Kateřiny nebo ortodoxní Kazanskou katedrálu a další – katedrálu Smolny nebo kostel Zmrtvýchvstání. Ten si pro svůj vzhled získává největší počet obdivovatelů. Na jihozápadním okraji města Petrohrad se nachází další významná stavba. Jedná se o bývalé carské sídlo – Petrodvorec z období klasicismu se zlatými sochami, krásným parkem a nádhernými jezírky s fontánami. Podívejte se i na seznam dalších zajímavostí ve městě Petrohrad.

Petrohrad a UNESCO

Petrohrad je krásný v každé roční době. V létě jsou zde teplé dny, v zimě pohádkově zasněžená krajina. Zcela oprávněně bylo historické jádro Petrohradu v roce 1990 připsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Kromě historických památek Petrohrad nabízí mnoho možností kulturního vyžití - muzea, divadla, parky, hřiště nebo ZOO a samozřejmě množství ubytovacích zařízení a restaurací.

Města a obce v okolí

PetrohradPetergof (12km)Lomonosov (18km)Gatčina (41km)