TIXIK.cz » Města » Petra

Petra - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Petra: Hlídač pokojů
Petra Mapa Mapa hotelů Petra

PetraPetra

Související témata

Petra - satelitní mapa, Petra: Fotografie

Doporučené hotely Petra


Zobrazit všechny »


Petra: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Petra Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely ve městě, Penziony, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Petra a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 06:13:06, Nadmořská výška: 875m

Petra je starověké město a archeologické naleziště vytesané do skal v Jordánsku . Nachází se na jihu země, asi 40 km severozápadně od města Maan . V roce 2007 bylo zařazeno mezi nových sedm divů světa. Všechny zdejší stavby včetně chrámů či amfiteátru byly vytesány do pískovce. Prolínají se zde východní tradice s helénistickými. V roce 1985 bylo město Petra zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Historie

Město Petra bylo založeno pravděpodobně ve 3. stoletím před naším letopočtem Edomity. Původně vzniklo jako pohřebiště v dokonale krytém místě Vádí al-Araba. Později město Petra připadlo Nabatejcům. Díky své poloze, leželo na důležité obchodní křižovatce mezi Arábií, Egyptem a Sýrií, se z něj stalo hlavní město. Svůj největší rozmach město Petra zažilo v 1. století před n.l., kdy zde žilo kolem 30 tisíc obyvatel. Bohužel, v 6. století n.l., po druhém velkém zemětřesení, město opustili poslední obyvatelé. Město Petra pomalu upadlo v zapomnění. Po mnoho století město Petra znalo jen pár beduínů, kteří jeho existenci tajili. Až v roce 1812 se švýcarský badatel Johann Ludwig Burckhardt dostal do města v přestrojení za Araba a památky města tak představil celému světu.

Praktické informace

Návštěva města Petra je velice náročná, především v letních měsících, proto mějte dobré boty a dostatek pití. Méně zdatní návštěvníci mohou využít dopravy na koních, velbloudech, oslech, nebo v drožce. Nejlepší doba pro návštěvu je brzy ráno nebo pozdě odpoledne, kdy sluneční paprsky rozzáří barvy skal. Ubytovat se můžete v blízkém městě Wādī Mūsá .


Informace a fakta

GPS: 30.325, 35.4393
Nadmořská výška: 875 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 06:24:34

Petra: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 69Recenze: 1242011-04-25 18:42:05
Místa přecpaná turisty moc nemám ráda, ale v tomto případě bych davy určitě přežila. Ty barvy, to je opravdu něco.
Ivana

Města a obce v okolí

Wadi Musa (4.1km)