TIXIK.cz » Rusko » Petergof » Peterhof

Peterhof v Rusku - hotely, ubytování, satelitní mapa, fotky

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Peterhof: Hlídač pokojů
Peterhof Mapa Mapa hotelů Peterhof

Související témata

Peterhof: Fotografie

Doporučené hotely Peterhof


Zobrazit všechny »Peterhof: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Peterhof Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Peterhof a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Admiralita Petrohrad23km
Kazaňská katedrála v Petrohradu24km
Petropavlovská katedrála v Petrohradu24km
Něvský prospekt v Petrohradu25km
Křižník Aurora25km
Smolny Cathedral28km
Carskoje Selo33km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Architektura, Aktuální čas: 08:26:18, Adresa: ул. Морского Десанта, д. 3, г. Петродворец, Ленинградская область, Rusko, Telefon: +7 812 450-68-84, WWW stránky:

Peterhof (Petrodvorec) je proslulý komplex paláců, parků a fontán. Nachází v Rusku , na pobřeží Finského zálivu, přibližně 30 km od města Petrohrad . Peterhof byl v roce 1990 zapsán na seznam světového kulturního dědictví UNESCO jako součást historického centra města Petrohrad .

Severní Versailles

Myšlenka na vznik rezidence Peterhof se objevila u Petra I. roku 1714. Toužil po sídle ve stylu francouzského Versailles . Dochované dokumenty, plánky a náčrty dokazují, že sám car se podílel na plánování a návrhu stavby. Roku 1723 byla velká část staveb a krajinných změn slavnostně dokončena. Na dalším rozvoji Petrodvorce má zásluhu car Mikuláš I.

Unikátní řešení

V letech 1720-1721 byl podle projektu Tuvolkova vybudován originální systém potrubí, který zabezpečoval funkci fontán. Vše pracovalo bez čerpadel pouze na principu rozdílných výškových úrovní jezírek a fontán.

Vzhled a atmosféra

Hlavní palác je obklopen sítí jezírek s úctyhodným počtem 150 fontán, které jsou doplněny zlatými sochami. Palác vznikl z původně skromné barokní budovy postavené v letech 1714 až 1725. Architektonické řešení dostal za úkol B.F. Rastrelli. Na první pohled vypadá palác ohromně, ale ve skutečnosti je poměrně úzký a je v něm umístěno pouze 30 sálů. Ovšem kde se šetřilo na prostoru, tam se nešetřilo na výzdobě. Stěny jsou pozlacené a doplněné mramorem, dřevěné prvky jsou bohatě dekorované a taktéž pozlacené.

Taneční sál

Tento prostor se považuje za nejpřepychovější v celém paláci. Vznikl v rozmezí let 1751 a 1752. Výzdobě dominuje zlato. Zajímavostí jsou falešná okna, na jedné straně sálu, a překvapí i obrovské množství zrcadel, která už tak velký prostor ještě zvětšují a dodávají mu monumentálnost. Podlaha je ornamentálně řešena ze světlého a tmavého dubu, javorového a ořechového dřeva.

Pro turisty

Peterhof je v dnešní době hojně navštěvován. První kroky turistů po příjezdu do Petrohradu vedou sem. V Petrodvorci se nachází několik muzeí, které zabírají jednotlivé stavby, či se rozprostírají v přírodních scenériích. Nejunikátnějším je muzeum hodin, které je jediné svého druhu v Rusku . Za návštěvu jistě stojí muzeum věnované hracím kartám nebo expozice věnovaná sběratelům.


Informace a fakta

GPS: 59.8846, 29.9088
Nadmořská výška: 20 m
Telefon:
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:13:21

Peterhof: Recenze

Peterhof prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Petergof (0.4km)Lomonosov (8km)Petrohrad (12km)Gatčina (37km)