TIXIK.cz » Rakousko » Horní Rakousy » Okres Gmunden » Obertraun » Pět prstů Krippenstein

Pět prstů Krippenstein - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Pět prstů Krippenstein: Hlídač pokojů
Pět prstů Krippenstein Mapa Mapa hotelů Pět prstů Krippenstein

Související témata

Pět prstů Krippenstein: Fotografie

Doporučené hotely Pět prstů Krippenstein


Zobrazit všechny »Pět prstů Krippenstein: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Pět prstů Krippenstein Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Pět prstů Krippenstein a doprava, Čerpací stanice, benzinky
4831 Obertraun3km
Lammertal25km
Hrad Mauterndorf44km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Vyhlídky, Aktuální čas: 23:26:10, Nadmořská výška: 1988m

Pět prstů Krippenstein je nejúchvatnější vyhlídka v Alpách. Nachází se v Rakousku , v oblasti Hallstatt-Dachstein, nad obcí Obertraun , na vrcholu hory Krippenstein, která dosahuje nadmořské výšky 2109 m.

O vyhlídce

Pět prstů Krippenstein je vyhlídka, jejíž konstrukce připomíná tvar ruky, proto je zřejmé, odkud vyhlídka získala svůj název. Pět jednotlivých můstků o rozměrech asi 4x1 m, vybíhá nad sráz. Jeden z můstků je např. celý ze skla. Druhý můstek disponuje barokním rámem, díky kterému si můžete udělat obrázek okolí lemovaný tímto rámem. Třetí můstek je vybaven trampolínou, která není přístupná, ale která symbolizuje svobodu hor. Čtvrtý můstek má v podlaze díru a pátý je vybaven dalekohledem, které je návštěvníkům bezplatně k dispozici.

Praktické rady

K vyhlídce Pět prstů Krippenstein se dostanete pomocí lanovky z obce Obertraun . Od lanovky na vrcholu Krippenstein vede zážitková turistická stezka až po Kříž, která nabízí další krásné vyhlídky. Vyhlášená je tak i vyhlídka "Weltnaturerbe-Blick" ("Pohled na Světové přírodní dědictví") nad centrem Krippensteinu, která umožňuje ideální výhled na oba ledovce Dachsteinu . Přístup k této vyhlídce je bezbariérový a umožňuje tak zážitek z vyhlídky opravdu každému. Cestou k vyhlídce Pět prstů Krippenstein můžete také nově navštívit, od roku 2009, vyhlídku "Welterbe-Spirale“ ("Spirála světového dědictví“) , která se nachází přímo na vrcholu Krippensteinu, v nadmořské výšce 2100 m. Zajímavostí je, že u této vyhlídky je nainstalována kamera, která vás vyfotí a vzpomínkové fotografie z ní si můžete zdarma stáhnout z webu dachsteinwelterbe.at


Informace a fakta

GPS: 47.5286, 13.6921
Nadmořská výška: 1988 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:41:19

Pět prstů Krippenstein: Recenze

Pět prstů Krippenstein prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Obertraun (3.1km)Hallstatt (4.9km)Gosau (13km)Ramsau am Dachstein (12km)Altaussee (13km)Bad Goisern (14km)Grundlsee (15km)Bad Mitterndorf (18km)Aich (15km)

Webmap: 1 2 3