TIXIK.cz » Města » Perugia

Ubytování Perugia

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Perugia: Hlídač pokojů
Perugia Mapa Mapa hotelů Perugia

PerugiaPerugia

Související témata

Satelitní mapa Perugie, Luxusní ubytování v Perugii, Levné ubytování v Perugii, Autopůjčovny v Perugii, Perugia: Fotografie

Doporučené hotely Perugia


Zobrazit všechny »


Perugia: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Perugia Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Perugii, Plánovač výletů, Perugia a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 04:40:12, WWW stránky:

Perugia je město nacházející se v Itálii . Leží v centrální části země na kopci nad řekou Tiber.

Historie

Historie města Perugia sahá až do prehistorického období. Za vlády Etrusků se stala Perugia významným městem. Od roku 1370 se stala papežským městem. Od roku 1861 byla Perugia součástí italského království. Dnes je moderním a kosmopolitním městem.

Památky

Dominantou města je velké otevřené náměstí Piazza IV. Novembre. V jeho středu je středověká fontána Fontana Maggiore. K dalším místním zajímavostem patří radnice Palazzo dei Priori, kostel San Severo, renesanční tvrz Rocca Paolina z let 1540 – 1543, katedrála San Lorezo z konce 16. století, bazilika San Domenico z přelomu 14. – 15. století, kostel Sant´Angelo z 6. století, kostel San Bernardino, kostel Ercolano Sant z počátku 14. století, kostel San Michele Arcangelo z přelomu 5. – 6. století, Etruscan Arch a univerzitní botanická zahrada Orto Botanico dell'Università di Perugia.

Hudba a sportovní vyžití

Pro milovníky hudby se ve městě Perugia koná Umbria Jazz Festival známý po celé Evropě . Nedaleko od města se nachází jezero Lago Trasimeno , kde je možnost sportovního vyžití a koupání. V dnešní době žije ve městě Perugia cca 160000 obyvatel.

Plusy

mírné klima

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 43.1093, 12.3838
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 13:12:44

Perugia: Recenze

Perugia prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

PerugiaPonte San Giovanni (5km)Ponte Felcino (5km)Petrignano (12km)Torgiano (10km)Bastia Umbra (14km)Magione (15km)Santa Maria degli Angeli (17km)Bettona (14km)

Webmap: 1 2 3