TIXIK.cz » Města » Pörtschach am Wörthersee

Ubytování Pörtschach am Wörthersee, hotely Pörtschach am Wörthersee

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Pörtschach am Wörthersee: Hlídač pokojů
Pörtschach am Wörthersee Mapa Mapa hotelů Pörtschach am Wörthersee

Související témata

Penziony v Pörtschachu am Wörthersee, Luxusní ubytování v Pörtschachu am Wörthersee, Apartmány v Pörtschachu am Wörthersee, Satelitní mapa Pörtschachu, Pörtschach am Wörthersee - počasí, Pörtschach am Wörthersee: Fotografie

Doporučené hotely Pörtschach am Wörthersee


Zobrazit všechny »Pörtschach am Wörthersee: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Pörtschach am Wörthersee Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Ubytování u jezera Wörthersee, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Pörtschach am Wörthersee a doprava, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 07:15:36, Nadmořská výška: 447m, WWW stránky:

Pörtschach am Wörthersee je nejvyhledávanější letovisko na březích jezera Wörther See , v Rakousku . Rozkládá se v Korutanech, v okrese Klagenfurt-Land, asi 14 km od Klagenfurtu , v nadmořské výšce mezi 446 až 702 m. V současnosti zde žije okolo 2700 obyvatel. Pörtschach am Wörthersee je exkluzivní letovisko nabízející celou řadu aktivit.

Pörtschach am Wörthersee

Pörtschach am Wörthersee je oblíbeným rekreačním střediskem. Jeho předností je poloha u jezera Wörther See , které patří k nejteplejším v celém Rakousku. V létě dosahuje teploty až 28°C. Městečko je rozděleno do dvou katastrálních částí - Pörtschach u jezera Woerth a Sallach. Návštěvníci si tu mohou užít krásnou přírodu i navštívit historické památky. Pörtschach am Wörthersee je plný malebných vil.

Turistické zajímavosti

K oblíbeným místům v Pörtschach am Wörthersee patří zdejší pobřežní promenáda, která je ideálním místem k romantickým procházkám. Pokud byste si chtěli chvilku sednout a odpočinout, navštivte místní park u mysu, kde je i altánek. Mezi další zajímavostí patří zřícenina hradu Leonstain, Brahmsův dům a kostel svatého Oswalda v Sallachu.

Aktivity

Mezi oblíbené aktivity v letovisku Pörtschach am Wörthersee patří pěší turistika, cykloturistika a vodní sporty, především plachtění. Spousta návštěvníků se sem jezdí koupat, i když tu nejsou žádné pláže. Ale podél celého pobřeží Pörtschach am Wörthersee je celá řada schůdků a mol, z kterých je dobrý přístup do vody. Ta je velmi čistá a v létě dost teplá. Na své si tu přijdou i potápěči a milovníci rybaření. Pro cyklisty a pěší turisty je v okolí mnoho značených stezek. Oblíbenou cyklotrasou je stezka kolem jezera dlouhá 50 km. Pörtschach am Wörthersee nabízí celou řadu dalších aktivit. Jedná se např. o tenis, golf, nordic walking, jízdu na koni či lyžování. Každý rok se tu koná tenisový turnaj Hypo Group Tennis International, který je součástí ATP Tour's International Series. Lyžařská střediska se nenacházejí přímo u městečka, ale v širokém okolí jezera Wörther See .

Turistické služby

Samozřejmostí v městečku Pörtschach am Wörthersee je široká nabídka kvalitního ubytování. Základní nabídku naleznete ZDE. Oblíbeným a cenově dostupným hotelem je Seehotel Dr Jilly, který nabízí krásný výhled na jezero, wellness centrum a vlastní pláž. Nejvyhlášenějším a nejslavnějším nočním klubem je klub Fabrik nacházející se mezi obcemi Pörtschach am Wörthersee a Velden am Wörthersee . Klub je spojen s městečkem pravidelnou autobusovou linkou. Další informace o čemkoli vám dají v informačním centru, které najdete na ulici Hauptstrasse 153. Nejvýznamnější akcí roku je hudební soutěž International Johannes Brahms Competition.

Historie

Oblast dnešního městečka byla osídlena již v době kamenné. První písemná zmínka o obci Pörtschach am Wörthersee pochází z roku 1150. Svůj největší rozmach však začala zažívat v polovině 19. století, kdy se tu začal rozvíjet cestovní ruch.

Doprava

Pörtschach am Wörthersee je dostupný autem, autobusem i vlakem. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Klagenfurtu (Woerthersee Airport) . Na letišti si můžete půjčit i auto, kterým se do Pörtschach am Wörthersee dostanete po dálnici A2 (E66) . Z Klagenfurtu do městečka jezdí nejen pravidelné autobusové a vlakové linky, i výletní loď. Vyjíždí z místa několik set metrů vzdáleného od pláže Strandbad.


Informace a fakta

GPS: 46.6356, 14.1455
Nadmořská výška: 447 m
Nejbližší hranice: Slovinsko, 17 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 00:29:30

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.poertschach.at

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: blízko k dálnici, možnosti koupání, rovinaté okolí, i luxusní ubytování, blízko do větších měst, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: banka, bar, kostel, zubař, doktor, čerpací stanice, supermarket, nemocnice

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Pörtschach am Wörthersee: Recenze

Pörtschach am Wörthersee prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Pörtschach am WörtherseeMaria Wörth (2.5km)Moosburg (3.2km)Krumpendorf (5km)Köstenberg (11km)Sankt Egyden (9km)Rosegg (11km)Klagenfurt (12km)Köttmannsdorf (11km)

Webmap: 1 2 3