TIXIK.cz » Města » Perpignan

Perpignan - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Perpignan: Hlídač pokojů
Perpignan Mapa Mapa hotelů Perpignan

Související témata

Satelitní mapa Perpignanu, Luxusní ubytování v Perpignanu, Levné ubytování v Perpignanu, Autopůjčovny v Perpignanu, Penziony v Perpignanu, Perpignan: Fotografie

Doporučené hotely Perpignan


Zobrazit všechny »Perpignan: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Perpignan Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Perpignanu, Plánovač výletů, Perpignan a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 21:08:32, WWW stránky:

Plusy

mírné klima

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 42.6976, 2.8954
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 11:46:38

Perpignan: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:06:21
Perpignan je nejjižněji položené velké město kontinentální Francie . Nachází se v podhůří Pyrenejí, v departementu Pyrénées-Orientales, jehož je správním centrem. V současnosti tam žije okolo 115 000 obyvatel. Perpignan láká na svojí kosmopolitnost a památky.

Turistické zajímavosti

Perpignan je zajímavé město, kde žije velká směsice různých národností. Centrem Starého města jsou náměstí Place de la Loge a Place de la République. Celá tato oblast je pěší zóna, která nabízí příjemné kavárny a množství obchodů. Na Place de la Loge se nacházejí tři krásné kamenné stavby - La Loge de Mar ze 14. století, která v minulosti sloužila jako burza cenných papírů, Palais de la Députation, který byl v minulosti sídlem místního parlamentu a dům Hotel de Ville, který je typický svojí cihlovo-oblázkovou fasádou. Mezi nejvýznamnější památky ve městě Perpignan ale patří Palác mallorských králů , katedrála de Saint-Jean a vstupní brána Le Castillet. Zajímavé je, že před každou památkou ve městě naleznete tabulku s informacemi ve francouzštině, katalánštině a angličtině. Nejnavštěvovanější muzea v Perpignanu jsou muzeum lidového umění Roussilionu a Katalanie Casa Pairal, které sídlí v již zmíněné vstupní bráně Le Castillet, která pochází ze 14. století a v minulosti byla součástí městských hradeb. Informační centrum naleznete v Palais des Congrés u promenády des Platanes.

Zábava

Perpignan je rušné město, které během roku hostí celou řadu oslav, svátků a festivalů. Mezi ty nejznámější patří festival vína, který se koná třetí říjnový víkend, týdenní oslava Fête de la Sant Joan, procesí de la Sanch, které se koná na Velký pátek a festival International des Arts de la Rue, který se koná od poloviny července do poloviny srpna každý čtvrteční večer, kdy místní ulice ožijí divadlem a hudbou všech žánrů. Pokud máte rádi kino, tak zajděte do Cinéma Castillet, což je nádherný kinopalác, který má neobarokní fasádu a secesní výzdobu.

Turistické služby

Základní nabídku ubytování naleznete ZDE . Mezi nejlepší restaurace patří restaurace Le France, Café Vienne, Casa Sansa, Les Antiquaires a vyhlášená rybí restaurace La Galinette. Dobrou kávu si můžete dát v Républic Café. Každý den, mimo pondělí, se také koná trh s čerstvým ovocem a zeleninou na náměstí Place de la République. O výstavách a programech nočních klubů se dozvíte v bezplatných měsíčnících L´Agenda, So Aware a Le Bizz (vychází každé dva měsíce) . Nakupovat se můžete vydat např. do zajímavého obchodu Maison Quinta anebo do obchodu Espi, kde si můžete koupit výborné sladkosti.

Historie

Oblast dnešního města byla osídlena už ve starověku. První zmínky o Perpignanu pocházejí z roku 927. Později bylo město součástí mallorského království. V současnosti to je zajímavé kosmopolitní město.

Doprava

Perpignan je dostupný autem, autobusem, vlakem i letecky. Letiště se nachází přibližně 5 km severozápadně od centra města. Z letiště se do centra dostanete vlakem. Autobusy z města Perpignan jezdí pravidelně do nedalekých přímořských letovisek a vlakem se tam dostanete snad z každého velkého města ve Francii , včetně Paříže , kam jezdí až devět vysokorychlostních vlaků denně. Po městě Perpignan se dá nejlépe pohybovat pomocí sítě městské hromadné dopravy, kterou zajišťují autobusy. Populární je také půjčování kol. Nejlepší ceny mají v půjčovně Vélostation, kde dáte za kolo na celý den 3 EUR.

Města a obce v okolí

PerpignanCabestany (4.2km)Canet-Plage (11km)Baixas (9km)Rivesaltes (8km)Alénya (10km)Torreilles (10km)Sainte-Marie-Plage (12km)Saint-Cyprien (13km)

Webmap: 1 2 3