TIXIK.cz » Perge

Perge - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Perge: Hlídač pokojů
Perge Mapa Mapa hotelů Perge

Související témata

Perge: Fotografie

Doporučené hotely Perge


Zobrazit všechny »Perge: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Perge Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Perge a doprava, Bankomaty


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Archeologická naleziště, Aktuální čas: 10:55:46, Adresa: Antalya Province, Turecko

Perge jsou ruiny antického města na pobřeží Středozemního moře v Turecku . Perge se nachází asi 15 km východně od města Antalya a 100 km od města Alanya .

O městě

Přístavní město Perge bylo založeno asi v 10. století př. nl. S mořem bylo spojeno dnes zaniklou řekou Kestros. Ruiny Perge , kdysi jednoho z nejbohatších a největších měst, se rozkládají na ploše téměř 15 km2. Město původně leželo více jak 20 km od pobřeží moře. V roce 546 př. nl. bylo město Perge dobyto Peršany a o 200 let později armádou Alexandra Velikého.

Památky

Antické ruiny Perge jsou dnes významným archeologickým nalezištěm a jedním z nejvyhledávanějších turistických cílů na pobřeží Středozemního moře v Turecku . Dochovány jsou ruiny amfiteátru. Nachází se tu i jeden z nejzachovalejších antických stadionů. Navštívit můžete agoru s ruinami chrámu zasvěceného bohyni Tyché nebo bazilika. Středem města Perge vedla hlavní ulice s podloubím a mramorovým vodním kanálem. Dodnes je v centru města zachovalý nymfeon s torzem sochy boha Mélos, ze kterého vyvěral pramen.


Informace a fakta

GPS: 36.9613, 30.8539
Nadmořská výška: 22 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:33:16

Perge: Recenze

Perge prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Büyükkumluca (11km)Kumköy (13km)Antalya (16km)Serik (23km)Dösemealti (24km)Belek (21km)Göynük (42km)Kemer (48km)Ağva (53km)

Webmap: 1 2 3