TIXIK.cz » Turecko » Izmir » Pergamon

Pergamon - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Pergamon : Hlídač pokojů
Pergamon  Mapa Mapa hotelů Pergamon

Související témata

Pergamon : Fotografie

Doporučené hotely Pergamon


Zobrazit všechny »Pergamon : Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Pergamon  Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Pergamon a doprava, Bankomaty


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 02:09:54, Nadmořská výška: 316m, Adresa: Bergama, Akrapol Yolu 2, Izmir Province, Turecko, Telefon: +90 232 631 0778

Pergamon jsou ruiny starověkého městského státu v Turecku . Kdysi centrum významného království leželo asi 25 km od pobřeží Egejského moře. Pergamon leží na území dnešního města Bergama , přibližně 100 km severně od města Izmir .

Historie města pergamenu

Město bylo založeno v 8. století př. n. l. Největšího rozkvětu dosáhlo po smrti Alexandra Velikého. Pergamon se stal významným centrem celé oblasti v období 2. století př. n. l., kdy ovládal polovinu Malé Asie. V tomto období vznikaly ve městě Pergamon nejhonosnější budovy. Pergamon je považován za místo zrodu pergamenu, který se tu vyráběl.

Památky

Nejvýznamnější dochovanou stavbou je amfiteátr z 3. století př. n. l., ze kterého vedla cesta k chrámu Dionýsa. Amfiteátr byl schopen pojmout až 10 000 diváků. Kopie slavného oltáře Dia v Pergamonu leží jižně od amfiteátru. Má tvar podkovy a skládá se ze 4 částí, jedna strana tohoto kolosu měla délku 70 metrů. Originální oltář je umístěn v muzeu v Berlíně . Cennou památkou je chrám Asklépia, kde svého času probíhala léčba. V Pergamonu se narodil starověký lékař a filosof Galén (131-201).


Informace a fakta

GPS: 39.1326, 27.1834
Nadmořská výška: 316 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:33:55

Pergamon : Recenze

Pergamon prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Bergama (1km)Bademli (33km)Soma (37km)Karaağaç (43km)Burhaniye (45km)

Webmap: 1 2 3