TIXIK.cz » Peklo

Peklo - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Peklo: Hlídač pokojů
Peklo Mapa Mapa hotelů Peklo

PekloPeklo

Související témata

Peklo: Fotografie

Doporučené hotely Peklo


Zobrazit všechny »


Peklo: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Peklo Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Peklo a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Přírodní rezervace, Aktuální čas: 16:21:42

Národní přírodní památka Peklo se rozkládá v délce 4 km mezi obcí Zahrádky a městem Česká Lípa , na severu České republiky . Peklo je údolní, místy až 60 metrů široká, skalní průrva o výšce 35 až 45 m. Národní přírodní památka Peklo byla vyhloubena Robečským potokem a jeho přítoky do druhohorního pískovce.

Přírodní památka Peklo

Peklo je vyhledávaným cílem turistů, geologů i botaniků. Údolí Robečského potoka je bohaté na ohrožené druhy rostlin (např. bledule jarní, prvosenka vyšší ...) a živočichů (např. výr velký, ledňáček říční, vydra říční...) . Mnoho turistů sem míří každé jaro za úchvatnou podívanou, kterou nabízí tisíce rozkvetlých bledulí. V roce 1880 hrozilo, že údolím povede železniční trať. Naštěstí se místnímu spolku podařilo prosadit stavbu mostu přes údolí. Dnes zde stojí 24m vysoký a 209m dlouhý ocelový most s oblouky, který je technickou památkou. Pokud pojedete vláčkem přes most, všimněte si skalních útvarů, které připomínají zvířata (např. želva, ještěrka) . Za třicetileté, prusko-rakouské i druhé světové války sloužilo Peklo jako úkryt pro obyvatele okolních vsí před vojenskými oddíly.

Procházka údolím

Asi čtyřkilometrová naučná stezka údolím je velmi příjemná a nenáročná. Jde se úzkou lesní cestou a několikrát se po lávkách překročí potok. Dokonce máte možnost projít skalním tunelem. Na jižním konci údolí leží osada Karba s domečky zapuštěnými do skal. Náročnější turisté mohou průchod Peklem spojit s dalšími turistickými cíli, kterých je v okolí mnoho.


Informace a fakta

GPS: 50.6401, 14.5128
Nadmořská výška: 262 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 13:59:49

Peklo: Recenze

Peklo prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Česká Lípa (5km)Žandov (12km)Úštěk (13km)Doksy (13km)Nový Bor (14km)Kamenický Šenov (15km)Stráž pod Ralskem (21km)Česká Kamenice (19km)Chudoslavice (24km)

Webmap: 1 2 3