TIXIK.cz » Španělsko » Baskicko » Peine del Viento

Peine del Viento - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Peine del Viento: Hlídač pokojů
Peine del Viento Mapa Mapa hotelů Peine del Viento

Související témata

Peine del Viento: Fotografie

Doporučené hotely Peine del Viento


Zobrazit všechny »Peine del Viento: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Peine del Viento Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Peine del Viento a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 20:11:36

Peine del Viento je skulptura umístěná v závěru nábřežní třídy Eduarda Chillidy (Paseo Eduardo Chillida) , na pláži Ondarreta, na úpatí kopce Monte Igueldo, v San Sebastianu , (baskicky Donostia) , ve španělské autonomii Baskicko. Jde o soubor tří železných skulptur zasazený do strmé skály. Jednotlivé části od sebe vzájemně dělí několik desítek metrů. V překladu název znamená Větrný hřeben. Skulpturu vytvořil významný baskický umělec Eduardo Chillida v roce 1977 na jednom z mnoha míst San Sebastianu zvoucích k procházkám. Sochař Eduardo Chillida (1924–2002) se narodil i zemřel v San Sebastianu. Svá první díla tvořil v zahraničí, kde se také proslavil. V době svého mládí místo pod kopcem Igueldo velmi často navštěvoval a hodiny a hodiny naslouchal burácení mořských vln a pozoroval je. Tak se zrodil nápad vytvořit toto umělecké dílo Peine del Viento, Větrný hřeben. Umělci se zdálo velmi logické umístit je do přirozeného prostředí. Každá z částí díla Peine del Viento váží okolo deseti tun. Celý soubor je doplněn systémem trubek, jimiž vede vítr povzbuzovaný vlnami k otvorům, z nichž potom vychází zvláštní zvuky. V závislosti na síle, rychlosti a směru větru a výšce vln pak celá konstrukce vyluzuje pokaždé jiné zvuky. Při stavbě díla Peine del Viento Eduardo Chillida spolupracoval s architektem Luisem Peñou Gancheguim, inženýrem José Elóseguim a nechyběla ani pomoc severoamerického vrtulníku. Peine del Viento se stal symbolem San Sebastianu či Donostie a najdete ho zobrazený na mnoha pohlednicích a v mnoha turistických průvodcích.

Informace a fakta

GPS: 43.3217, -2.0056
Nadmořská výška: 19 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:25:51

Peine del Viento: Recenze

Peine del Viento prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

San Sebastian (1.8km)Astigarraga (6km)Lezo (9km)Usurbil (7km)Urnieta (8km)Orio (11km)Oiartzun (12km)Zarautz (14km)Getaria (16km)

Webmap: 1 2 3