TIXIK.cz » Města » Pécs

Pécs - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Pécs: Hlídač pokojů
Pécs Mapa Mapa hotelů Pécs

PécsPécs

Související témata

Satelitní mapa Pécse, Tipy na výlety poblíž Pécse, Apartmány v Pécsi, Luxusní ubytování v Pécsi, Luxusní ubytování v Pécsi, Luxusní ubytování v Pécsi, Levné ubytování v Pécsi, Penziony v Pécsi, Pécs: Fotografie

Doporučené hotely Pécs


Zobrazit všechny »


Pécs: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Pécs Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Pécsi, Plánovač výletů, Pécs a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 04:32:30, WWW stránky:

Plusy

mírné klima

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

železniční


Informace a fakta

GPS: 46.0744, 18.2071
Nadmořská výška: 143 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 07:33:25

Pécs: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 9702011-08-24 10:23:16
Pécs , neboli Pětikostelí, je jedno z nejhezčích maďarských měst. Rozkládá se jižním směrem od Balatonu .

Pětikostelí


Území dnešního města obývali již Římané. Za jejich vlády tu byla založena osada Sophianae. Na přítomnost Římanů upomínají dochované pozůstatky staveb a část akvaduktu. Ve středověku se město úspěšně rozvíjelo. V této době bylo pojmenováno Quinque Ecclesiae ( Pětikostelí) podle pěti věží, zvedajících se nad městem. V roce 1009 ve městě nechal král Štěpán založit biskupství. Počátkem 13. století bylo Pécs opevněno hradbami. Část opevnění se dochovala do dnešních dnů. V roce 1367 tady byla založena první maďarská univerzita. Počátkem 16. století dobyli město Turci. Pécs se stalo administrativním a kulturním centrem. Turci tu postavili řadu staveb, které dnes patří k nejzajímavějším památkám.

Památky


Centrem Pécs je náměstí Széchenyi tér, obklopené pěknými barokními domy. Dominantou náměstí je původně islámská mešita paši Kasima Gáziho, dnes kostel Vnitřního města. Mešita je největší dochovanou stavbou z období turecké nadvlády. Byla postavena v 16. století. Minaret byl v roce 1753 stržen a místo něj byla postavena věž. V blízkosti kostela je archeologické muzeum. Náměstí zdobí sloup Nejsvětější Trojice a kašna. Na náměstí Kossuth tér stojí městská radnice a synagoga. Ta byla postavena v roce 1869 a je jednou z nejvýznamnějších památek města. Na náměstí Dóm tér najdeme baziliku sv. Petra, jejíž základy jsou z 11. století. Nejzajímavějším prostorem baziliky je kaple pod věžemi a krypta, která je nejstarší částí stavby. Na tomto náměstí se nachází Biskupský palác. U jeho jižní části se odkrývá vstup do mauzolea, římské hrobky ze 4. století. Na ulici Apáca utca se nachází další římská hrobka se 110 hroby a nedaleko ní stojí pohřební kaple, pocházející z roku 350. Na ulici Rákoczi út je mešita Hassana Jakovaliho. Tato mešita se pokládá za nejlépe dochovanou stavbu z období turecké kolonizace.V centru předměstí Budaiváros stojí kostel Všech svatých, pocházející ze 12. století. V severozápadní části města najdeme zoologickou zahradu. Severovýchodním směrem se nad městem zvedá kopec. Dominantu kopce tvoří kaple Havi-hegy, od které je nádherný výhled na město. Severozápadním směrem se nad Pětikostelím zvedá vrchol Misina ( 535 m.n.m.) s televizní věží. Na té se nachází vyhlídková plošina.

Města a obce v okolí

Pécs (0km)Pellérd (6km)Orfű (8km)Mecseknádasd (26km)Szigetvár (31km)Kisjakabfalva (27km)Villánykövesd (27km)Harkány (25km)Siklós (26km)

Webmap: 1 2 3