TIXIK.cz » Města » Pazardžik

Pazardžik - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Pazardžik: Hlídač pokojů
Pazardžik Mapa Mapa hotelů Pazardžik

PazardžikPazardžik

Související témata

Pazardžik: Fotografie

Doporučené hotely Pazardžik


Zobrazit všechny »


Pazardžik: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Pazardžik Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Pazardžik a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 20:57:25

Pazardžik je bulharské město na břehu řeky Maritsa. Je hlavním městem provincie Pazardžik. Město bylo založeno v roce 1485 a dostalo název Tatar Pazardžik. Díky své výhodné poloze se rychle rozvíjelo. V 19. století se stalo správním centrem oblasti až do doby turecké okupace. Během osvobozenecké války v roce 1877 – 1878 bylo město Pazardžik vypáleno ustupujícím tureckým vojskem. Od počátku 20. století začali místní obyvatelé znovu stavět továrny, obchody a domy. Jedno ze zajímavých míst ve městě Pazardžik je kostel St. Bogoroditsa. V kostele můžete vidět dřevo řezby z Nového a Starého zákona a dále ikony, které namaloval Stanislav Dospevski. Pazardžik je znám svým překrásným centrem, ve kterém naleznete spoustu kaváren, obchůdků a dalších míst k posezení. Dále můžete navštívit Městské muzeum historie Pazardžik a Národopisné muzeum Pazardžik. Obě nabízejí exponáty z historie města i umělecká díla z celé oblasti. Pazardžik je nepochybně jedním z nejkrásnějších měst v Bulharsku. V současnosti obývá Pazardžik cca 95 tisíc obyvatel.

Plusy

rovinaté okolí
mírné klima


Informace a fakta

GPS: 42.1911, 24.3339
Nadmořská výška: 211 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 02:14:16

Pazardžik: Recenze

Pazardžik prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

PazardžikOrizari (25km)Brestovitsa (25km)Plovdiv (35km)Belashtitsa (37km)Brestnik (39km)Panagjurište (37km)Kosovo (43km)

Webmap: 1 2 3