TIXIK.cz » Nizozemsko » Gelderland » Apeldoorn » Parní železnice Apeldoorn

Parní železnice Apeldoorn - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Parní železnice Apeldoorn: Hlídač pokojů
Parní železnice Apeldoorn Mapa Mapa hotelů Parní železnice Apeldoorn

Parní železnice ApeldoornParní železnice Apeldoorn

Související témata

Parní železnice Apeldoorn: Fotografie

Doporučené hotely Parní železnice Apeldoorn


Zobrazit všechny »


Parní železnice Apeldoorn: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Parní železnice Apeldoorn Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Parní železnice Apeldoorn a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Lelystad48km
Recreatiegebied Berendonck46km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Historické železnice, Aktuální čas: 21:55:44

Parní železnice Apeldoorn nebo také VSM - Veluwsche Stoomtrein Maatschappij je nizozemská parní železniční dráha, která vede z Apledoornu do Dierenu. Parní železnice Apeldoorn vede přes následující vesnice: Lieren / Beekbergen, Loenen, Eerbeek. Parní železnice Apeldoorn se nalézá v oblasti Veluwe v provincii Gelderland. Parní železnice Apeldoorn je oblíbená turistická atrakce. Je v provozu hlavně přes letní období, kdy do regionu přijíždí nejvíce návštěvníků. Společnost VSM vlastní 19 parních lokomotiv, 22 dieslových lokomotiv a také víc než 20 vagonů pro přepravu osob a nějaké nákladní vagony. Většina parních lokomotiv pochzí z Německa, dvě jsou polské a jedna rakouská. Dieslové lokomotivy pochází z Nizozemska. Mezi vagony jsou nejoblíbenější rakouské z padesátých let, jsou otevřené a poskytují cestujícím úžasný výhled po okolní krajině. Dále zde můžte vidět luxusní jídelní vozy, spací vozy a mnoho dalších zajímavostí ze světa železnic. Většina z exponátů VSM a Parní železnice Apeldoorn je umístěna v Beekbergenu, přes který Parní železnice Apeldoorn také jezdí. Další jsou v depu v Apledoornu a prakticky je můžete spatřit na mnoha místech po celé trase parního vlaku. V některých dnech v létě je také možné v návaznosti na Parní železnice Apeldoorn cestovat až do Zuthpen. Soukromý lodní dopravce zde poskytuje spojení přes IJssel. I dispozici jsou i veterán autobusy s připravenou prohlídkou několika historických zajímavostí. Každé září se na Parní železnice Apeldoorn pořádá akce “Zpátky do minulosti” Terug naar Toen, kdy na trať vyjíždí všechny provozuschopné stroje. Tato tradice vznikla v Apeldoornu. Návštěva Parní železnice Apeldoorn bude příjemným zpestřením a také odpočinkem pro všechny cestovatele, nejen pro milovníky železniční historie.

Informace a fakta

GPS: 52.2093, 5.9675
Nadmořská výška: 18 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:43:50

Parní železnice Apeldoorn: Recenze

Parní železnice Apeldoorn prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Apeldoorn (0.2km)Teuge (6km)Beekbergen (6km)Bussloo (11km)Hoenderloo (12km)Uddel (14km)Emst (12km)Deventer (14km)Eerbeek (13km)

Webmap: 1 2 3