TIXIK.cz » Španělsko » Barcelona » Park Güell

Park Güell - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Park Güell: Hlídač pokojů
Park Güell Mapa Mapa hotelů Park Güell

Související témata

Park Güell: Fotografie

Doporučené hotely Park Güell


Zobrazit všechny »Park Güell: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Park Güell Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Park Güell a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Díla Antonia Gaudího3km
Barcelona Architecture Walks3km
Katedrála sv. Eulálie3km
Biciclot, SCCL5km
SphereMania Barcelona6km
Montjuïc6km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Zábavní parky, Aktuální čas: 23:41:30, Adresa: Carrer d'Olot, 3, 08024 Barcelona, Španělsko

Park Güell je rozlehlý park, který navrhl světoznámý architekt Antoni Gaudí. Nachází se na svazích hory Turó del Carmel, které jsou obráceny směrem k moři, nad Barcelonou , ve Španělsku . Park Park Güell s architektonickými prvky navrhl katalánský architekt původně jako zahradní město.

Historie

Výstavba parku proběhla v letech 1900–1914. Bohužel se projekt zahradního města nepodařilo zrealizovat, a to proto, že se nenašli žádní kupci, kteří by si tu koupili parcelu. Park Park Güell tak v roce 1926 odkoupilo město a zpřístupnilo ho jako městský park.

Obecné informace

Překrásný park má rozlohu 17,8 ha. Zdejší promenády jsou kryté sloupořadím ve tvaru stromů. Některé části architektonických prvků jsou pokryty barevnými mozaikami z glazovaných keramických střepů či skla. Hlavní vstup do parku Park Güell je tvořen širokým schodištěm vedoucím k Síni sta sloupů (Sala de las Cien Columnas) , která je tvořena 86 sloupy. Sloupy připomínají stalagnáty ve velké jeskyni a nesou terasu, která je dominantou parku. Zde se setkávají lidé a konají se zde různé slavnosti. V parku Güell stojí i dva domy. První patřil Eusebi Güellovi (průmyslníkovi, který zadal zakázku na projekt zahradního města) a druhý Antoniu Gaudímu. V jeho domě dnes naleznete muzeum věnované právě jemu.


Informace a fakta

GPS: 41.414, 2.1522
Nadmořská výška: 161 m
Telefon:
Typ zábavního parku:
Charakter zábavního parku:
Datum vzniku (rok):
Má návaznost na další atrakci?:
Domácí zvířata povolena?:
Je součástí sítě zábavních parků?:
Jaká je roční návštěvnost?:
Provozovatel parku:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:34:12

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Možnosti stravování: restaurace
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Typ zábavního parku: vodní zábavní park
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vzdálenost od hlavní silnice: 0.57466802670614
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Nejbližší vlaková zastávka: 0.66553107516013
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Atrakce: akvária, hrad

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Park Güell: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 57Recenze: 7624.4.2011 21:47:39
Z návštěvy parku jsem byla unesena. Relativně v centru města, je to taková malá oazka zeleně a klidu. Z každého koutu na vás dýchá Gaudího styl. Nejvíce mě zaujala ergodynamická lavička, která se rozkládá po obvodu celé vyhlídkové terasy. Z které se krásný výhled na celou Barcelonu. Vidíte odtud všechny dominanty Barcelony- "Okurku", katedrálu S. familia a další. Opravdu při návštěvě Barcelóny, toto místo si nenechte uniknout.
 Aura: 65Recenze: 2295.5.2010 21:44:34
Park nese jméno průmyslníka, který Gaudímu zadal výstavbu mnoha pozoruhodných staveb v Barceloně a jejím okolí. Park dnes bohužel vypadá přesně tak, jak je vidět na fotografii:přecpaný turisty, že architekturu skoro ani nevidíte a nemůžete vnímat, protože stále do někoho narážíte. Mohu srovnávat. Byla jsem v tomto parku na počátku 90. let, kdy ještě moc nevstoupil do povědomí našich ani svěštových cestovek. To byla nádhera: Lavičky na terase zcela volné, ticho, žádný ruch, ani pouliční prodavači. Naposledy jsem tam byla v roce 2008 a s těmi proudícími davy byl dojem poloviční. určitě to ale stojí za návštěvu, minimálně proto, abychom mohli porovnat, do jhaké krásy vráželi průmyslníci peníze dříve a do jakých šíleností bez obecného užitku je vrážejí dnes.

Pokud jde o výzdobu, je zajímavostí, že výzdoba laviček a mozaiky jsou poskládány ze střepů. jednoho dne Gaudímu dorazila zásilka beden s rozbitými kachlíky a barevná změť jej nadchla natolik, že se pak věnoval mozaikám ze střepů i na jiných stavbách.

Po ruchu, který zažijete v parku, doporučuji návštěvu nedalekého raně gotického kláštera Pedralbes, který vás okouzlí a z ruchu Barcelony se octnete ve zcela jiném světě.

Města a obce v okolí

Barcelona (2.5km)Badalona (9km)L'Hospitalet de Llobregat (7km)Tiana (12km)Alella (15km)Corbera de Llobregat (18km)Sabadell (15km)Begues (21km)Cabrils (22km)