TIXIK.cz » Francie » Centre » Chambord » Park Chambord

Park Chambord - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Park Chambord: Hlídač pokojů
Park Chambord Mapa Mapa hotelů Park Chambord

Park ChambordPark Chambord

Související témata

Park Chambord: Fotografie

Doporučené hotely Park Chambord


Zobrazit všechny »


Park Chambord: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Park Chambord Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Park Chambord a doprava
Clos Lucé46km
Hotel Groslot43km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Zábavní parky, Aktuální čas: 12:01:31, Adresa: Réserve Nationale de Chasse de Chambord, D112, 41250 Chambord, Francie, WWW stránky:

Park Chambord (Parc de Chambord) je největší uzavřený lesopark v Evropě. Obklopuje Zámek Chambord v obci Chambord 14 km východně od Blois , asi 180 km jižně od Paříže v departmentu Loir-et-Cher v regionu Centre ve Francii. Park Chambord je součástí soustavy evropských chráněných území Natura 2000.

Park Chambord – historie a současnost

Park Chambord vzniká už v 16. stol., kdy František I. nechává vystavět Zámek Chambord jako reprezentativní lovecké sídlo. Stavba hraniční zdi parku sice trvá 100 let, začíná r. 1542 za vlády Františka I. a je dokončena r. 1642 za vévody Gastona Orleánského, zato však zeď plní svou funkci dodnes. V minulosti Park Chambord vlastnili různí majitelé, kteří s ním více či méně dobře hospodařili. Většina lesního porostu je poměrně nová, neboť do roku 1820 nebyl Park Chambord z velké části zalesněn. Park Chambord má rozlohu 5 540 ha a hraniční zeď má délku 32 km. Pro vstup do parku slouží 6 bran. Uvnitř zdí najdete lesy, louky, jezera a potoky a také mnoho zajímavých a dokonce i chráněných druhů živočichů a rostlin. Park Chambord slouží od dob Františka I. převážně k lovu a k tomuto účelu je určen i dnes. Mimoto je Park Chambord oblíbeným cílem výletů. Park Chambord můžete navštívit pěšky nebo projet na kole či koni. Kdokoli si tak může vychutnat krásu místa, kde odpočívali i francouzští králové.


Informace a fakta

GPS: 47.6281, 1.5079
Nadmořská výška: 106 m
Telefon:
Typ zábavního parku:
Charakter zábavního parku:
Datum vzniku (rok):
Má návaznost na další atrakci?:
Domácí zvířata povolena?:
Je součástí sítě zábavních parků?:
Jaká je roční návštěvnost?:
Provozovatel parku:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 19:55:10

Park Chambord: Recenze

Park Chambord prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Maslives (2.1km)Chambord (1.9km)Montlivault (4.9km)Crouy-sur-Cosson (8km)Bracieux (9km)La Ferté-Saint-Cyr (13km)Tour-en-Sologne (10km)Blois (14km)Cour-Cheverny (14km)

Webmap: 1 2 3