TIXIK.cz » Města » Paříž

Paříž - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Paříž: Hlídač pokojů
Paříž Mapa Mapa hotelů Paříž

PařížPaříž

Související témata

Satelitní mapa Paříže, Tipy na výlety poblíž Paříže, Luxusní ubytování v Paříži, Apartmány v Paříži, Levné ubytování v Paříži, Autopůjčovny v Paříži, Paříž - počasí, Paříž: Fotografie

Doporučené hotely Paříž


Zobrazit všechny »


Paříž: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Paříž Mapa Plánovač výletů na míru
Největší města světa, Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Paříži, Plánovač výletů, Paříž a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Stanice Metra


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 23:43:49, Adresa: Paris, Francie, WWW stránky:

Plusy

mírné klima

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

metro
mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 48.8566, 2.3509
Nadmořská výška: 38 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 06:24:14

Paříž: Recenze

Zobrazit recenze:
 2012-11-15 11:34:08
Je tam moc krásně chtěla by se tam někdy podívat
 Aura: 79Recenze: 9702011-08-24 10:22:31
Paříž je hlavní město Francie. Toto krásné a romantické město patří mezi nejatraktivnější města světa. První osídlení území dnešního města proběhlo kolem roku 4500 př.n.l. Roku 52 př.n.l. patřil kraj Římanům a díky nim se původní městečko rychle rozrůstalo na oba břehy Seiny. Nejstarší osídlení bylo v místech dnešního ostrova Ile de la Cité, kde dnes stojí katedrála Notre Dame . Za vlády Filipa II. v období 12. a 13. století se město značně rozrostlo. Byl vybudován první Louvre a to jako mohutná pevnost. Ve středověku bylo v Paříži založeno několik škol, včetně Sorbonny. Nyní je Paříž hlavním městem Francie . Je centrem obchodního a intelektuálního světa. Najdeme tu řadu významných historických a moderních památek, klikatých uliček či bulvárů. Kromě toho je Paříž nejlidnatějším městem Evropské unie. Podle odhadů v roce 2007 žilo v Paříži 12,1 milionů obyvatel. Symbol dnešní Paříže, Eiffelova věž byla vystavěna v roce 1889 jako součást Světové výstavy. Kromě Eiffelovy věže jsou nejznámějšími historickými památkami katedrála Notre Dame , Louvre , Vítězný oblouk , Invalidovna a bazilika Sacré Coeur . Paříž se může pochlubit také množstvím památek moderní architektury. Ve čtvrti La Défense je řada mrakodrapů a nejznámější moderní budova Paříže, Grande Arche. Tato budova byla postavena v roce 1989 k 200. výročí Francouzské revoluce. Nábřeží řeky Seiny od Louvru k Eiffelově věži bylo v roce 1991 zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.
 Aura: 63Recenze: 2242010-09-24 07:18:34
Paříž rovná se ramontika. jednou bych se sem chtěla podívat. Hlavně na proslevenou Eiffelovu věž. Nádherný výhled na celou Paříž.
 2010-06-04 15:23:56
Nemá z Vás někdo dobrý tip na ubytování v Paříži? Chceme s manželem jet v srpnu na 3-4 dny projet si to nejlepší a vůbec nevíme, co vybrat. díky za reakce.
 Aura: 68Recenze: 2422010-06-01 18:01:15
I přes počáteční obavy jsme se při návštěvě Paříže rozhodli oddělit od skupiny s průvodcem, který měl v programu pro nás nezajímavé některé menší zámečky. Namísto toho jsme se rozhodli cestovat metrem, a podívat se po památkách přímo v Paříži. Náš průvodce například moc neuznával umění a tak velmi odbyl Louvre.
Z pařížského metra jsem měl nejdříve trochu obavy - nejen z počtu drah (8) , ale také z případných problémů s kriminálními živly. Jak to je s metrem v Paříži doopravdy?

1) Cena a cestování
Lístek na metro stojí 1.5 E, resp. 1.1 E při zakoupení 10 lístků. Při vstupu do libovolné stanice metra v Paříži projdete turniketem, který vás bez lístku nepustí. Poté se můžete libovolně pohybovat po celém metru. Lístek platí až do doby, než na některé stanici turniketem zase vylezete. Tedy žádné časové omezení, ani rozdělení na části. Stejný lístek platí i pro vlaky RER, který Vás odvezou klidně až na letiště za Paříží.

2) Při časovém plánování jízd v metru si dávejte dobrý pozor na počet stanic v daném místě, pokud přestupujete. Například na stanici Chatelet se kříží 7 drah a pokud chcete přeběhnout na jinou dráhu, bude vám to trvat také třeba 20 minut.

3) Pařížské metro končí okolo 23:30, takže se případně vydejte na cestu domů minimálně o půl hodiny předem - může se Vám lehce stát, že nestihnete poslední vlak na přestupu

4) Co se bezpečnosti v pařížském metru týče, jednoznačně na první pohled budí dojem ne úplného bezpečí. Chodby dlouhé stovky metrů, kdy za celých 10 minut chůze nikoho nepotkáte, nejsou pro slabší povahy. Nicméně, téměř na každém rohu potkáte kameru. Dle informací delegáta je navíc metro poměrně dobře hlídáno a nějaké nebezpečí kriminality by nemělo být o mnoho větší, než kdekoliv jinde.

5) Pařížské metro je jedno z nejstarších v celé Evropě, takže interiery tomu mnohdy odpovídají. Jezdí ale poměrně přesně a nám se nikdy nestal žádný problém.

6) Nebojte se rozsáhlosti systému metra. Sice se jedná o 8 drah a desítky zastávek, značení je ale skvěle vyřešené a neztratíte se.

Pokud se metra bojíte, můžete využít hromadnou dopravu autobusy, pro které platí stejné lístky jako na metro.
 Aura: 68Recenze: 2422009-09-01 06:49:26
Na tom s chováním lidí v Paříži už snad vymysleli i nový zákon - místní se na turisty musejí smát, aby se turisté cítili lépe. Nevím, jestli je to už uzákoněné, ale na vašem pocitu asi něco bude.
 Aura: 65Recenze: 2292009-08-31 21:16:54
Dojmy jsou přeci strašně subjektivní záležitost a já jsem opravdu z Paříže nějaký nadšený dojem neměla. Ano, líbila se mi, ale do jiných měst se narozdíl od Paříže toužím vracet. Prostě mě neoslovila. To, zda někoho něco osloví či naopak neosloví je opravdu natolik subjektivní, že nazvat to zavádějícím je taky zavádějící. Je to prostě jeden názor z mnoha. V tomto případě jeden negativní z mnoha pozitivních. V některém diskusním příspěvku už někdo naznačil, že Paříže je sice krásná, ale Pařížané... Ale město a jeho atmosféru přeci dělají nejen památky apod, ale i lidé. A asi v tom to je, proč nemám z Paříže dobrý dojem. Zkrátka v jiných městech jsem měla pocit, že kdyby se mi něco stalo, místní mě v tom nenechají. Tento pocit jsem v Paříži postrádala. A to jsem se snažila mluvit francouzsky. Nezkoušela jsem ani němčinu, ani angličtinu. A.
 2009-08-31 20:24:57
Reakce na příspěvek paní Anny.
Nevím, která místa v Paříži jste navštívila, ale říci, že genius loci tohoto města se ze setrvačnosti přeceňuje, tak to to mi přijde trochu zavádějící a poměrně hodně diskutabilní. Navštívila jsem také hodně měst a nebyly to vždy metropole, ale Paříž, je skutečně jenom jedna. Byla jsem tam několikrát a určitě se tam ještě chci vrátit.
 Aura: 68Recenze: 2422009-08-26 21:28:59
Procestováno máte evidentně více jak já, tak mi prosím dejte nějaké tipy, a až to jednou projedu, porovnáme to :)
 Aura: 65Recenze: 2292009-08-26 18:02:39
Mám ráda i horské masivy, i města, nejlepší je to střídat nebo nějak spojit. Ale znám spoustu jiných měst, která nemají tu světovou proslulost, ale osloví člověka mnohem víc a hlouběji. Opravdu si myslím, že Paříž stále ještě žije z meziválečné slávy a pověst o její jedinečnosti se stále ze setrvačnosti traduje. I města mohou mít krásné scenerie, nejenom hory. Ale opravdu je to subjektivní, města, která já mám ráda a kam se vracím, by třeba jiného vůbec neoslovila. To je na cestování to nádherné, že dnes každý, kdo si to může dovolit, může cestovat a udělat si vlastní názor. Takže šťastnou cestu a pak si ráda přečtu váš názor., Třeba mi dáte za pravdu, třeba taky ne. A.
 Aura: 61Recenze: 82009-08-26 17:59:11
Byla jsem v Paříži před pěti lety od plzeňského Intertransu a nemělo to chybu, program skvělý, průvodkyně výborná, počasí vyšlo, dobrá parta, co víc si přát. Určitě bych se tam chtěla vrátit, někdy v příštích letech to snad zapadne do mých cestovatelských plánů.
 Aura: 68Recenze: 2422009-08-26 17:31:35
No vidíte, a já se tam zase díky doporučení spousty lidí chystám. Jde opravdu o to, co kdo preferuje - krásné scenérie a horské masivy tam bohužel nejsou .)
 Aura: 65Recenze: 2292009-08-26 17:21:08
Já mám zase dojem, že ten genius loci Paříže se ze setrvačnosti přeceňuje. V Paříži jsem byla sice jen jednou a dost krátce (4 dny) , ale nijak zvlášť mě neoslovila. Je vidět, že v tomto smyslu je všechno velmi subjektivní. A.
 2009-08-26 11:15:41
Tak já jen potvrzuji, že Paříž je opravdu nádherná. Byla jsem tam již asi 5x a za měsíc se tam chystám znovu.
Myslím, že dnes není problém do Paříže cestovat. Poměrně pohodlně se dá jet i autobusem. Jede se na noc a ráno jste již v Paříži. Ani cenově to není tak dramatické a neudělá to velkou díru do peněženky.
Dnes již řada cestovek dělá prodloužené víkendy a jedním z nich bývá tradičně i Paříž. Dobrou zkušenost mám s CK Mayer. Měla pečlivě udělaný program a super průvodce.
Jinak jsem vždy byla v Paříži služebně tak jsem se musela postarat o sebe sama. Jenom upozorňuji, že Francouzi jsou hrozní nacionalisté a pokud neumíte francouzsky tak jste dost ztracení. Nějaký dohovor v angličtině ( i když si myslím, že anglicky rozumí) není dost dobře možný.
Ale naštěstí jsou již dnes velice dobré a podrobné mapy Paříže a podle nich se člověk dobře zorientuje.
Jestli jste v Paříži nebyl, tak vřele doporučuji. A ta Eiffelovka stojí za vidění.
 2009-05-04 21:23:49
Z řeky Seiny je patrný vývoj a historie Paříže. V Paříži najdeme velké množství unikátních architektonických skvostů z dávné i blízké minulosti. V 19. a 20. století zde byla vybudována náměstí a třídy, která jsou považována za ideální řešení pro metropoli této velikosti. Na seznam UNESCO byla Paříž a břehy řeky Seiny zapsány roku 1991.
 Aura: 50Recenze: 72009-03-18 15:35:47
V Paříži jsem byla několikrát. Už si ani nepamatuju, kdy poprvé. Je to nádherné město s báječnou atmosférou.
 Aura: 69Recenze: 1242012-02-11 22:45:44
Paříž je nádherný (ne nádherná, prý je rozhodně rodu mužského, tvrdila naše francouzštinářka), byla jsem tam víckrát, pokaždé to bylo skvělé. Poprvé, to jsem se zakoukala do pouličního malíře hned na začátku prohlídky města a mezitím mi odešla skupina s průvodcem -takže jsem se doptala, kde se dá koupit mapa Paříže a do večera jsem se toulala po Paříži sama, s mapou, a seznámila jsem se díky tomu se spoustou milých místních lidí, jeden mladý francouzský student mě dokonce v metru eskortoval při přestupu na správnou linku, abych nezabloudila. Kdybych šla se skupinou, asi určitě by nedošlo na úplně malinké muzeum alternativního umění jen pár kroků od Eiffelovky. Lidé v místních hospůdkách jsou usměvaví a milí, a vůbec jim nevadí, že jenom lámete francouzštinu, prostě počkají, až se vymáčknete. Až tam pojedete, nikam nespěchejte, projděte se, vůbec nemusíte stihnout všechny pamětihodnosti - vylezte si na Eiffelovu věž, to určitě (ale jen když nebude mlha), na Mortmartre nakoukněte do Sacré-Coeur, pak třeba ještě Louvre nebo procházku centrem, odpočinek na lodičce v Bouloňském lesíku, něco dobrého v některé crepérii někde v klidu v pasáži, něco hezkého si kupte na sebe - kdekoliv, třeba v okolí metra Réamur-Sebastopol nebo Les Halles.
 2012-12-26 20:52:40, www.autabechyne.cz
romantické

Města a obce v okolí

Paříž (0km)Argenteuil (13km)Bougival (16km)Louveciennes (17km)Le Port-Marly (18km)Chelles (18km)Champs-sur-Marne (18km)Jouy-en-Josas (17km)Noisiel (20km)

Webmap: 1 2 3