TIXIK.cz » Města » Parga

Parga - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Parga: Hlídač pokojů
Parga Mapa Mapa hotelů Parga

PargaParga

Související témata

Penziony v Parze, Apartmány v Parze, Luxusní ubytování v Parze, Luxusní ubytování v Parze, Levné ubytování v Parze, Satelitní mapa Pargy, Parga - počasí, Parga: Fotografie

Doporučené hotely Parga


Zobrazit všechny »


Parga: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Parga Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Parga a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 13:14:51, WWW stránky:

Parga je přímořské město na severozápadě řecké pevniny, na pobřeží Jónského moře. Parga je častým cílem turistů z celého světa. Svým návštěvníkům Parga nabízí nezapomenutelnou romantickou dovolenou.

Zajímavosti

Parga je považováno za malebné městečko s ojedinělým půvabem. Naproti němu se z moře tyčí ostrůvek Panny Marie, na němž byla postavena stejnojmenná kaple a také pozůstatky několika středověkých budov. Nejdůležitější památkou města Parga je bezesporu Benátský hrad ze 14. stol., jež se nachází na kopci s fantastickým panoramatickým výhledem nejen na protější ostrůvek Panny Marie, ale také na celé město, i na Jónské moře. Zhruba 15 km od letoviska Parga se nachází jedno z nejdůležitějších památek starověkého Řecka tzv. Nekromanteion u řeky Acherón. Tato svatyně byla zasvěcena bohu Hádovi. Lidé ve starověku věřili, že právě zde existuje brána do podsvětí.

Pláže

Mezi nejznámější pláže této oblasti patří pláž Valtos, Lychnos a také městská pláž nazývaná Kryoneri. Všechny tři jsou velmi pěkné, organizované, s pískem a oblázky, bývají však v letních měsících turisty velmi vyhledávané.

Plusy

dostatečná nabídka ubytování
klid
pobyty u moře
rodiště významných osobností

Proti

daleko od letiště


Informace a fakta

GPS: 39.2831, 20.3964
Nadmořská výška: 25 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 19:53:45

Parga: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 68Recenze: 2422010-08-08 15:49:24
Parga je opticky hezké město, které se bude líbit zejména lidem vyznávající dovolenou strávenou ve městě. Rozhodně tady nečekejte něco jako hodiny osamocené zábavy. Parga svým vzhledem zčásti připomíná řecký přístav, jakmile ale vejdete do uliček poblíž moře, připadáte si spíše jako v turecku na tržnici - úzké domečky, chodby z vrchu přikryté látkami nebo provizorním stropem, aby na vás, ale i prodejte po celý den nesvítilo štiplavé sluníčko. Všude tisíce různých blbinek na prodej, od osušek, magnetů na ledničku, až po klobouky a věci běžné spotřeby. Celé mi to tak trochu připomnělo Lindos na Rhodosu, ale v trochu modernějším pojetí.Celá Parga se v podstatě soustředí okolo starého hradu, který celé město pomyslně také rozděluje na dvě části. Nutno podotknout, že hrad je poměrně vysoko a kromě toho, že z něj je krásný výhled na obě strany Pargy, taky docela dobře dotváří atmosféru celého místa. Na návštěvě jsme nebyli večer, ale s ohledem na počet světel, co jsme potkali po cestě, to musí být večer hodně hezká podívaná. Ale zpět k Parze samotné. Každá z dvou částí Pargy je trochu jiná - ta první, východní část, má menší městskou pláž, zhruba 100 metrů dlouhou, pláž tady velmi plynule navazuje na přístav (jen pro menší lodičky, nikoliv trajekty) . Pláž je nádherná, protože kromě hezké vody je na co koukat. V téhle části Pargy totiž kromě hradu z vody kouká hned několik obrovských kamenů, které velmi vzdáleně připomínají krásné pláže Thajska (ale jen vzdáleně) . Doplavat si můžete dokonce i na menší ostrůvek s kostelíčkem (tam jsme nebyli) . Za pláží je klasická řecká promenáda, hromada restaurací a vetešáren. Druhá část Pargy je v podstatě pouze pláž. Oproti části s přístavem se mi zdála klidnější, asi to tam nebude ani večer tolik žít jako v přístavu. Zato je tady opravdu dlouhá pláž. Pro vyznavače městské turistiky paráda, protože téměř celá pláž je posetá slunečníky a pro ,,batůžkáře" s rohožemi tady opravdu není místo. My jsme se tady ani nekoupali, protože tu bylo skutečně narváno, a máme radši klidnější místa. Celkově se mi Parga líbíla, ale pro strávení více než týdenní dovolené si ji osobně nedokážu moc představit. Je to spíš pro ty, kdo chtějí večer pořádně zapařit (je tu kde) , pak pro páry vyhledávající romantiku (večerní hrad, super výhledy z hospod na celé město z výšky) , ale určitě to není místo pro vyznavače hezkých a pokud možno nepřelidněných pláží - pro ty Parga určitě není. Kdo rád alespoň občas jede na výlet, toho Parga taky trochu zklame. Možnosti výletů tu jsou, jet se dá například na známé pláže Egremni a Porto Katsiki na Lefkadu, ale s ohledem na vzdálenost asi 100km je to na lodi asi opravdu na celý den cesty.Pokud to Pargy jedete autem z jihu, například z Lefkady, počítejte s tím, že za Prevezou zaplatíte 3 EUR mýtné za asi 2km dlouhý tunel. Nevím, jestli se to dá nějakým způsobem objet, ale nás to vcuclo rovnou k bráně a už jsme platili (a zpátky také) .

Města a obce v okolí

Parga (0km)Perdika (12km)Syvota (19km)Kavos (27km)Boukari (41km)

Webmap: 1 2 3