TIXIK.cz » Města » Pardubice

Ubytování Pardubice, hotely Pardubice

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Pardubice: Hlídač pokojů
Pardubice Mapa Mapa hotelů Pardubice

PardubicePardubice

Související témata

Satelitní mapa Pardubic, Tipy na výlety poblíž Pardubic, Penziony v Pardubicích, Levné ubytování v Pardubicích, Autopůjčovny v Pardubicích, Pardubice - počasí, Pardubice: Fotografie

Doporučené hotely Pardubice


Zobrazit všechny »


Pardubice: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Pardubice Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Pardubice a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 15:11:45, WWW stránky:

Plusy

převážně dobré počasí
skvělé jídlo
rovinaté okolí

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
plavby
studium
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku
sportovní turistiku

Zajímavosti

stará & nová architektura
historické centrum

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
mezinárodní letiště

Business travel (průmysl)

filmový
textilní
strojírenský
chemický
hudební
IT


Informace a fakta

GPS: 50.0408, 15.7766
Nadmořská výška: 227 m
Vzdálenost do hlavního města: Praha, 116 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 21:02:36

Pardubice: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 68Recenze: 2422011-08-24 09:37:30
Pardubice jsou město v České republice . Leží přibližně 140 km východním směrem od hlavního města Prahy . Pardubice jsou neodmyslitelně spojeny s výrobou perníku a koňskými dostihy.

Stručná historie města

První zmínky o Pardubicích pocházejí ze 13. století, přesně z roku 1295. Největšího rozkvětu se město dočkalo za vlády pánů z Pernštejna . V tomto období byl přestavěn původní hrad na zámek. Před začátkem 20. století začínají Pardubice rapidně růst díky průmyslové revoluci. V dnešní době se počet obyvatel pohybuje okolo 100 000.

Pardubice a jejich jedinečnost

V současné době v Pardubicích sídlí celá řada firem světové úrovně v oboru elektrotechniky a chemického průmyslu. Nejen Evropa zná proslavený závod koňských dostihů Velká pardubická. Tento závod bývá označován jako nejtěžší koňský dostih v Evropě a koná se vždy na podzim.

Památky

Město Pardubice kromě dostihového sportu nabízí k návštěvě celou řadu památek. Patří mezi ně Pardubický zámek s překrásnou renezanční sgrafitovou fasádou. Zámek se dokonce umístil na šesté pozici v soutěži o nejhezčí památku České republiky . Dnes v něm sídlí Východočeské muzeum a Východočeská galerie. V areálu zámku se nachází několik stálých expozic. Nejlákavější z nich představují například české sklo, zbraně a rytířské sály s renezančními obrazy. Historické jádro města je vedeno jako Městská památková rezervace. Toto historické jádro se Zelenou bránou , radnicí a dalšími skvosty architektury přenese návštěvníka do dob dávno minulých. Město také nabízí církevní památky, jako je gotický kostel sv. Bartoloměje a kostel Zvěstování Panny Marie.

 Aura: 51Recenze: 942010-09-24 12:13:11
Město Pardubice je moc pěkné město, měla jsem možnost tu pár měsíců pobývat a líbilo se mi tu prostředí, náměstí , kde jsou hezké historické domy a muzeum. Navštívila jsem i Pardubický zámek a jeho expozice mě moc zaujala. Jsou známé i Pardubickým perníkem, který si zde můžeme koupit a pak velkou Pardubickou.

Města a obce v okolí

PardubiceLázně Bohdaneč (8km)Chrudim (10km)Přelouč (15km)Heřmanův Městec (13km)Slatiňany (14km)Bítovany (17km)Hradec Králové (19km)Luže (24km)

Webmap: 1 2 3