TIXIK.cz » Řecko » Jónské ostrovy » Korfu » Pantokrator

Pantokrator - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Pantokrator: Hlídač pokojů
Pantokrator Mapa Mapa hotelů Pantokrator

PantokratorPantokrator

Související témata

Pantokrator: Fotografie

Doporučené hotely Pantokrator


Zobrazit všechny »


Pantokrator: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Pantokrator Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Pantokrator a doprava
Bistrica28km
Syri i Kaltër31km
Gjirokastry42km
Bredhi i Hotoves74km
Orikum74km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hory, Aktuální čas: 07:08:05, Nadmořská výška: 557m

Hora Pantokrator je s výškou 905 metrů nejvyšší horou ostrova Korfu v Řecku . Z vrcholku je možno vidět celý ostrov Korfu, za dobré viditelnosti i blízké pobřeží. Při dobré viditelnost je dobrý výhled i do sousední Albánie . Na vrcholek je možné dojet automobilem či skůtrem, nebo případně na kole. S ohledem na náročné stoupání je nutné prověřit stav brzd a pohonných hmot.

Informace a fakta

GPS: 39.7562, 19.8889
Nadmořská výška: 557 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 4:16:11

Pantokrator: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 68Recenze: 24221.4.2011 14:46:05
My jsme na Pantokratoru byli tuším v roce 2006, kdy ještě vstup do chrámu na vrcholku nebyl oplocený. Podle posledních informací ale už začali i nahoře vybírat vstupné. Dejte si hlavně pozor, pokud pojedete z jižní strany, a vezměte plnou nádrž dokud kde můžete. Tenkrát jsme jeli na skůtrech s kamarády, a ti co nahoru jeli s půl nádrží, na vrchol nedojeli a pokračovali zpátky na volnoběh. Je to asi 20km opravdu drsného stoupání a na těch řeckých koloběžkách to zbaští celou nádrž. Jinak je z vršku vidět naprosto celé Korfu, a pokud je dobrá viditelnost, tak i hodně daleko na pevninu.
 Aura: 57Recenze: 7613.2.2012 17:06:07
Pantokrator je nejvyšší bod na celém ostrově. Je odtud krásný výhled na celý ostrov. Na Pantokrator jsme se vydali na motorce a byl to celkem dobrý nápad, protože cesta nahoru je velice klikatá a v některých místech také úzká a když jedete nahoru a nedej bože potkáte kolonu aut jedoucí ze shora, může se stát, že budete dost couvát. Samozřejmě, že ne pro každého je jízda na motorce vhodná. Pokud se sem vydáte, mějte hlavně dost benzínu v nádrži. Jakmile odbočíte z hlavní na Pantokratot nepotkáte benzínku. A další rada vydejte se sem celkem brzo kvůli přibývajícím turistům.

Města a obce v okolí

Gimari (3.6km)Barbati (4.5km)Acharavi (8km)Dassia (9km)Sidari (16km)Agios Georgios (19km)Paleokastritsa (18km)Korfu (15km)Ermones (19km)

Webmap: 1 2 3