TIXIK.cz » Itálie » Lazio » Rome » Řím » Pantheon

Pantheon - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Pantheon: Hlídač pokojů
Pantheon Mapa Mapa hotelů Pantheon

Související témata

Pantheon: Fotografie

Doporučené hotely Pantheon


Zobrazit všechny »Pantheon: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Pantheon Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Pantheon a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Piazza Navona0.3km
Campo de Fiori0.5km
Kapitol0.8km
Forum Romanum0.9km
Socha Mojžíše1km
Palatinum1km
Vittorio Emanuele2km
Via Principe Eugenio3km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Náboženství, Aktuální čas: 21:34:41, Adresa: Piazza della Rotonda, 63, Rome Province of Rome, Itálie, Telefon: +39 06 678 0441

Pantheon je křesťanský chrám v centru Říma v Itálii . Patří k nejkrásnějším pamětihodnostem Věčného města. Pantheon je místem odpočinku italských králů - je zde pohřben Viktor Emanuel II. a Umberto I.

Střípky z historie

Pantheon nechal postavit v roce 27 př. n. l. římský vojevůdce Marcus Agrippa. Chrám byl zasvěcen třem římským bohům. V roce 125 př. n. l. provedl císař Hadrián rozsáhlou rekonstrukci. Za vlády papeže Bonifáce IV. se Pantheon stal křesťanským chrámem, což jej chránilo před vypálením a zničením, protože před vysvěcením byl chrám pohanskou stavbou.

Oculus

Pantheon je označován za geniální stavbu. Uprostřed kopule chrámu je otvor (oculus), díky ojedinělé architektuře se déšť uvnitř budovy odvádí kanálky v zemi. Tento otvor slouží jako sluneční hodiny - každé poledne slunce svítí přímo na vchodové dveře chrámu.

O chrámu

Pantheon má kazetový strop. Podobné stropy se objevují i ve vatikánských muzeích či v kopuli Baziliky sv. Petra ve Vatikánu . Každého návštěvníka zaujme pohled na zadní stranu chrámu, neboť je zde vidět původní výšková úroveň starého Říma. Všechny tehdejší stavby byly totiž o více než metr pod úrovní dnešních silnic a staveb.


Informace a fakta

GPS: 41.8988, 12.4768
Nadmořská výška: 29 m
Telefon:
Typ objektu:
Upřesnění typu objektu:
Duchovní směr:
Název církve nebo řádu spravujícího objekt:
Kdo objekt založil?:
Rok vzniku:
Komu je objekt zasvěcen?:
Sloh:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:27:14

Pantheon: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 49Recenze: 7016.9.2010 18:38:30
Při dovolené v itálii určitě stojí za to navštívít tento starobylý chrám, který byl původně zasvěcen všem bohům. Zdejší atmosféra vyvolává úchvatné pocity. Patří k nejvýznamějším a nejzachovalejším antickým chrámům.
 30.1.2012 21:40:56
Při návštěvě v Římě jsem absolvovala procházku s rodilou průvodkyní. díky bohu to byla češka, takže jazyková bariéra nehrozila. protáhla mě celým historickým jádrem města a bylo to kouzelné. Byla jsem se také podívat v Panteonu, ale pokud se tam také vydáte, něco si načtěte ať vám návštěva tohoto místa něco přinese. Panteon se je v pěkné části s plno pouličními kavárničkami, takže až bude unavení máte si možnost kde odpočinout a vychutnat atmosféru.

Města a obce v okolí

Řím (0.6km)Monte Porzio Catone (22km)Colonna (24km)Guidonia (23km)Monte Compatri (24km)Tivoli (28km)Gallicano nel Lazio (28km)Zagarolo (28km)Fiumicino (25km)

Webmap: 1 2 3