TIXIK.cz » Polsko » Západopomořsko » Panenská věž

Panenská věž - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Panenská věž: Hlídač pokojů
Panenská věž Mapa Mapa hotelů Panenská věž

Panenská věžPanenská věž

Související témata

Panenská věž: Fotografie

Doporučené hotely Panenská věž


Zobrazit všechny »


Panenská věž: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Panenská věž Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Panenská věž a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Věže, Aktuální čas: 12:07:12, Adresa: Panieńska 47, Szczecin, Polsko

Panenská věž (polsky Panenská věž) je jeden z hlavních symbolů města Štětína , které se nachází v severozápadní části Polska . Panenská věž byla v historii součástí městského obranného opevnění. Panenská věž je typickou ukázkou místní architektury. Je známá také pod jménem "Věž sedmi kabátů". Tento název souvisí s legendou, která se k této věži pojí.

Pohledy do historie

Dnešní Panenská věž je nástupkyní původní Panenské brány, která byla vybudována na začátku 14. století a tvořila část městských hradeb. Ve druhé polovině 15. století získala díky kompletní přestavbě svůj dnešní vzhled. Na konci 19. století přišla ale na řadu zásadní rekonstrukce: byl odstraněn vrchol věže, a dům, který tvoří její základ, získal tvar osmistěnu. Celá Panenská věž však byla zničena bombardováním za druhé světové války. Její rekonstrukce proběhla v období let 1961 až 1964 a vrátila tuto stavbu do její podoby před rekonstrukcí v 18. století.

Vzhled

Panenská věž je postavena z cihel, což je pro místní architekturu typické. Půdorys této stavby je kruhový a vrchol věže má tvar kužele. Věž má celkem tři patra.

Legenda

Panenská věž se někdy nazývá také Věží sedmi kabátů. Podle místní legendy si nechal místní kníže, který se chystal na výpravu do Svaté země, ušít od krejčího na cestu sedm kabátů. Poskytl mu ty nejlepší materiály. Krejčí se pustil do šití, když však nádherné látky viděla jeho žena, přemluvila ho, aby jí z nich ušil také šaty. Krejčímu se povedlo látky rozdělit tak, že z nich ušil jak kabáty pro knížete, tak i šaty pro svou manželku. Kníže byl velmi spokojen a na výpravě díky kabátům sklidil velký obdiv. Někdo však spatřil manželku krejčího v šatech z knížecí látky a celou věc knížeti pověděl. Krejčí se ke svému přestupku přiznal a za trest musel zůstat půl roku ve věži, kde zadarmo šil pro knížete. Jeho manželka si zatím našla mladého krejčího. Tou zmiňovanou věží, kde měl být krejčí uvězněn, je právě Panenská věž, neboli Věž sedmi kabátů.


Informace a fakta

GPS: 53.4263, 14.5629
Nadmořská výška: 7 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:46:56

Panenská věž: Recenze

Panenská věž prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Štětín (0.6km)Przecław (8km)Dobra (14km)Goleniów (23km)

Webmap: 1 2 3