TIXIK.cz » Ázerbájdžán » Panenská věž

Panenská věž - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Panenská věž: Hlídač pokojů
Panenská věž Mapa Mapa hotelů Panenská věž

Panenská věžPanenská věž

Související témata

Panenská věž: Fotografie

Doporučené hotely Panenská věž


Zobrazit všechny »


Panenská věž: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Panenská věž Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Panenská věž a doprava, Bankomaty, Nejbližší zastávka MHD
Gobustánské skalní památky48km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Věže, Aktuální čas: 05:16:15, Adresa: Baku, Ázerbájdžán

Panenská věž je jednou z dominant historického opevněného jádra města Baku . Nachází se v v hlavním městě Ázerbájdžánu . Panenská věž byla v roce 2000 společně se Starým městem a Širvanšahovým palácem zapsána na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Základní informace

Panenská věž je 16,5 m vysoká. Byla postavena ve 12. století na strategickém místě u břehů Kaspického moře . Původně měla věž chránit město před nájezdy muslimských Arabů. V současné době je Panenská věž oblíbeným cílem turistů. Mohou vystoupat až na vrchol a pokochat se výhled na celé Baku . Pod věží se nacházejí krámky, kde si můžete koupit pravé ručně tkané koberce nebo tradiční keramické předměty. Panenská věž je národním symbolem Ázerbájdžánu . Ve svých útrobách ukrývá muzeum, kde se můžete dozvědět více o věži i historii celého města.

Zajímavosti a legendy

Panenská věž nikdy nebyla násilně dobyta. Zřejmě i díky tomu se dochovala ve výborném stavu. Věž je opředena mnoha pověstmi. Nahrává tomu to i skutečnost, že se přesně neví, kdo je jejím architektem. Ani architektonický styl dosud nebyl přesně definován. Někteří badatelé si dokonce myslí, že Panenská věž pochází již ze 7. století. Nejznámější legenda je o královské dceři, s kterou se chtěl oženit její vlastní otec. Dala mu tedy za úkol postavit pro ni věž a doufala, že za tu dobu změní názor. Král však názor nezměnil, a tak dívka skočila z věže přímo do moře a zahynula.


Informace a fakta

GPS: 40.3659, 49.8374
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 20:44:51

Panenská věž: Recenze

Panenská věž prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Baku (0.5km)Novxanı (19km)