TIXIK.cz » Města » Pamukkale

Ubytování Pamukkale, hotely Pamukkale

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Pamukkale: Hlídač pokojů
Pamukkale Mapa Mapa hotelů Pamukkale

Související témata

Satelitní mapa Turecka, Největší města v Turecku, Satelitní mapa Pamukkale, Pamukkale: Fotografie

Doporučené hotely Pamukkale


Zobrazit všechny »Pamukkale: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Pamukkale Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Pamukkale a doprava, Bankomaty
HierapolisMuzea2km
Hierapolis TheatreDivadla2km
Gökpınar DamPřehrady15km
Denizli Chamber Of CommerceShopping15km
Yazıcıoğlu DamPřehrady16km
Recep Yazıcıoğlu ParkParky17km
Mount HonazHory22km
Národní park Honaz MountainNárodní parky29km
Adıgüzel DamPřehrady28km
Honaz DağıKopce30km
DenizliRegiony31km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 11:59:35, WWW stránky:

Pamukkale je slavné lázeňské městečko v západní části Turecka . Nachází se necelých 200 kilometrů západně od metropole Antalaya a asi 14 km od města Denizli.

Doprava

Nejbližší letiště se nachází ve městě Denizli, kam létá pravidelná linka z Istanbulu . Z České republiky se však nejčastěji létá na letiště Antalaya. Do Pamukkale pořádají cestovní kanceláře také autobusové zájezdy. Pokud se již na turecké pevnině nacházíte, můžete využít místní dopravu, zapůjčit si automobil nebo skútr. Z většiny přímořských letovisek se pořádají do Pamukkale celodenní výlety. Vzhledem ke složitosti přepravy (kvůli velkému množství turistů trvá několik hodin) se vyplatí k návštěvě Pamukkale využít taxi.

Přírodní a historické zajímavosti

Pamukkale je proslaveno zejména světově unikátními bělostnými travertinovými kaskádami, které jsou pro svoji výjimečnost zapsány na Seznamu světového dědictví UNESCO . Pozadu nezůstává ani archeologická památka – pozůstatky města Hierapolis (190 př. n. l.) , jež zaniklo v roce 1334 po rozsáhlém zemětřesení. Hierapolis je rovněž pod ochranou organizace UNESCO .

Turistické zajímavosti

Pamukkale se nachází v oblasti známé bytovými doplňky a výrobky z bavlny. Kromě běžných tureckých suvenýrů zde můžete zakoupit i krásné místní koberce. Po celém Turecku je běžnou součástí obchodu smlouvání o ceně. Jako každé turistické městečko nabízí Pamukkale kromě obchodů i množství barů, restaurací, penzionů a hotelů.

Ubytování

Ubytování v Pamukkale je různorodé, od 1 – 5 hvězdičkových hotelů až po penziony. Městečko se nachází v tektonické oblasti, kde vyvěrají minerální prameny, a tak má i většina luxusních hotelů vlastní termální bazény.

Plusy

UNESCO
hory v okolí
v údolí
rodiště významných osobností
lesy
mírné klima

Proti

daleko od letiště


Informace a fakta

GPS: 37.9158, 29.1128
Nadmořská výška: 226 m
Nejbližší letiště: Letiště Çardak, 54 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 9:41:15

Pamukkale: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 50Recenze: 5727.9.2010 20:31:46
Pamukkale je jedno z nejkrásnějších míst. Je pravda, že jsem se sem nikdy nepodívala, ale taky je pravda, že když už bych se měla možnost podívat do Turecka a mohla si vybírat, tak zvolím jednoznačně Pamukkale. Kamarádka na Pamukkale byla a doslova básnila. Jediné mínus na celé přírodní nádheře měla lidská zvědavost, z čehož plyne: jednoduše neuvěřitelné množství turistů.
 Aura: 51Recenze: 9430.9.2010 20:10:05
Na dovolené v turecku jsem podnikla výlet do Pamukkale, cesta byla dlouhá ale stálo to za to. Nachází se tady zbytky antického města Hierapolis, které je po zemětřesení dsoti poničené. dále tu jsou nádherná travertinová jezírka, jsou bílá a vypadají jako sněhová, voda je teplá a je příjemné se jimi brouzdat. Je tu jezírko pojmenované Kleopatřina lázeň a říká se, že kdo se v něm vykoupe , omládne o deset let. Můžeme se zde samozřejmě i ubytovat a občerstvit se. Bylo to moc zajímavé místo.

Města a obce v okolí

PamukkaleDenizli (16km)

Webmap: 1 2 3