TIXIK.cz » Polsko » Velkopolsko » Poznaň » Palmiarnia

Palmiarnia - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Palmiarnia: Hlídač pokojů
Palmiarnia Mapa Mapa hotelů Palmiarnia

PalmiarniaPalmiarnia

Související témata

Palmiarnia: Fotografie

Doporučené hotely Palmiarnia


Zobrazit všechny »


Palmiarnia: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Palmiarnia Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Palmiarnia a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Přírodní rezervace Morasko10km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Botanické zahrady, Aktuální čas: 07:02:57, Adresa: Parkowa 3A, 61-001 Poznań, Polsko, Telefon: +48 61 865 89 07, WWW stránky:

Palmiarnia je botanická zahrada, zaměřená na pěstování exotických palem a kaktusů, v polské Poznani , ve Wilsonově parku. Jde o největší „Palmárium“ v Polsku, a jedno z největších v celé Evropě .

Čím se můžete kochat

V centrální lodi skleníku jsou prezentovány vzrostlé palmy, v postranních křídlech budovy kaktusy a exotické rostlinstvo. Naleznete zde asi 1100 druhů rostlin, 170 druhů akvarijních ryb a 50 druhů vodních rostlin.

Historie zahrady palem

Palmiarnia , botanická zahrada plná exotických kusů dřevin, byla založena v letech 1910 – 1911. O deset let později byl podle viktoriánských vzorů poprvé na území Polska vybudován bazén a akvárium pro užitkové rostliny. Za druhé světové války byla Palmiarnia mírně poškozena, ke konci války bylo britskými bombami ohroženo na 60 % rostlin a dřevin. V následujících letech byla však budova plně rekonstruována. V devadesátých letech byl otevřen třetí pavilon pro veřejnost.

Praktické informace

„Palmárium“ můžete navštívit za 7 zl normálního a 5 zl zlevněného vstupné, 1 zl zanecháte v šatně nebo na toaletách. Palmiarnia je otevřena od 1. března, v hodinách od 9:00 do 17:00, od úterý do soboty. Od 1. května se otevírací doba pro „Palmárium" protahuje do 18:00, od 2. listopadu se naopak zkracuje do 16:00 .


Informace a fakta

GPS: 52.4019, 16.9013
Nadmořská výška: 88 m
Telefon:
Alternativní název:
Rozloha (ha):
Počet exemplářů:
Datum vzniku:
Roční návštěvnost:
Nejvýznamnější exempláře:
Je povolen vstup s domácím zvířetem?:
Bezbariérový přístup:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:52:54

Palmiarnia: Recenze

Palmiarnia prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Poznaň (2.4km)Skórzewo (8km)Plewiska (8km)Przeźmierowo (8km)Suchy Las (8km)Komorniki (10km)Swarzędz (12km)Kobylnica (13km)Kiekrz (13km)

Webmap: 1 2 3