TIXIK.cz » Města » Palma de Mallorca

Ubytování Palma de Mallorca, hotely Palma de Mallorca

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Palma de Mallorca: Hlídač pokojů
Palma de Mallorca Mapa Mapa hotelů Palma de Mallorca

Související témata

Satelitní mapa Palmy de Mallorcy, Tipy na výlety poblíž Palmy de Mallorcy, Penziony v Palmě de Mallorce, Luxusní ubytování v Palmě de Mallorce, Apartmány v Palmě de Mallorce, Levné ubytování v Palmě de Mallorce, Autopůjčovny v Palmě de Mallorce, Palma de Mallorca - počasí, Palma de Mallorca: Fotografie

Doporučené hotely Palma de Mallorca


Zobrazit všechny »Palma de Mallorca: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Palma de Mallorca Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Palmě de Mallorce, Plánovač výletů, Palma de Mallorca a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Stanice Metra


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 07:15:13, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
čisté metro
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
krásné scenérie
levno
krásné pláže
zábavný noční život
mírné klima

Proti

nesnesitelné letní teploty
příliš mnoho turistů
nepříjemné chladno v zimě
časté fronty
nebezpečí kapesních krádeží
výskyt podvůdků na turisty
daleko od letiště

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
plavby
umění
studium
aktivní dovolenou
slavnosti
romantiku

Zajímavosti

stará & nová architektura
historické centrum

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
námořní
metro

Business travel (průmysl)

letecký


Informace a fakta

GPS: 39.5691, 2.647
Nadmořská výška: 15 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-15 02:55:09

Palma de Mallorca: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 52Recenze: 2582011-08-24 10:21:26
Palma de Mallorca je hlavním městem ostrova Mallorca , patřícího Španělskému království. Nachází se na jihozápadním pobřeží ostrova a zároveň je se svými 320 000 obyvateli zdejším největším městem.

Historie

Palma de Mallorca byla založena Římany roku 123 př. n. l. na zbytcích osady z doby železné. Římané tehdy vpadli na ostrov, aby vyhnali mallorské piráty. Postavené město nazvali Palmneria – Vítězná palma. Roku 902 získali Mallorcu Maurové a přejmenovali město na Medina Mayurka. Palma de Mallorca v této době vzkvétala mnoha krásnými památkami, z této doby se zachoval např. Palác Almudaina . Roku 1229 byl ostrov dobyt křesťany a křesťanský král Jakub I. nechal mnoho staveb zbořit. Na místě bývalé mešity nechal vystavět nádhernou katedrálu Sa Seu . V průběhu dalších let trpěla Palma de Mallorca nájezdy pirátů, kteří drancovali ostrov a zabránili obchodu. V letech 1936 – 1939 bylo hlavní město i celý ostrov bombardováno fašistickými oddíly. Po druhé světové válce se Palma de Mallorca stala vyhledávaným turistickým cílem.

Památky

Ve Starém městě, zvaném La Portella, kromě katedrály Sa Seu a paláce Almudaina stojí za prohlídku i velký Parc de la Mar a Královské zahrady. Velmi zajímavé jsou zdejší Arabské lázně. Z církevních staveb doporučujeme navštívit kostel Monti Sion, klášter Sant Francesc nebo kostel Santa Eulalia. Ze světských staveb vyniká palác Can Berga, palác Solleric nebo palác March. Díky krásnému nasvícení památek přitahuje Palma de Mallorca pozornost i v noci.

Další zajímavosti

Palma de Mallorca je také největším přístavem a dopravním uzlem ostrova. Vysoko nad městem se tyčí zámek Bellver ze 13. století. Zámek je dodnes výraznou dominantou města Palma de Mallorca. Vydáte-li se z parku Parc de la Mar podél moře, narazíte na obchodní a rybářský přístav. Zde na rybí tržnici města Palma de Mallorca jsou vždy ráno k dostání čerstvé ryby. Nedaleko odtud je Club de la Mar – s luxusními loděmi a plachetnicemi, a také přístaviště trajektů. Nejstarší částí přístavu ve městě Palma de Mallorca je věž Torre de Pelaires, která byla vybudována v 15. století a sloužila jako karanténní zařízení. Z novodobějších staveb ve městě Palma de Mallorca stojí za zmínku například Auditorium, což je supermoderní koncertní síň nebo Muzeum Joana Miró, které bylo dokončeno roku 1993 na počest malíře Joana Miró.
Na východ od hlavního města Palma de Mallorca je nejvíce navštěvovaná pláž v letovisku zvaném Can Pastilla . Na západ je potom známé letovisko Palmanova.

 Aura: 65Recenze: 2292010-07-28 07:49:57
Včera jsem doporučovala Klášter Llucmayor k návštěvě, beru zpět - Llucmayor je městečko, kterým projíždítě, když jedete z Palmy do rybářské vesnice Cla Figuera, konají se tam pěkné blešáky. Klášter v severozápadní části Mallorky se jmenuj Lluc. Jistě mě omluvíte, jména jsou podobná a přeci jen jsem tam byla už před nějakým časem.
 Aura: 65Recenze: 2292009-10-26 22:56:04
Kdo tráví dovolenou na Mallorce, neměl by návštěvu hlavního města vynechat. Historické centrum má svou jedinečnou atmosféru, uzké křivolaké uličky ji jen podtrhují. Kdo je obdivovatelem staveb Antoni Gaudího, jeden dům se nachází i zde. Na restauraci katedrály se Gaudí také podílel. Pokud se nemýlím, zdejší katedrála je třetí největší v Evropě. Je fakt monumentální. Obdivovatelé starověkého Říma si mohou připomenout, že proslavení baleárští prakovníci římského vojska pocházeli i odtud. Za katedrálou je socha baleárského prakovníka.

Města a obce v okolí

Palma de MallorcaPortals Nous (8km)Palmanova (10km)Galilea (13km)Puigpunyent (12km)Santa Ponsa (15km)Peguera (17km)Esporles (13km)Santa Eugenia (18km)

Webmap: 1 2 3