TIXIK.cz » Regiony » Pallars Jussá

Pallars Jussá - hotely, ubytování, mapa, informace, výlety

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Pallars Jussá: Hlídač pokojů
Pallars Jussá Mapa Mapa hotelů Pallars Jussá

Pallars JussáPallars Jussá

Související témata

Pallars Jussá: Fotografie

Doporučené hotely Pallars Jussá


Zobrazit všechny »


Pallars Jussá: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Pallars Jussá Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Pallars Jussá a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Regiony, Aktuální čas: 21:07:54, Nadmořská výška: 762m

Pallars Jussá je kraj v Katalánsku, ve Španělsku . Vznikl rozdělením starobylého kraje Pallars. Kraj je pozoruhodný především mnoha starými a zachovalými hrady, půvabnou architekturou a přírodními pamětihodnostmi. V létě zde lze navštívit mnohé koncerty, které se pořádají na středověkých hradech.

Historie

V roce 1011 zemřel Suñer de Pallars, a ve své závěti rozdělil kraj mezi své syny. Nejstarší Ramón III, získal Pallars Jussà, mladší Guillermo II získal Pallars Sobirà, tvořené údolím Flamicell na levém břehu řeky Noguera Ribagorzana, a Pobla de Segur . Tato oblast hraničila s maurskými državami Conca de Tremp a Montsec. Do roku 1000 bylo hospodářské centrum Pallars v Pobla de Segur a v Trempu, v Pallars Jussá. Bylo tehdy bohatší než sousední Pallars Sobirà. Ramón III však ignoroval možnost střetu se sousedními Maury. Kraj v podstatě opustil a přenechal vazalovi Arnau Mir de Tostovi, baronu z kraje Urgell. Po celé jedenácté století byla Pallars Jussà napadána vzdornými šlechtici, kteří byli podporováni Artauem z Pallars Sobirà. Ramón IV ztratil v následné válce většinu svých pevností. Ke konci 11. Století se objevuje vojsko žoldáků, nazývaných „paillers“, pravděpodobně pocházející z Pallars. Tito žoldáci byli aktivní v prvních válkách Ramón V. z Toulouse proti albigenským neboli katarům.

Památky

V oblasti stojí mnoho románských kostelů a významné pevnosti. Několik středověkých hradů a asi 25 obranných věží krášlí Sierra Montsec. Hrad Mur, který se tyčí na strmém skalnatém vrcholku, je jednou z nejvýznamnějších památek v Pallars Jussá, a je historickou a uměleckou památkou. Historické dokumenty z let 969 a 1053 zmiňují hrad v souvislosti s muslimy, po jejichž přemožení se stal hrad strategickým místem pro další španělský postup. První zprávy o hradu jsou datovány do pozdního X. století. Hojnější dokumenty se objevují v XI. století, zejména ve spojení s urgellským šlechticem Arnau Mir de Tostem. Hrad Llordà, pocházející z 11. století, se nachází na sever od vesnice Llordà. V roce 1033 Arnau Mir de Tost a jeho manželka, zakoupili tvrz, s cílem proměnit ji v operační základnu svých vojenských tažení na Montsec. Je to jeden z nejdůležitějších příkladů středověké světské architektury a jako takový je jedním z nejlépe zachovaných v celém Katalánsku. Hrad Sant Gervàs je jeden z mála zachovaných příkladů středověkého hradiště v Pallars Jussà. Jeho stavba se stala klíčovým prvkem v osidlování údolí Barcedana. Hrad zaujímal strategické postavení v muslimy ovládané oblasti. Hrad Orcau se nachází na vrcholu za stejnojmennou obcí. Byl postaven na přelomu 12. a 13. století.

Přírodní zajímavosti

Středomořské podnebí jihu nabízí flóře a fauně poněkud odlišné podmínky od kontinentálního na severu oblasti. Díky tomu se Montsec v nejjižnější části, odlišuje od severního Boumortu. Region je proslulý rozmanitostí rostlinných a zvířecích druhů. Rájem pro milovníky horské turistiky je oblast jezer, ležící ve výšce 3000 m. Nejjižnější oblast kraje je typickou středomořskou krajinou. Běžné jsou zde vinice, olivovníky a mandlovníky, v jejichž barevných proměnách se vytváří úžasná atmosféra kraje.

Kultura

V kraji se lze zúčastnit mnoha zajímavých akcí a festivalů. Tamní tradice jsou zde každoročně oživovány například letním festivalem na Baixada dels Raier v La-Pobla de Segur.

La Conca Della

Paleontologické muzeum nabízí unikátní sbírku pozůstatků, které se datují do konce křídového období (přibližně před 65 a 76 miliony lety) . Prezentuje především zbytky kostí dinosaurů, vejce a stopy.

Sport

Jako mnoho pyrenejských krajů, je také Pallars Jussá skvělým místem pro všechny druhy horských sportů. Nedotčená příroda této oblasti je příležitostí pro všechny druhy outdoorových aktivit. Zejména pro pěší turistiku, horolezectví či dokonce plachtění na nádrži Sant Antoni.

Tremp

Hlavní město kraje se rozléhá v údolí Noguera Pallaresa. Celé území Trempu je v podstatě tvořeno asi třiceti malými venkovskými vesničkami. V Trempu je mnoho historických čtvrtí, které si udržely středověké uspořádání specifickou atmosféru.


Informace a fakta

GPS: 42.2808, 0.9328
Nadmořská výška: 762 m
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Geopark:
Průměrná roční teplota:
Datum poslední aktualizace: 2012-08-29 11:28:08

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: víno, kánoistika, horolezectví, horská turistika, cyklovýlety, lázeňství, lyžování, jízda na koni, rybaření, golf, paintball, paragliding, surfing, potápění, rafting, lázeňství, bungee jumping
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Zajímavosti: skály, hory, jezera

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Pallars Jussá: Recenze

Pallars Jussá prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

La Pobla de Segur (4.7km)Aramunt (10km)Talarn (11km)Tremp (13km)Vilamitjana (15km)El Pont de Suert (21km)Sort (22km)Rialp (25km)Vilaller (28km)Barruera (27km)Llavorsí (33km)Escaló (35km)Ribera de Cardós (40km)Castejón de Sos (44km)Esterri d'Àneu (42km)Cerler (47km)Eriste (50km)Benasque (49km)Artesa de Segre (44km)Arties (47km)Os de Balaguer (49km)Vielha e Mijaran (48km)Salardú (48km)Cubells (48km)

Webmap: 1 2 3