TIXIK.cz » Irsko » Cork » Palírna Jameson - Old Midleton Distillery

Palírna Jameson - Old Midleton Distillery - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Palírna Jameson - Old Midleton Distillery: Hlídač pokojů
Palírna Jameson - Old Midleton Distillery Mapa Mapa hotelů Palírna Jameson - Old Midleton Distillery

Související témata

Palírna Jameson - Old Midleton Distillery: Fotografie

Doporučené hotely Palírna Jameson - Old Midleton Distillery


Zobrazit všechny »Palírna Jameson - Old Midleton Distillery: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Palírna Jameson - Old Midleton Distillery Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Palírna Jameson - Old Midleton Distillery a doprava
Glendalough56km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Technické památky, Aktuální čas: 17:42:23, WWW stránky:

Palírna Jameson - Old Midleton Distillery se nachází v Irsku , ve městě Midleton, které je součástí metropolitní oblasti města Cork .

Pohled do historie slavné irské Jameson whiskey

V této palírně můžete blíže nahlédnout do historie výroby whisky Jameson, která byla do Midletonu přesunuta z Dublinu v roce 1975. Tento přesun souvisel s tím, že se v roce 1966 Jameson spojil s dalšími palírnami v Irsku a vznikla tak společnost Irish Distillers Group, která rozhodla, že hlavní sídlo i výroba bude v Midletonu, pravděpodobně proto, že je tam lepší voda i úrodnější půda. Původně Jameson sídlil v Dublinu , kde také můžete dnes navštívit jeho původní palírnu. Od r. 1989 patří Irish Distillers Group společnosti Pernod-Ricard.

Exkurze do palírny

Palírna Jameson - Old Midleton Distillery nabízí možnost prohlédnout si starou palírnu i všechny její původní technologie, a to ve všech fázích – od výběru zrn až po zrání v sudech. Důkladně tak můžete nahlédnout do postupů trojí destilace. Kromě prohlídky provozních i skladových místností a dobového vybavení továrny na výrobu této slavné irské whiskey, včetně největšího palírenského kotle (pot still) na světě, stojí za prozkoumání také dotykový displej se zajímavými informacemi o historii rodu Jamesonů, kde zjistíte např. proč na každé láhvi whiskey Jameson je nápis "Sine Metu" a co to znamená, a co měl společného John Jameson, zakladatel společnosti na výrobu whiskey s Marconim, vynálezcem rádia.

Degustace

Samozřejmostí je na konci prohlídky malá ochutnávka, kde v baru Jameson dostanete jednoho panáka vynikajícího místního produktu zdarma (tedy pokud je vám více než 18 let) . Dozvíte se také, s čím vším se irská whiskey dá pít. Úplně na závěr má několik pohotových šťastlivců z každé skupiny návštěvníků možnost stát se na chvíli degustátory různých druhů whisky. Jsou-li v rozeznávání irské, skotské a americké whisky různého stáří úspěšní, obdrží certifikát experta na irskou whiskey.

Praktické informace

Vstupné: dospělí € 8.50, studenti € 7.00.


Informace a fakta

GPS: 51.9138, -8.1686
Nadmořská výška: 8 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:28:13

Palírna Jameson - Old Midleton Distillery: Recenze

Palírna Jameson - Old Midleton Distillery prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Midleton (0.6km)Castlemartyr (8km)Cobh (11km)Ballycotton (14km)Cork (21km)Youghal (22km)Fermoy (26km)Kinsale (34km)Cappoquin (34km)

Webmap: 1 2 3