TIXIK.cz » Itálie » Siena » Siena » Palazzo Publico

Palazzo Publico - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Palazzo Publico: Hlídač pokojů
Palazzo Publico Mapa Mapa hotelů Palazzo Publico

Palazzo PublicoPalazzo Publico

Související témata

Palazzo Publico: Fotografie

Doporučené hotely Palazzo Publico


Zobrazit všechny »


Palazzo Publico: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Palazzo Publico Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Palazzo Publico a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Dóm Siena0.1km
Ponte Vecchio50km
Kaple Pazziů50km
Baptisterium51km
Biblioteca Laurenziana51km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Radnice, Aktuální čas: 01:10:41, Nadmořská výška: 338m, Adresa: Piazza Il Campo, 25, 53100 Siena, Province of Siena, Itálie

Palazzo Publico je nádherná gotická radnice v Italské Sieně . Pochází z přelomu 12. a 13.století a patří k unikátním příkladům italské raně gotické architektury, která se od francouzské v mnohém lišila.

Historie

Hlavní snahou gotických architektů bylo vytvořit odhmotněný sjednocený prostor s protáhlým chórem i ochozem a věncem kaplí, osvětlený velkými barevnými okny. Vertikální linie směřující k nebesům jsou zdůrazněny příporami i zrušením empor, které jsou nahrazeny triforiem (ochozem) , úzkou chodbičkou v síle zdi pod okny a nad arkádami, oddělující loď hlavní od vedlejších.V letech 1288 – 1309 se začalo se stavbou radnice v Sieně. Její věž, která dosahuje 102 metrů, postavili v letech 1338 – 1348 Muccio a Francesco di Rinaldo. Jedinečná stavba gotického jihu vykazuje všechny parametry, kterými se stylově odlišoval např. od Francie. Italská gotika se drží v horizontálním tvarosloví, obzvláště budovy světského typu nestoupají do výšky, jako je tomu zvykem u francouzských katedrál. Jejich kouzlo spočívá v přísné geometrii, dynamických fasádách a jedinečném interiéru staveb.


Informace a fakta

GPS: 43.3187, 11.3314
Nadmořská výška: 338 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:48:18

Palazzo Publico: Recenze

Palazzo Publico prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Siena (0.1km)Pianella (8km)Monteriggioni (12km)Castelnuovo Berardenga (14km)Rosia (12km)Rapolano Terme (22km)Asciano (21km)Castellina in Chianti (17km)Radicondoli (24km)