TIXIK.cz » Hrady a zámky » Palác Wilanów

Palác Wilanów - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Palác Wilanów: Hlídač pokojů
Palác Wilanów Mapa Mapa hotelů Palác Wilanów

Palác WilanówPalác Wilanów

Související témata

Palác Wilanów: Fotografie

Doporučené hotely Palác Wilanów


Zobrazit všechny »


Palác Wilanów: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Palác Wilanów Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Palác Wilanów a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 02:12:54, Adresa: Stanisława Kostki Potockiego 10/16, 01-001 Warsaw, Polsko, Telefon: +48 22 842 07 95, WWW stránky:

Palác Wilanów je historická rezidence, vybudovaná Janem III. Sobieským. Nachází se v Polsku , přibližně 10 km jihovýchodně od města Varšava . Palác Wilanów je obklopen zahradami a parky, které jsou navrženy v různých stylech. Můžete zde vidět například barokní zahradu, anglický nebo anglicko-čínský park.

Historie paláce

Výstavba celého komplexu Palác Wilanów započala roku 1677, kdy se král Jan III. Sobienský stal majitelem bývalého jednopatrového panského sídla s pozemky. Nechal celou budovu kompletně přestavět na luxusní italskou barokní vilu, dostala i nový název Vila Nova. Po králově smrti se Palác Wilanów vystřídal v rukou mnoho majitelů a dočkal se spousty přeměn, téměř každý vlastník nechal sídlo trochu rozšířit nebo přestavět. Převrat nastal až po skončení 2. světové války. Palác Wilanów během války neutrpěl výrazné poškození a po dlouholetém restaurování památka získala svůj původní nádherný vzhled.

Zajímavosti

Dnes slouží Palác Wilanów jako zajímavé místo pro turisty. Celou památku si můžete prohlédnout s průvodcem. Nejzajímavější je například dvojpodlažní Velká vstupní síň, Velká jídelna, mnoho komnat s dobovým nábytkem a historickou výzdobou nebo Galerie polských portrétů. Galerie zahrnuje obrazy malované na cínovém nebo měděném plechu z období 16. - 19. století. Palác Wilanów má interiér bohatě zdobený nástěnnými malbami. Ve své expozici vystavuje unikátní sluneční hodiny ze 17. století s basreliéfem boha času. Prohlídku můžete začít před hlavní bránou, kde se nachází Muzeum plakátů, nezapomeňte si prohlédnout oranžérii, vystavující umělecké exponáty a skulptury též ze 16. - 19. století. Můžete se také projet v lodičce po jezeře, což ocení především děti.


Informace a fakta

GPS: 52.1649, 21.0899
Nadmořská výška: 90 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:39:02

Palác Wilanów: Recenze

Palác Wilanów prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Varšava (8km)Józefów (10km)Raszyn (11km)Obory (10km)Otwock (14km)Konotopa (18km)Nadarzyn (21km)Stare Babice (20km)Otrębusy (23km)

Webmap: 1 2 3