TIXIK.cz » Rusko » Palác Kateřiny Veliké

Palác Kateřiny Veliké - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Palác Kateřiny Veliké : Hlídač pokojů
Palác Kateřiny Veliké  Mapa Mapa hotelů Palác Kateřiny Veliké

Související témata

Palác Kateřiny Veliké : Fotografie

Doporučené hotely Palác Kateřiny Veliké


Zobrazit všechny »Palác Kateřiny Veliké : Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Palác Kateřiny Veliké  Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Palác Kateřiny Veliké a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Carskoje Selo0.3km
Něvský prospekt v Petrohradu24km
Kazaňská katedrála v Petrohradu25km
Admiralita Petrohrad25km
Smolny Cathedral26km
Petropavlovská katedrála v Petrohradu26km
Křižník Aurora27km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Architektura, Aktuální čas: 16:54:33, Adresa: 7 Sadovaya Str., Puškin, Sankt Petersburg, 196601, Rusko, Telefon: +7 812 466-66-69, WWW stránky:

Palác Kateřiny Veliké byl letní barokní sídlo ruských carů. Nachází se v Carském Sele, dnešním městě Puškin , přibližně 25 km od města Petrohrad v Rusku . Palác Kateřiny Veliké je okázalá barokní stavba s přepychovými exteriéry. První letohrádek vznikl v roce 1717 na příkaz Kateřiny I. V roce 1752 pověřila ruská carevna Anna Ivanovna přestavbou letohrádku dvorního architekta Bartolomea Rastrelliho. Výstavba paláce trvala 4 roky. Palác Kateřiny Veliké je proslulý přepychovou výzdobou. Na výzdobu exteriérů, včetně soch a reliéfů bylo použito více než 100 kg zlata. Součástí paláce byla proslulá jantarová komnata Kateřiny Veliké. Vznikla v letech 1701 až 1709. Komnatu věnoval Friedrich II. ruskému caru Petru Velikému v roce 1716. Jantarová komnata byla během druhé světové války rozebrána a převezena do Kalinigradu odkud zmizela. Do dnešního dne je z originální jantarové komnaty objevena pouze komoda a mozaika z interiéru. Současná jantarová komnata je replikou sestavenou podle dochovaných fotografií. Palác Kateřiny Veliké má prostorné propojené reprezentativní sály. Rozlehlý velký taneční sál s rozlohou 1000 m2 a téměř 700 lampami a 15 lustry, velkou jídelnou se stropními malbami, portrétní síní a soukromými pokoji. Palác Kateřiny Veliké byl v letech 1979 až 2003 nákladně zrekonstruován a obnoven včetně všech chybějících exponátů.

Informace a fakta

GPS: 59.716, 30.3951
Nadmořská výška: 79 m
Telefon:
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:27:53

Palác Kateřiny Veliké : Recenze

Palác Kateřiny Veliké prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Gatčina (22km)Petrohrad (30km)