TIXIK.cz » Polsko » Podlasko » Bialystok » Palác Branických

Palác Branických - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Palác Branických: Hlídač pokojů
Palác Branických Mapa Mapa hotelů Palác Branických

Palác BranickýchPalác Branických

Související témata

Palác Branických: Fotografie

Doporučené hotely Palác Branických


Zobrazit všechny »


Palác Branických: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Palác Branických Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Palác Branických a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Sokolka38km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Architektura, Aktuální čas: 21:32:11, Adresa: Jana Kilińskiego 1, Białystok, Polsko, Telefon: +48 85 748 56 14, WWW stránky:

Palác Branických je krásný barokní zámek. Nachází se na východě Polska ve městě Białystok . Palác Branických se v mnohém podobá francouzským zámkům. Patří k němu i nádherně upravované rozlehlé zahrady s mnoha sochami. To jsou důvody, proč bylo město Białystok kdysi nazýváno Versailles Podleska.

Historie

Palác Branických stojí na místě, kde už před ním stál daleko skromnější dům. Byl postaven ve dvou etapách - první probíhala v období 1691 až 1697, druhá v letech 1728 až 1752. Celý Palác Branických je postaven v barokním slohu. Objednatelem stavby byl místní šlechtic Jan Klemens Branicki, který měl dokonce v plánu stát se polským králem. V létě 1920 se Palác Branických na krátkou dobu stal sídlem Polského revolučního výboru. Během 2. světové války byl Palác Branických zle poničen a musel být nákladně rekonstruován. V současné době jeho prostory využívá Lékařská univerzita ve městě Bialystok.

Vzhled

Palác Branických reprezentuje typický příklad pozdně barokní architektury. Palác se skládá ze tří částí. V prostřední, hlavní, se nachází vchod do zámku, zdobený arkádami. V jeho horní části je umístěn velký erb rodu Branických a socha obra Atlase, známého z řecké mytologie. Postranní křídla jsou kryta střechou s balustrádami.

Park

Palác Branických má také nádhernou zahradu. Najdete tu jak francouzský, tak i anglický park. Součástí parku jsou i budovy oranžerie a zbrojnice.


Informace a fakta

GPS: 53.1306, 23.1657
Nadmořská výška: 136 m
Telefon:
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:46:38

Palác Branických: Recenze

Palác Branických prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Bialystok (1.1km)Kleosin (5km)Księżyno (7km)Choroszcz (12km)Supraśl (14km)Lipowy Most (26km)Tykocin (28km)Hajnówka (52km)

Webmap: 1 2 3