TIXIK.cz » Polsko » Mazovsko » Varšava » Palác Belweder

Palác Belweder - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Palác Belweder: Hlídač pokojů
Palác Belweder Mapa Mapa hotelů Palác Belweder

Palác BelwederPalác Belweder

Související témata

Palác Belweder: Fotografie

Doporučené hotely Palác Belweder


Zobrazit všechny »


Palác Belweder: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Palác Belweder Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Palác Belweder a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Hrad Ujazdów0.6km
Hala Torwar1km
Klub Medyk2km
Hula Kula3km
Teatr Kamienica3km
Kubického podloubí4km
Varšavské ghetto4km
Hřbitov Powązkowski5km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Architektura, Aktuální čas: 16:43:26

Palác Belweder je palác v centru Varšavy , v Polsku : Nachází se na Královské cestě v Lazienkowskim parku. Klasicistní stavba byla vybudována v letech 1819 – 1822 podle projektu Jakuba Kubickieho (1758 – 1833) , na místě původního barokního zámečku architekta Jakuba Fontany.

Stavba

Původní vila ze 17. století byla přestavěna Jakubem Kubickim. Kubicki je mimochodem architektem proslulého Královského zámku ve Varšavě, či paláce v Radziejowicích . Palác hrál důležitou úlohu v tzv. listopadové noci, revoluční noci z 29. na 30.listopad roku 1830, v němž povstali Poláci proti ruským uchvatitelům. Během první světové války obýval tento palác gubernátor Hans Hartwig von Beseler (1850 – 1921) . Palác Belweder byl později sídlem prezidenta tzv. Druhé republiky, v letech 1926 – 1935 zde sídlil ministr války Josef Pilsudski. Belweder je v současné době sídlem prezidentské kanceláře a používá se pro reprezentativní účely. Vzhledem k historickým souvislostem je využíván především během oslav vojenského charakteru a při vojenských přehlídkách, například také u příležitosti jmenování generálů apod. Palác je nádherným příkladem klasicistní architektury, která se na počátku 19. století těšila v Polsku velké oblibě.


Informace a fakta

GPS: 52.2162, 21.0233
Nadmořská výška: 114 m
Telefon:
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:48:30

Palác Belweder: Recenze

Palác Belweder prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Varšava (1.8km)Raszyn (9km)Konotopa (13km)Stare Babice (14km)Pustelnik (15km)Józefów (17km)Obory (17km)Otrębusy (20km)Dziekanów Leśny (19km)

Webmap: 1 2 3