TIXIK.cz » Velká Británie » Anglie » Westminster » Londýn » Oxford Street

Oxford Street - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Oxford Street: Hlídač pokojů
Oxford Street Mapa Mapa hotelů Oxford Street

Související témata

Oxford Street: Fotografie

Doporučené hotely Oxford Street


Zobrazit všechny »Oxford Street: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Oxford Street Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Oxford Street a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Piccadilly Circus2km
Chinatown2km
Kensington Gardens2km
Whitehall2km
Dockland Light Railway3km
City3km
Millenium Bridge4km
Lambeth4km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Shopping, Aktuální čas: 09:53:12, Adresa: 479 Oxford St, London, Greater London W1C 2QB, UK, Telefon: +44 870 070 0191, WWW stránky:

Oxford Street je jednou z nejznámějších obchodních ulic světa. Nachází se ve Velké Británii , v Londýně . Jde zároveň o hlavní dopravní tepnu londýnského obvodu Westminster. Vede od Mramorového oblouku na rohu Hyde Parku přes Oxford Circus k St Giles' Circus, kde se spojuje s Charing Cross Road a Tottenham Court Road. Oxford Street se ve své délce protíná s dalšími známými londýnskými ulicemi, jako například Bond Street a Regent Street.

Historie

Zajímavostí je, že Oxford Street vede stejným směrem jako původní silnice postavená Římany spojující Hampshire a Colchester. V té době šlo o jednu z nejvýznamnějších spojnic Londýna s okolím. V období mezi 12. – 18. stoletím byla nazývána Tyburn Road. Na konci 18. století koupil mnoho pozemků v jejím okolí hrabě z Oxfordu a zahájil zde stavební práce. Brzy se tak tato oblast stala atraktivní zónou zábavy a rozptýlení, kterou je dodnes.

Nakupování

V současnosti zde najdete nákupní centra, ale i malé obchody. Mezi ty nejznámější patří obchodní dům Selfridges s luxusním zbožím, který se na Oxford Street nachází již více než jedno století. Dále je to obchodní centrum Marks and Spencer s plochou více než 15 000 m², největší obchodní dům v Evropě s hudebninami HMV, obrovský obchody zaměřený na zábavu Virgin Megastroe a největší jednotlivý obchod zaměřený na módu Topshop.

Rozsvěcení vánočních světel

Zajímavou každoroční akcí na Oxford Street je rozsvěcení vánočních světel, které probíhá vždy v polovině listopadu a účastní se ho vybraná celebrita. Mezi celebrity, které rozsvítily vánoční světla na Oxford Street, patří například Westlife, Emma Watson, Enrique Iglesias, Blue, Ronan Keating, Spice Girls a další. Světla zdobí ulici až do 6. ledna následujícího roku.


Informace a fakta

GPS: 51.5136, -0.1556
Nadmořská výška: 40 m
Telefon:
Datum vzniku (rok):
Počet všech obchodů v centru:
Počet pater:
Majitel:
Velikost prostor (m2):
Architekt:
Slogan:
Čas potřebný na návštěvu (minuty):
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:40:52

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.oxfordstreet.co.uk

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Typy obchodů: knihkupectví, obchodní domy, módní butiky, obchody s obuví, dárkové obchody, obchody s mobilními telefony, bankovní služby, cestovní kanceláře, hodinářství, klenotnictví, hračkářství
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Možnosti zábavy: bary
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Druhy stravování: fast-food, restaurace

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Oxford Street: Recenze

Oxford Street prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Londýn (5km)Kew (10km)Southall (15km)Mitcham (12km)Twickenham (14km)Hounslow (15km)Teddington (16km)Croydon (16km)Elstree (17km)

Webmap: 1 2 3