TIXIK.cz » Města » Oviedo

Ubytování Oviedo, hotely Oviedo

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Oviedo: Hlídač pokojů
Oviedo Mapa Mapa hotelů Oviedo

Související témata

Satelitní mapa Ovieda, Luxusní ubytování v Oviedu, Apartmány v Oviedu, Levné ubytování v Oviedu, Autopůjčovny v Oviedu, Oviedo: Fotografie

Doporučené hotely Oviedo


Zobrazit všechny »Oviedo: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Oviedo Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Oviedu, Plánovač výletů, Oviedo a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 05:19:57, Telefon: +34 985 98 18 00, WWW stránky:

Plusy

UNESCO
mírné klima

Vhodné pro

studium


Informace a fakta

GPS: 43.3597, -5.8448
Nadmořská výška: 237 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 14:15:36

Oviedo: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:11:15
Oviedo je město ve Španělsku . Nachází se v severní části země, v údolí řek Nalón a Nora, na úpatí hory Monte Naranco (634 m n. m.) , cca 30 km od Gijónu . Jedná se o hlavní město autonomního společenství Asturie. V současnosti zde žije cca 230 000 lidí. Oviedo láká turisty hlavně na své památky a kulturní tradice. Založení města Oviedo se uvádí v roce 761.

Turistické zajímavosti

Dominantou města Oviedo je pozdně gotická katedrála svatého Salvátora ze 13.–16. století, jejíž součástí je prerománská kaple Cámara Santa z 9. století. Ta je spolu s kostelíkem San Julián de los Prados, fontánou Foncalada a dvěma kostelíky San Miguel de Lillo a Santa María del Naranco, které se nacházejí poblíž města, od roku 1985 součástí světového dědictví UNESCO . Tyto náboženské stavby měly značný vliv na rozvoj náboženské architektury na celém Iberském poloostrově. Další významnou stavbou je klášter sv. Vincenta, kde dnes sídlí Archeologické muzeum Asturie a fakulta psychologie významné Oviedské univerzity, jež byla založena již v roce 1608.

Aktivity a zábava

Oviedo je také město kultury a sportu. Každý rok se tu koná mnoho mezinárodních závodů. Koná se tu např. parkurová soutěž, cyklistický závod, horolezecký závod, autokros, soutěž v šachu, kulturistické závody a mnoho dalších. Je zde zastoupen snad opravdu každý významný sport. Všechny závody, jak již bylo zmíněno, jsou mezinárodní. Zajímavostí je, že se tu narodil jezdec Formule 1 Fernando Alonso a cyklista Samuel Sánchez. Nejvýznamnějším svátkem je svátek sv. Matouše; slaví se 21. září. Během tohoto dne je na programu řada koncertů, průvod a nádherný ohňostroj.

Jídlo

Oviedo láká i gurmány. Můžete si tu totiž dát minimálně deset jídel, která jsou typická pro toto město a okolí. Ochutnejte třeba typické mandlové pečivo carbayones, fermentovaný jablečný džus sidra, místní palačinky frixuelos, či speciální fazolový guláš fabada nebo jídlo carne gobernada, což je maso připravené na cibuli a česneku s omáčkou z bílého vína.

Doprava

Oviedo je dostupné letecky i po železnici či autem. Vede sem hustá silniční i železniční síť. Asturské mezinárodní letiště se nachází cca 30 km severozápadně od města. Dopravu po městě Oviedo zajišťuje 13 autobusových linek (a jedna noční linka) .

 Aura: 65Recenze: 2292011-05-01 11:57:57
dokončuji - konec se nějak nezobrazil Sidra není ani tak jablečný mošt, nýbrž jablečné šumivé víno. Vynikající. Baskové a Aastuřané se dodnes "hádají", kdo ji dělá lepší.

Kdo rád čte, může si před cestou přečíst román Regentka od Leopolda Alase alias Clarína (byl přeložen do češtiny) , který se odehrává v Oviedu na konci 19. století. Město s v románu jmenuje Vetusta a je klíčem k pochopení zvláštní atmosféry, která Oviedo dodnes obestírá. Socha hlavní hrdinky vás uvítá na náměstí.
 Aura: 65Recenze: 2292011-05-01 11:54:15
Oviedo má zvláštní amtosféru danou jeho historií. Bylo halvním městem asturského království, které vzniklo jako jedno z prvních na území dnešního Španělska. Odtud byla vedena tzv. reconquista, tedy opětné dobývání poloostrova na Arabech.Předrománské kostelíky, to je architektonický unikát, který nemá v Evropě obdobu. Jelikož Asturie byla dlouho izolovaná (kolem dokola obklopeni muslimy, pak že jen hory a moře) , architektonický vliv z Evropy sem pronikal později a ty kostelíky vznikaly bez jakékoli návaznosti na evropskou architekturu té doby. Najdete v nich například výjevy z gladiátorských zápasů (v křesťanském kostele!) a nádherné nástěnné malby, často s vlivy arabských motivů, nebo tzv. celosíe - okna zdobená štukovými arabeskami, jak to známe z muslimských staveb. Kostelíky se nacházejí v kopcích nad Oviedem, odkud je také nádherný výhled na město. Toto vynechat v Oviedu by byl hřích. Stejně tak jako neochutnat fabadu, té neuniknete, místní se vás neustále budou ptát, zda už jste ji někde ochutnali. je výborná, zavedla jsem ji do našeho jídelníčku. Ovšem fazole je nutné dovést odtud, u nás takové neprodávají: obrovské bílé fazole, které se nerozvaří, ale přitom se měkkostí a lahodností jen rozplynou na jazyku. Jmenují se fabes, jde o místní odrůdu a tím pádem nejde zrovna o levnou záoležitost. Ale vyplatí se. Sidra - není to ani tak mošt, jako spíš jablečné šumivé víno. Vynikající. Baskové a Astuřané se tradičně "hádají,", kdo ji dělá lepší.

Města a obce v okolí

OviedoNoreña (12km)Langreo (14km)Grado (18km)Proaza (18km)Nava (27km)Pola de Laviana (26km)Pravia (26km)La Pola Ḷḷena (22km)

Webmap: 1 2 3