TIXIK.cz » Nizozemsko » Utrecht » Utrecht » Oudegracht

Oudegracht - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Oudegracht: Hlídač pokojů
Oudegracht Mapa Mapa hotelů Oudegracht

OudegrachtOudegracht

Související témata

Oudegracht: Fotografie

Doporučené hotely Oudegracht


Zobrazit všechny »


Oudegracht: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Oudegracht Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Oudegracht a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Dům Rietvelda a Schröderové2km
Schiphol Noord34km
Amsterdam Dungeon34km
Dvůr Bekyní v Amsterdamu35km
Alblasserdam40km
Alida Hoeve44km
Lelystad53km
Odvodněné území Beemster 52km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Kanály, Aktuální čas: 12:36:29, Adresa: Oudegracht 136, Utrecht, Nederland, Telefon: +31 30 236 7692, WWW stránky:

Oudegracht ( The Old Canal ) je historický vodní kanál, který protéká centrem města Utrecht v Nizozemsku. Patří k těm nejznámějším a nejkrásnějším kanálům v celé zemi. Je lehce přístupný pěšky z centrálního nádraží v Utrechtu. Oudegracht začíná na jihovýchodě města kde se spojují řeky Kromme Rijn a Vaartse Rijn a kde také začíná původní příkop opevněného města. Oudegracht odtud pokračuje do centra Utrechtu. Část Oudegracht sleduje původní tok řeky Rhine, ale existují spory o tom, které části to vlastně jsou. Severní část Oudegracht je pravděpodobně starší, je datována přibližně do 10. století n.l. a propojuje řeky Rhine a Vecht. Výstavba jižní části započala roku 1122, poté však hladina řeky poklesla díky dokončení hráze v Wijk bij Duurstede. Odhalené břehy byly využity ke zvýšení stran Oudegracht a pro ochranu města před záplavami. Od roku 1275 byla hladina řeky stabilní. Právě tato souhra okolností umožnila kreativně využít stran Oudegracht k výstavbě suchých sklepů a přístavišť v úrovni hladiny vody. V době svého vzniku přístaviště sloužila především k vykládce zboží z lodí zásobujících obchody na březích kanálu a sklepy ke skladování zboží anebo i jako obchody. Jsou to pro Oudegracht typické “werven” – sklepy a obchůdky spojené chodníkem lemující kanál po obou stranách, které jsou oproti úrovni ulice snížené až k úrovni hladiny řeky. Za zmínku stojí například Drakenborch nebo dům s číslem No.99, 14C Het Oudaen a Winkel van Sinkel, který stojí na konci Oudegracht a patří k nejstarším obchodům v Nizozemsku. Dnes werven (také - warehouses) slouží navštěvníkům jako obchůdky se suvenýry, butiky, cafébary nebo restaurace atp. Při pozornější prohlídce na nich můžete uvidět kameny s původními znaky majitelů. Jsou vsazené do zdí u některých vchodů do werven. Oudegracht tvoří pulzující centrum Utrechtu. Živo je po obou stranách Oudegracht i v obou jeho úrovních. Můžete tu posedět na četných venkovních terasách a vychutnávat jedinečnou atmosféru toho místa, pozorovat kolem plující lodě a loďky nebo se projít kolem vody, kde najdete i malebná tichá zákoutí ve stínu letitých stromů. A například za večera osvětlený Oudegracht patří k velice romantickým zážitkům. Krásy Oudegracht můžete objevovat dlouhé hodiny z jeho břehů, z mostů nebo i z vodní hladiny. Jsou zde organizovány výletní plavby lodí a gondolami nebo se tu dají zapůjčit kanoe a vodní šlapadla. Návštěvou Oudegracht rozhodně nebude nikdo zklamán. Každý si na tomto nádherném historickém a přitom příjemně živém místě může vybrat z mnoha možností jak strávit svůj volný čas. Kromě Oudegracht můžete ve městě Utrecht najít ještě tzv. Nieuwegracht ( Nový Kanál, The New Canal ) . Nachází se v místech, kde ve středověku měla sídla elitní vrstva obyvatel. Oproti Oudegracht je Nieuwegracht malý, ale je stejně krásný a zároveň i tišší.

Informace a fakta

GPS: 52.0922, 5.1168
Nadmořská výška: 12 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:42:25

Oudegracht: Recenze

Oudegracht prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Utrecht (0.3km)Groenekan (4.2km)Oud-Zuilen (5km)Bunnik (6km)Westbroek (7km)Harmelen (10km)Den Dolder (10km)Soesterberg (12km)Montfoort (13km)

Webmap: 1 2 3