TIXIK.cz » Města » Itálie » Apúlie » Brindisi » Ostuni

Ubytování Ostuni, hotely Ostuni

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Ostuni: Hlídač pokojů
Ostuni Mapa Mapa hotelů Ostuni

OstuniOstuni

Související témata

Největší města v Itálii, Satelitní mapa Itálie, Satelitní mapa Ostuni, Luxusní ubytování v Ostuni, Autopůjčovny v Ostuni, Ostuni: Fotografie

Doporučené hotely Ostuni


Zobrazit všechny »


Ostuni: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Ostuni Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Ostuni a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Parrocchia Santa Maria Delle GrazieNáboženství0.2km
Parrocchia S. LuigiNáboženství0.3km
Parrocchia CattedraleNáboženství0.3km
Chiesa di San FrancescoNáboženství0.4km
Ostuni CathedralKatedrály0.4km
Comune Di Ostuni Museo Civilta' Preclassica MeridiMuzea0.4km
ArcivescovadoNáboženství0.5km
Fraternità Monastica di BoseNáboženství4km
MerlataKempy8km
PozelleKempy9km
LamaforcaKempy9km
porto di villanovaPřístavy7km
Pláž Rosa MarinaPláže8km
Chiesa MatriceNáboženství13km
PiloneKempy9km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 17:18:39, Telefon: +39 0831 332298, WWW stránky:

Ostuni je letovisko v jižní Itálii . Nachází se zhruba 30 km na severozápad od letoviska Brindisi a asi 70 km na jihovýchod od města Bari . Administrativně spadá Ostuni do regionu Apulia . Dnes zde žije přibližně 33 tisíc obyvatel.

Základní informace

Ostuni je oblíbená prázdninová destinace. Během sezóny se počet obyvatel několikanásobně zvyšuje. Návštěvníky lákají nejen zachovalé historické čtvrtě ve městě, ale i prosluněné pláže Jaderského moře vzdálené pouhých 8 km. V okolí Ostuni se nachází písečné i štěrkové pláže, které jsou vhodné pro všechny plavce. Pobřeží je obklopené typickou středomořskou vegetací, která je pro svoji neporušenost a krásu na četných místech chráněna. Ubytování v Ostuni je možné jak v hotelích, tak v soukromých apartmánech. Návštěvníkům se nabízí rovněž možnost ubytovat se na farmě, kde se stanou součástí tradičního života místních obyvatel. Ostuni je rovněž proslulé gastronomickými specialitami. V místních restauracích můžete ochutnat např. plody moře upravené na mnoho způsobů, místní typické sýry (canestrate, cacioricotta, ricotta forte) a produkty z okolních farem, zejména rajčata, olivy nebo kuřecí a jehněčí maso. To vše doplní místní znamenité červené víno.

Historie

Okolí Ostuni bylo obýváno již v době paleolitu. Původní název již tehdy rušného obchodního centra byl Messapii. Městečko bylo zničeno Hannibalem během Punských válek a znovu obnoveno později osadníky z Řecka . Během středověku se vláda nad osadou často střídala. Zlatý věk zažilo Ostuni během renesance. Z této doby pochází mnoho památek, jež se zachovaly až do současnosti.

Historické památky

Ostuni nadchne návštěvníky svou starobylou architekturou. Typické jsou bíle omítnuté domy a renesanční kostely. Malebnost městečka dotváří úzké křivolaké uličky, nesčetná schodiště, romantická zákoutí a náměstíčka. Kdysi bylo celé Ostuni obehnáno hradbami, z kterých se dnes dochovaly jen části. Nejvýznamnější památkou města je renesanční katedrála. Neméně pozoruhodné jsou paláce zámožných rodin a residence biskupa, jež svědčí o někdejším významu města. Za památkami se můžete vydat rovněž do okolí městečka Ostuni. Při procházkách po okolí vás zaujmou zejména tzv. masserie - opevněné statky s rozsáhlými pozemky. Jejich pánové byli v minulosti díky zemědělské produkci a obchodu velmi zámožní, o čemž svědčí bohatá architektura těchto stavení.

Doprava

Ostuni je nejlépe dostupné po pobřežní silnice E55 z Bari do Brindisi . Vedle této silnice vede také železniční trať. Nejbližší letiště leží v Brindisi . Létají sem však pouze vnitrostátní lety. Mezinárodní letiště se nachází asi 200 km na sever od Ostuni nedaleko letoviska Bari . Více informací o letovisku Ostuni naleznete na jeho oficiálních stánkách, které jsou však pouze v italštině (viz zajímavé odkazy) .

Plusy

milí lidé
bohatá nabídka aktivit
převážně dobré počasí
skvělé jídlo

Vhodné pro

slavnosti
romantiku

Zajímavosti

stará & nová architektura
historické centrum

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká


Informace a fakta

GPS: 40.7288, 17.5772
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 13:24:09

Ostuni: Recenze

Ostuni prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

OstuniCarovigno (7km)Villanova (7km)Cisternino (13km)San Vito dei Normanni (14km)San Michele Salentino (12km)Pezze di Greco (17km)Martina Franca (20km)Torre Canne (15km)

Webmap: 1 2 3