TIXIK.cz » Ostrva

Ostrva - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Ostrva: Hlídač pokojů
Ostrva Mapa Mapa hotelů Ostrva

OstrvaOstrva

Související témata

Ostrva: Fotografie

Doporučené hotely Ostrva


Zobrazit všechny »


Ostrva: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Ostrva Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Ostrva a doprava, Bankomaty


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hory, Aktuální čas: 23:57:23, Nadmořská výška: 1947m

Ostrva je hora v jihozápadní části Vysokých Tater , na Slovensku . Tento rozložitý vrchol vysoký 1 926 m nad mořem je velmi často navštěvovaný turisty. Nejbližší město je Štrbské pleso asi 6 km vzdálené.

O hoře Ostrva

Ostrva zakončuje hřeben Popradský Ľadový štít. Nejvyšší horou této části je Končistá , která se tyčí do výšky 2 535 metrů nad mořem. Ze západní strany lemuje Ostrvu Mengusovská dolina a ze severní Zlomisková dolina, která se odděluje u Popradského plesa . V těsné blízkosti vede Tatranská magistrála, která stoupá prudkými serpentýnami do Sedla pod Ostrvou (1966 m n.m.) a pokračuje k Popradskému plesu . Odtud se můžete vydat na Ostrvu. Výstup je docela příkrý, ale odměnou vám bude nádherný výhled do krajiny. Horolezci také mají horu v oblibě. Na západní straně je kolmá stěna nazývaná Galerie Ostrvy. Vede zde několik tras z nichž nejtěžší je tzv. Poslední soud.

Symbolický hřbitov u Popradského plesa

Symbolický hřbitov věnovaný obětem Vysokých Tater naleznete na západní straně hory Ostrva. Nejsou zde žádné hroby, ale památné tabule všech lidí, kteří v horách zahynuli. Hřbitov byl založen v roce 1936 a v současné době (2011) je zde přes 400 jmen.


Informace a fakta

GPS: 49.1496, 20.0892
Nadmořská výška: 1947 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:50:51

Ostrva: Recenze

Ostrva prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Štrbské Pleso (3.8km)Štôla (7km)Batizovce (11km)Nová Lesná (13km)Tatranská Lomnica (14km)Štrba (11km)Lučivná (12km)Svit (13km)Stará Lesná (16km)

Webmap: 1 2 3