TIXIK.cz » Ostrovy » Specializované vyhledávání

Přidejte se k nám:Google Plus  facebook  twitter

Ostrovy z celého světa

(35)
(33)
(433)
(101)


Řadit dle: OblíbenostiNejbližšíchNejvzdálenějších


Ameland je ostrov v Nizozemsku. Leží v západním Frízsku a patří mezi tzv. Wadden ostrovy . Ostrov tvoří přirozenou hranici mezi Severním mořem a obl..

Najít ubytování

Schouwen-Duiveland je ostrov a název oblasti v Nizozemsku. Schouwen-Duiveland je nejsevernější z ostrovů provincie Zeeland. Oblast Schouwen-Duivelan..

Najít ubytování

Texel je malý ostrov v Nizozemsku. Leží asi 3 km od pobřeží Severního Holandska a je jedním z ostrovů oddělujících unikátní příbřežní oblast nazývan..

Najít ubytování


Sal je nejvíce navštěvovaný ostrov celých Kapverd . Díky tomu se jedná i o nejrozvinutější ostrov, který nabízí kvalitní ubytování, možnost kulturní..

Najít ubytování

Ostrov Hvar patří do pásu středodalmatských ostrovů. Nachází se na jihovýchodě Chorvatska. Už svojí velikostí je Ostrov Hvar jedinečný; s délkou, 68..

Najít ubytování

Ostrov Cres je chorvatský ostrov v Kvarnerském souostroví. Tento ostrov je menší než sousední ostrov Krk. Nachází se na severu Jaderského moře, ji..

Najít ubytování


Bora Bora je jeden z nejkrásnějších a nejznámějších ostrovů Společenských ostrovů v souostroví Francouzská Polynésie . Leží přibližně 280 km od Tahi..

Najít ubytování

Havaj je největší ostrov ze 130 ostrovů Havajského souostroví. Nachází se západně od amerického kontinentu v Tichém oceánu. Havaj administrativně p..

Najít ubytování

Ostrov Vulcano je jeden z Liparských ostrovů, které patří Itálii . Leží ve Středozemním moři na sever od Sicílie. Ostrov Vulcano je malý ostrov sope..

Najít ubytování


Assateague Island je ostrov, který se nachází na východním pobřeží států Virginie a Maryland v USA . Tisíce turistů sem přijíždí každoročně obdivo..

Najít ubytování

Špicberky (Svalbard) je souostroví na hranici Atlantského a Severního ledového oceánu, patřící Norsku . Leží asi 700 kilometrů severozápadně od Nors..

Najít ubytování

Brač je třetím největším ostrovem jadranského pobřeží a největším ostrovem mezi Středodalmatskými ostrovy. Jeho rozloha je zhruba 395 km2. Brač je v..

Najít ubytování


Ostrov Krk je největší ostrov Chorvatska a celého Jaderského moře. Je součástí Kvarnerského souostroví, které se nachází na východ od Istrie. Od rok..

Najít ubytování

Čedžu je největší korejský ostrov. Nachází se jihozápadně od pobřeží Korejského poloostrova. Jedná se o samosprávnou provincii, která má vlastní jaz..

Najít ubytování

Bornholm je dánský ostrov v Baltském moři. Leží asi 150 km jihovýchodně od hlavního města Kodaně , u jižního pobřeží Švédska. Díky překrásné příro..

Najít ubytování


Grand Cayman jsou malé souostroví v západním Karibiku. Souostroví tvoří tři ostrovy a to Grand Cayman, Little Cayman a Cayman Brac. Hlavním městem K..

Najít ubytování

Patmos je malý řecký ostrov v Egejském moři a najdeme jej mezi ostrovy Leros a Ikaria. Na ostrově najdeme významné starobylé památky, nádhernou pří..

Najít ubytování

Velikonoční ostrov je polynéský ostrov, který spadá pod správu Chile. Jedná se o nejodlehlejší místo na zemi, nejbližší civilizace od tohoto ostrova..

Najít ubytování


Thera je původní název současného řeckého ostrova Santorini v období před kataklyzmatickou erupcí vulkánu. Podle odhadů došlo k erupci v polovině ..

Najít ubytování

Boa Vista je třetí nejmenší ostrov Kapverd . Nabízí však na rozdíl od Salu nedotčenou přírodou, krásné pláže a minimum hotelů. Pohled do historie..

Najít ubytování

Tasmánie je ostrov a australský spolkový stát. Rozkládá se cca 250 km od jižního australského pobřeží. Ostrov byl údajně spojený s pevninou až do ko..

Najít ubytování


Ostrov Lastovo je jedním z nejvzdálenějších chorvatských ostrovů od pevniny. Je součástí Jihodalmatského souostroví, které se nachází na jihovýchodě..

Najít ubytování

Ostrov Lošinj patří mezi nejkrásnější turistická letoviska v Chorvatsku. Nachází se na severu Jaderského moře v Kvarnerském souostroví. Ostrov Lošin..

Najít ubytování

Stromboli je ostrůvek sopečného původu o velikosti 12,2 km2, který je součástí Liparských ostrovů, patřících k Itálii . Najdete jej severně od Sicíl..

Najít ubytování


Ostrov Andros (Bahamy) je největším ostrovem souostroví Bahamy. Rozkládá se na ploše asi 6000 km2. Ostrov Andros (Bahamy) je obklopen třetím největš..

Najít ubytování

Jardines del Rey, Cayo Coco, Cuba

Ostrov Cayo Coco je v poslední době jeden z nejvyhlášenějších dovolenkových resortů na Kubě. Nachází se při severním pobřeží Kuby a je spojen hrází..

Najít ubytování

Bali je ostrov nacházející se při východním pobřeží Jávy v Indonésii . Tento malý sopečný ostrov je dnes hlavní turistickou destinací v Indonésii. T..

Najít ubytování


Ostrov Jersey je největší a zároveň nejjižněji ležící britský ostrov Normanských ostrovů (Chanell Islands) , v průlivu La Manche, mezi pobřežím Ve..

Najít ubytování

Ostrov Mainau leží v samém srdci Bodamského jezera v Německu . Nachází se v sousedství města Kostnice ve státě Baden-Württemberg. Ostrov naskýtá z..

Najít ubytování

Saint Honorat Island je druhým největším ostrovem souostroví Lérins. Leží asi 1 km od pobřeží Francouzské riviéry u města Cannes . Ostrov Saint Hono..

Najít ubytování


Bouvetův ostrov je nejodlehlejší místo na světě. Je známé hlavně díky tomu, že se tu točil slavný film Alien vs Predator. Bouvetův ostrov se nachází..

Najít ubytování

Ko Lanta Yai je ostrov u západního pobřeží Thajska . Leží v Andamanském moři, přibližně 50 km od města Krabi . Základní informace o ostrově Nejbliž..

Najít ubytování

Ostrov Vis je nejzápadnějším ostrovem skupiny středodalmatských ostrovů, kam dále patří ostrovy Brač , Hvar a Šolta . Nachází se asi 40 km jihozápa..

Najít ubytování


Stewartův ostrov (Stewart Island) je třetí největší ostrov souostroví Nového Zélandu . Nachází se jižně od Jižního ostrova. Na Stewartův ostrov se m..

Najít ubytování

Ostrov Susak patří mezi nejkrásnější ostrovy v Jaderském moři. Nachází se jihozápadně od dalšího chorvatského ostrova Lošinj . Ostrov Susak je tak..

Najít ubytování

Ostrov Šolta patří se svou rozlohou 52 km2 mezi menší středodalmatské ostrovy. Nachází se nedaleko města Split na jihovýchodě Chorvatska. Od chorva..

Najít ubytování


Cayo Largo je vyhlášený karibský ostrov, který disponuje údajně nejkrásnějšími plážemi v Karibiku. Nachází se cca 80 km od jižního pobřeží Kuby , v ..

Najít ubytování

Souostroví Brijuni se skládá z 2 větších a 11 menších ostrovů. Nachází se v Jaderském moři jihozápadně od poloostrova Istrie. Od pevniny je Souostro..

Najít ubytování

Ko Samet je ostrov v Thajském zálivu, 7 km od pobřeží provincie Rayong, přibližně 220 km od města Bangkok . Patří k oblíbeným turistickým destinací..

Najít ubytování


Grónsko je největší ostrov světa. Leží v nejjižnější části severního pólu. Grónsko geograficky náleží světadílu Amerika, administrativně je však aut..

Najít ubytování

Long Island je jedním z ostrovů Bahamského souostroví v Atlantském oceáně. Leží přibližně 265 km od města Nassau , Bahamy. Long Island je dostupný l..

Najít ubytování

Kauai je čtvrtý největší z osmi hlavních Havajských ostrovů. Je součástí státu Havaj, který je 50. spolkovým státem Spojených států amerických . Ten..

Najít ubytování


Culion je ostrov ležící v souostroví Calamian na Filipínách. Hlavní město ostrova je stejnojmenné město Culion. Culion se proslavil zvláště jako ost..

Najít ubytování

Ostrov Korčula leží v jižní části Chorvatska. Patří do skupiny Jihodalmatských ostrovů. Korčula se vyznačuje množstvím zátok a zálivů, její pobřeží ..

Najít ubytování

Poor Knights Islands je jednou z deseti nejkrásnějších potápěčských lokalit světa. Nachází se v okolí ostrovů Poor Knights Islands, asi 24 kilometrů..

Najít ubytování


Ostrovy Pitcairn Island se nacházejí v jižním Tichém oceánu asi v půli mezi Novým Zélandem a Peru. Na ostrově Pitcairn žije zhruba 50 obyvatel a tak..

Najít ubytování

Ostrov Catanduanes Island se nachází jihovýchodní části ostrova Luzon na Filipínách. Catanduanes je nejvýchodnější částí Filipín a také první místo ..

Najít ubytování

Ostrov Siargao Island se nachází u severovýchodního cípu ostrova Mindanao na Filipínách. Siargao Island je nádherný ostrov, který nabízí krásné bílé..

Najít ubytování


Breaksea Island je nádherný a v současnosti již opuštěný ostrov patřící Austrálii . Nachází se u Západní Austrálie, u pobřeží King George Sound, cca..

Najít ubytování

Malapascua Island, Daanbantayan 6013, Philippines

Malapascua je ostrov ležící asi 8 kilometrů daleko od severního cípu ostrova Cebu na Filipínách. Název Malapascua by se dal přeložit jako „nešťastné..

Najít ubytování

Ko Phi Phi Don je největším a jediným trvale obydleným ostrovem malého souostroví Ko Phi Phi, přibližně 40 km od ostrova Phuket , Thajsko. Ostrov b..

Najít ubytování


Ostrov Mljet je ostrov v Jihodalmátském souostroví, v Jaderském moři. Ostrov zaujímá rozlohu 100,4 km2 a žije na něm 1240 obyvatel. Ostrov Mljet je ..

Najít ubytování

Cuba

Ostrov Cayo Guillermo je jeden z nejrychleji se rozrůstajících turistických resortů v Karibiku. Nachází se ve Velkých Antilách, vedle ostrova Cayo C..

Najít ubytování

Perhetian Island je souostroví nacházející se severovýchodní části Malajsie. Na Perhetian Island se dá dostat pouze lodí a to několikrát denně z měs..

Najít ubytování


Palau je souostroví v Tichém oceánu, které se rozprostírá asi 800 kilometrů východně od Filipín . Palau je tvořeno přibližně 26 většími ostrovy a st..

Najít ubytování

Paradise Island Drive, Paradise Island Drive, Nassau, Bahamas

Paradise Island je ostrov v Karibském moři a v Bahamách . Ostrov leží nedaleko ostrova New Providence a města Nassau . S městem je Paradise Island s..

Najít ubytování

Siquijor je ostrov ležící jižně od ostrova Cebu na Filipínách. Siquijor je také nejmenší provincie v oblasti Visayas a také hlavní město ostrova. Si..

Najít ubytování


Eckerö, Åland Islands

Eckerö je jeden z největších ostrovů souostroví Ålandy , ve Finsku . Je nejzápadnějším ostrovem tohoto souostroví. Eckerö je vyhledávaným turistick..

Najít ubytování

Olchon (Ol'khon) je největší a nejposvátnější ostrov na jezeře Bajkal v Rusku . Rozkládá se v západní části jezera cca 7,5 hodiny jízdy z Irkutsku ..

Najít ubytování

Cayo Levantado je malý tropický ostrůvek v Karibiku, jenž se proslavil reklamou na rum Bacardi. Proto je také někdy tento ostrov nazýván Bacardi Isl..

Najít ubytování


White Island je nejaktivnější sopka na Novém Zélandu . Nachází se v zálivu Bay of Plenty na Severním ostrově. Na White Island se můžete dostat vrtul..

Najít ubytování

St. Kitts a Nevis se nacházejí v Malých Antilách v Karibiku. Oba ostrovy patří pod Ostrovní stát St. Kitts a Nevis . Hlavní město Basseterre leží n..

Najít ubytování

James Bond Island , oficiálně ostrov Ko Tapu nebo také Nail Island, je populární a často navštěvovaný ostrov, který se objevil ve filmu Muž se zla..

Najít ubytování


Ohňová země (Tierra del Fuego) je souostroví u jižního cípu Jižní Ameriky . Stejný název nese i hlavní ostrov tohoto souostroví. Ohňová země se rozk..

Najít ubytování

Ko Phangan nebo Ko Pha Ngan je ostrov v zálivu Thajska . Leží mezi ostrovy Ko Samui cca 15 km a Ko Tao cca 35 km. Nejbližší letiště je na ostrově..

Najít ubytování

Phi Phi je skupina ostrovů v Thajsku. Nachází se přibližně 50 km jihovýchodně od centrální části ostrova Phuket . Souostroví Phi Phi je oblíbenou a ..

Najít ubytování


Ostrov Skye je nejvyhledávanějším ostrovem v souostroví Vnitřní Hebridy ve Skotsku At. Leží v Atlantském oceáně s hlavním městem Portree. Je 80 km..

Najít ubytování

Muhu je ostrov patřící Estonsku . Nachází se v jihovýchodní části Západoestonského souostroví, mezi ostrovem Saaremaa a estonskou pevninou. Ostrov M..

Najít ubytování

Camotes Islands se nalézají zhruba 40 kilometrů východně od ostrova Cebu na Filipínách. Camotes Island je souostroví které tvoří 3 hlavní ostrovy, P..

Najít ubytování


Cuxhaven, Deutschland

Ostrov Neuwerk se nachází v Severním moři severozápadně od Cuxhaven . Největší město má stejnojmenný název jako celý ostrov. Zajímavostí je že se na..

Najít ubytování

Guam je ostrov, který se nachází v části Oceánie zvané Mikronésie. Guam je v dnešní době pod správou USA a je také důležitou vojenskou základnou. N..

Najít ubytování

Ostrów Tumski je považován za nejstarší část města Vratislav , v Polsku . Pohled od historie Jedná se o bývalý ostrov, kterého v minulosti obkl..

Najít ubytování


Ostrov Losinij je národní park v Rusku . Nachází se v Moskevské oblasti, částečně přímo ve městě Moskva . Ostrov Losinij se rozkládá na ploše 116 km..

Najít ubytování

Praslin je druhým největším ostrovem na Seychelách. Spadá do vnitřní skupiny ostrovů. Praslin leží 45 km od hlavního ostrova Mahé . Na délku má po..

Najít ubytování

Diego Garcia je hlavní osada a zároveň největší ostrovní atol souostroví Chagos Archipelago, které je součástí území Oceánské teritorium Britské Ind..

Najít ubytování


Ko Samui je ostrov poblíž Kra úžiny v Thajsku, provincie Surat Thani. Je 3 největším ostrovem Thajska. Ko Samui se rozkládá na ploše 229 km2. Osíd..

Najít ubytování

Calicoan Island je ostrov nalézající se jižně od ostrova Samar na Filipínách. Ostrov Calicoan Island je považován za jedno nejhezčích míst na Filipí..

Najít ubytování

Ostrov Grenada je největším ostrovem státu Grenada. Je považován za jeden z nejbarvitějších v lokalitě Malých Antil. Hlavním městem ostrova o rozloz..

Najít ubytování


Cat Island patří pod souostroví Bahamy. Jedná se o ostrov nejméně zasažený turistickým ruchem z celého souostroví. Největšími osadami ostrova jsou A..

Najít ubytování

Labuan je malý ostrov nacházející na severovýchodním pobřeží ostrova Borneo v Malajsii. Okolo ostrova Labuan se nachází dalších 6 menších ostrůvků, ..

Najít ubytování

Kvarken je souostroví nachází v Baltském moři. Rozkládá se na jihu Botnického zálivu a vede od švédské pevniny k finské. Kvarken tvoří na 5 600 ostr..

Najít ubytování


Calauit Island leží v souostroví Calamian na Filipínách. Calauit Island se nachází na severním cípu ostrova Busuanga. Calauit Island je přírodní rez..

Najít ubytování

Ostrov Samal Island leží poblíž města Davao na Filipínách. Island Garden City of Samal je oficiální název pro tento ostrov. Jestli hledáte tropický ..

Najít ubytování

Kotlin je ostrov ve Finském zálivu v Rusku . Odděluje Finský záliv od Něvské zátoky, do níž ústí řeka Něva. Na ostrově Kotlin je opevněné město Kr..

Najít ubytování


Carcass Island je jedním z nejhezčích ostrovů v souostroví Falklandy . Nachází se v severozápadní části Falkland asi 160 km západně od hlavního měs..

Najít ubytování

Atol Severní Male se nachází cca 50 km východně od Atolu Rasdhoo . V jeho jižní části leží hlavní město Malediv Malé . Na tomto atollu se nalézá spo..

Najít ubytování

Carriacou je druhým největším ostrovem Grenady. Patří k souostroví tzv. Návětrných ostrovů v Malých Antilách. Ostrov o rozloze necelých 38 km2 má ko..

Najít ubytování


Camiguin Island je ostrov ležící na severu od provincie Mindao na Filipínách. Camiguin Island je sopečný ostrov ve tvaru hrušky, který je obklopen s..

Najít ubytování

Bimini, známé jako Hemingwayovy „Ostrovy uprostřed proudu“ jsou tvořené Severním a Jižním Bimini. Hlavním městem ostrovů je Alice Town . Bimini jsou..

Najít ubytování

Roatan je největší honduraský ostrov v Karibském moři. Je 50 km dlouhý a 7 km široký. Roatan je součástí volného souostroví Islas de la Bahía, angli..

Najít ubytování


Aswan, Insel Elephantine, Egypt

Elephantine je ostrov v řece Nil v Horním Egyptě . Je součástí města Asuán v jižním Egyptě . Ostrov Elephantine je asi 1200 m dlouhý a 400 m širo..

Najít ubytování

Ko Tao , doslova Želví ostrov je ostrov v Thajském zálivu jižně od Thajska . Nachází se asi 60 km od Ko Samui a 85 km od města Chumpon v Thajsku ..

Najít ubytování

Chare Ends, Berwick-upon-Tweed, Northumberland TD15, UK

Holy Island, keltským jménem Lindisfarne, je ostrov, který je přístupný za odlivu, dvakrát denně, po tři míle dlouhé pevninské šíji a kamenné ste..

Najít ubytování


Sibuyan Island je ostrov nacházející se severně od ostrova Panay na Filipínách. Sibuyan Island je jedinečný ostrov, který se vyznačuje unikátní přír..

Najít ubytování


Umělé ostrovy Dubaj jsou nejznámějším projektem umělých ostrovů. Tato gigantická stavba se nachází ve Spojených arabských emirátech , nedaleko od je..

Najít ubytování

Islas Marías čili Mariiny ostrovy je skupina 4 ostrovů patřících Mexiku . Leží v Tichém oceánu ,zhruba 110 km od pobřeží státu Nayarit.Od roku 2010 ..

Najít ubytování


Isla Ángel de la Guarda , také Ostrov Archangel je biologická rezervace spadající pod Mexiko . Nachází se v Kalifornském zálivu státu Baja Californi..

Najít ubytování

  1                      12  13  14  15  16  17  18  19  20  21   


Severní Amerika

Kanada (424), USA (433)