TIXIK.cz » Regiony » Ostrov Wolin

Ostrov Wolin - hotely, ubytování, mapa, informace, výlety

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Ostrov Wolin: Hlídač pokojů
Ostrov Wolin Mapa Mapa hotelů Ostrov Wolin

Ostrov WolinOstrov Wolin

Související témata

Ostrov Wolin: Fotografie

Doporučené hotely Ostrov Wolin


Zobrazit všechny »


Ostrov Wolin: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Ostrov Wolin Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Ostrov Wolin a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Regiony, Aktuální čas: 00:58:25

Ostrov Wolin je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Polsku . Nachází se v Baltském moři na severozápadě země, na ploše 265 km2. Centrem ostrova je město Wolin . Většinu ostrova zabírají lesy a nevysoké kopce. Zajímavá je místní kultura, kterou historicky ovlivnily vikingské, germánské a slovanské vlivy. Ostrov Wolin také nabízí dobré podmínky pro přímořskou turistiku.

Historie

Ostrov Wolin je prvně zmiňován přibližně v devátém století. Celé území tehdy obývali Vikingové. První polské kmeny se na ostrově začaly prosazovat v desátém století. Definitivně přešel ostrov pod jejich nadvládu ve dvanáctém století. V sedmnáctém století se region stal součástí Pruska, později Německa . Pod polskou správu byl znovu navrácen až po konci druhé světové války v roce 1945.

Příroda

Na území ostrova se nachází národní park . Místní příroda je velmi přitažlivá. Lesy, skalní útesy, nebo písčité pláže tvoří příjemnou turistickou kulisu. Ostrov Wolin je rájem pro cyklisty, díky nenáročnému terénu zvládne výlety každý.

Vikingská kultura

Ostrov Wolin a jeho obyvatelé jsou náležitě hrdí na svou vikingskou minulost. Najdete zde například skanzen nebo muzea s tématikou zaměřenou na toto období. Největší připomínkou těchto časů je Vikingský festival, který se zde pořádá každý rok.

Międzyzdroje

Nejnavštěvovanější místo v této oblasti je město Międzyzdroje , které leží na západní straně ostrova. Kromě čistých písčitých pláží nabízí i adekvátní společenské a kulturní vyžití. Najdete zde dostatek hotelů a restaurací.


Informace a fakta

GPS: 53.9326, 14.4566
Nadmořská výška: 14 m
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Geopark:
Průměrná roční teplota:
Datum poslední aktualizace: 2012-07-12 00:54:03

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: rybaření

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Ostrov Wolin: Recenze

Ostrov Wolin prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Miedzyzdroje (0.8km)Warnowo (6km)Wisełka (8km)Svinoústí (14km)Międzywodzie (18km)Dziwnów (22km)Dziwnówek (26km)Łukęcin (30km)Goleniów (47km)

Webmap: 1 2 3