TIXIK.cz » Ostrovy » Velká Británie » Anglie » Isle of Wight » Ostrov Wight

Ostrov Wight - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Ostrov Wight: Hlídač pokojů
Ostrov Wight Mapa Mapa hotelů Ostrov Wight

Ostrov WightOstrov Wight

Související témata

Ostrov Wight: Fotografie

Doporučené hotely Ostrov Wight


Zobrazit všechny »


Ostrov Wight: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Ostrov Wight Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Ostrov Wight a doprava
Yaverland BatteryOstrovy10km
Isle of Wight Coastal PathOstrovy11km
Portsea IslandOstrovy19km
Hms King AlfredOstrovy20km
Hms ExcellentOstrovy21km
Pewit IslandOstrovy20km
North EndOstrovy21km
New Milton FisheryOstrovy25km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Ostrovy, Aktuální čas: 07:09:27

Ostrov Wight je ostrov asi 6 km vzdálený od jižního pobřeží Velké Británie . Ostrov je vyhledávaným cílem pro své nádherné pláže, mnoho historických památek, atrakcí a kouzlo přírody. Po mnoho století byl ostrov královským letoviskem. Správním městem je Newport , který leží téměř v centru ostrova. Rozloha ostrova je 381 km2 a v současné době (2011) zde žije kolem 140 tisíc obyvatel.

O ostrově Ostrov Wight

Charakterizovat ostrov, na to je potřeba mnoho slov, písčité pláže, nádherné útesy, kouzelné zátoky, krásná údolí, rašeliniště nebo pohádkové vesničky, kde se čas už dávno zpomalil, a to vše dokresluje příroda bohatá na různé druhy rostlin a živočichů. Na Ostrov Wight naleznete mnoho pláží, z nichž 13 se honosí tzv. „modrou vlajkou“. Mezi nejatraktivnější letoviska patří městečko Ventnor , které leží pod nejvyšším bodem ostrova St. Boniface Down (240m n.m.) . Ventnor je městečko ve svahu s úzkými uličkami a novogotickými budovami, které je plné květin. Navíc je zde botanická zahrada. Ostrovem vede kolem 800 km turistických a cykloturistických tras. Možná na svých výletech zavítáte do nejzápadnější výběžku ostrova, kde jsou tzv. Needles, což jsou jehlovité skály trčící z moře. Zde se také nachází zábavní park Needles Park. Ať se vydáte kamkoliv, vždycky naleznete zábavu vhodnou pro celé rodiny. Na ostrově mnoho zábavních parků (Blackgand Chine, Summer Arcade) , tematických parků (Robin Hill Country Adventure Park, Dinosaur Isle, Steam Railway, Underwater Archeology Centre, atd.) a několik hradů a muzeí.

Pohled do historie

Archeologické nálezy dokazují, že byl ostrov osídlen dávno ve starověku. Dlouhou dobu byl nezávislým územím. K Anglii byl připojen v roce 1293, kdy byl prodán králi Eduardovi I. Ostrov Wight měl velice důležitou strategickou polohu jak pro obchod, tak pro obranu Anglie, což dokazuje několik hradů (hrad Carisbrooke nebo hrad Cowes) a opevnění. Na začátku 16. století zde byla vybudována námořní základna, která sehrála důležitou roli před útoky Španělů a Francouzů. Ostrov vešel ve známost, když zde byl vězněn král Karel I., který byl později popraven v Londýně. Ostrov Wight se stal populárním letoviskem až za vlády královny Viktorie, která si ho velice oblíbila. Nechala na ostrově vybudovat tzv. Osborne House, ve kterém trávila mnoho času, především ke konci svého života. To samozřejmě přilákalo mnoho dalších lidí na ostrov. V současné době je Osborne House, i jeho zahrady, přístupný veřejnosti. Ostrov je také významným nalezištěm fosilií dinosaurů. Říká se, že Charles Darwin začal své dílo, O původu druhů, psát právě zde, v městečku Sandown, kam velice rád jezdíval.

Populární hudební festivaly

Isle of Wight Music Festival je hudební festival, který se koná každý rok v polovině června a je vyhledávaný i mnoha turisty ze zahraničí. Na scéně se střídají kapely zvučných jmen s ještě známějšími zpěváky a zpěvačkami. Festival je velikou událostí, kterou navštíví deseti tisíce vyznavačů stylů, jako je rock, pop, jazz atd. Obdobný festival, který mívá postavených dokonce 16 jevišť, se nazývá Bestival.

Doprava

Na ostrov Ostrov Wight se dostanete z pevninských přístavů Southampton , Portsmouth nebo Lymington , odkud směřují trajekty do Cowes , Fishbourne nebo Yarmouth na ostrově. Město Cowes je zaměřeno na loďařský průmysl. Nachází se zde lodní muzeum. Během roku se v přístavu města pořádají jachtařské závody a hojně navštěvované závody regat.


Informace a fakta

GPS: 50.6738, -1.2785
Nadmořská výška: 52 m
Na jaké vodě ostrov leží?:
Rozloha ostrova (km2):
Je ostrov obydlený?:
Jak ostrov vznikl?:
Tvar ostrova:
Jaký je reliéf ostrova?:
Je pobřeží členité?:
Vede sem cesta z pevniny?:
Vede sem most ze sousedního ostrova?:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:48:30

Ostrov Wight: Recenze

Ostrov Wight prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Newport (3.2km)Wootton Bridge (7km)Sandown (9km)Shanklin (9km)Chale (9km)Ventnor (11km)Cowes (10km)Seaview (13km)Bembridge (14km)

Webmap: 1 2 3