TIXIK.cz » Ostrovy » Itálie » Sicílie » Messina » Lipari » Ostrov Vulcano

Ostrov Vulcano - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Ostrov Vulcano: Hlídač pokojů
Ostrov Vulcano Mapa Mapa hotelů Ostrov Vulcano

Související témata

Ostrov Vulcano: Fotografie

Doporučené hotely Ostrov Vulcano


Zobrazit všechny »Ostrov Vulcano: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Ostrov Vulcano Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Ostrov Vulcano a doprava, Čerpací stanice, benzinky
StromboliOstrovy49km
BronteOstrovy68km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Ostrovy, Aktuální čas: 11:04:24, Nadmořská výška: 501m

Ostrov Vulcano je jeden z Liparských ostrovů, které patří Itálii . Leží ve Středozemním moři na sever od Sicílie. Ostrov Vulcano je malý ostrov sopečného původu o ploše 22 km2, který je celý zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO . Od jména ostrova je odvozován výraz pro sopku, vulkán a také vulkanický typ erupce.

Vznik ostrova

Podle římské legendy byl Ostrov Vulcano domovem Vulkána, boha ohně. Vznikl spojením čtyř sopečných komplexů, které se zde vytvořily v průběhu posledních 120 000 let. Severně od dvou největších měst Porto di Levante a Porto di Ponente vybíhá okrouhlý poloostrov Vulcanello, který byl kdysi samostatným ostrovem. Teprve až v 15. století došlo ke spojení ostrovů díky velkému výbuchu. Poslední sopečná erupce na ostrově Vulcano proběhla v roce 1890, kdy vybuchla sopka Monte Aria, která je současně jeho nejvyšší horou.

Turistické zajímavosti

Na ostrově Vulcano je nejzajímavější Velký kráter, Gran Cratere. Je to 391 m vysoká, stále aktivní sopka, která je nejmladší ze zdejších vulkánů. Na okraji kráteru je fumarolové pole, pás výronů sopečných plynů, ze kterého se neustále valí oblaka sirných plynů. Jejich usazeniny dodávají oblasti žluté zabarvení. Teplota sirných plynů se pohybuje kolem 350 – 500°C. Dnes je Ostrov Vulcano často vyhledávanou přímořskou destinací. Nabízí totiž téměř nedotčenou přírodu, množství horkých pramenů, bahenních sopek a fumarol. Většina cestovního ruchu je soustředěna na severu ostrova v městech Porto di Levante a Porto di Ponente, kde se také nachází největší pláže ostrova. V blízkosti těchto destinací je neustále aktivní sirné jezírko, které má blahodárné účinky na zdraví, zejména na revmatismus. Proto se stalo velkým turistickým lákadlem. Nádherné pláže s černým pískem ještě ozvláštňují sopečné plyny vyvěrající z mořského dna i na samotných plážích. I to umocňuje nezapomenutelné zážitky z pobytu. Ve městech Porto di Levante a Porto di Ponente se nacházejí obchody, restaurace i půjčovny aut a motocyklů. Z těchto měst je také vynikající lodní spojení na ostatní Liparské ostrovy, které jistě stojí za návštěvu. Ostrov Vulcano se v poslední době stal významným střediskem vulkanologů, kteří monitorují plyny vznikající na úbočích sopky, změny tvaru kužele a otřesy půdy způsobené pohybem magmatu, aby tak mohli předvídat možné znovuprobuzení sopky.


Informace a fakta

GPS: 38.3933, 14.9737
Nadmořská výška: 296 m
Na jaké vodě ostrov leží?:
Rozloha ostrova (km2):
Je ostrov obydlený?:
Jak ostrov vznikl?:
Tvar ostrova:
Jaký je reliéf ostrova?:
Je pobřeží členité?:
Vede sem cesta z pevniny?:
Vede sem most ze sousedního ostrova?:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 13:46:19

Ostrov Vulcano: Recenze

Ostrov Vulcano prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Vulcano (2.8km)Lipari (8km)Canneto (11km)Lingua (19km)Santa Marina Salina (21km)Leni (22km)Malfa (24km)Milazzo (30km)Gioiosa Marea (25km)

Webmap: 1 2 3