TIXIK.cz » Ostrovy » Ostrov Krk

Ostrov Krk - hotely, ubytování, mapa, informace, výlety

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Ostrov Krk: Hlídač pokojů
Ostrov Krk Mapa Mapa hotelů Ostrov Krk

Ostrov KrkOstrov Krk

Související témata

Ostrov Krk: Fotografie

Doporučené hotely Ostrov Krk


Zobrazit všechny »


Ostrov Krk: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Ostrov Krk Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Ostrov Krk a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Ostrovy, Aktuální čas: 01:37:43

Ostrov Krk je největší ostrov Chorvatska a celého Jaderského moře. Je součástí Kvarnerského souostroví, které se nachází na východ od Istrie. Od roku 1980 je Ostrov Krk spojen s pevninou díky 1300 m dlouhému impozantnímu mostu. Platí se tu mýtné, ale za přejezd po jednom z nejkrásnějších chorvatských mostů to stojí. Nejvyšším bodem je vrchol Obzova. Nachází se v jihovýchodní části ostrova a dosahuje výšky 569 m. Pro Chorvatsko má Ostrov Krk zvláštní význam. Byl totiž po staletí centrem vzdělanosti a kolébkou chorvatského jazyka. Důkazy dvoutisícileté historie nabízí Ostrov Krk téměř na každém kroku. Pozůstatky římských termálních lázní, starobylé kostelíky nebo hojnost hlaholských monumentů, to vše svědčí o bohaté a pestré historii ostrova. Za prohlídku stojí také benediktinský klášter v letovisku Krk , v němž je dochována nejstarší písemná památka na ostrově (11. stol.) . Krásné je rovněž opevnění městečka Krk . A mnoho dalších a dalších památek, zejména klášterů a kostelů, nabízí Ostrov Krk. Lidé zde jsou velice milí. Možná za to může jejich nepatrná kulturní odlišnost od ostatního Chorvatska. Mají vlastní zvyky, kroje, a dokonce i dialekt. Ostrov Krk se pyšní pěknými zejména oblázkovými plážemi. Může nabídnout jak rušnější letoviska s hotely a výbornými podmínkami pro koupání, sportování a zábavu (Krk , Baška , Punat) , tak i malebné vesničky přímo stvořené pro klidnou romantickou dovolenou (Stará Baška ) . Dalším vyhledávaným místem je vnitrozemské v minulosti kulturně velmi významné městečko Dobrinj, odkud je krásný výhled na Ostrov Krk, okolní zátoky a ostrovy, a na pohoří Velebit.

Informace a fakta

GPS: 45.0793, 14.5844
Nadmořská výška: 57 m
Na jaké vodě ostrov leží?:
Rozloha ostrova (km2):
Je ostrov obydlený?:
Jak ostrov vznikl?:
Tvar ostrova:
Jaký je reliéf ostrova?:
Je pobřeží členité?:
Vede sem cesta z pevniny?:
Vede sem most ze sousedního ostrova?:
Datum poslední aktualizace: 2012-08-17 00:17:22

Ostrov Krk: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 52Recenze: 162010-09-29 14:09:55
Na ostrově Krk se mě i mé rodině velmi líbilo. Je zde krásná příroda se zajímavou historií a spoustou památek.

Města a obce v okolí

Vrbnik (7km)Dobrinj (6km)Malinska (6km)Krk (6km)Punat (8km)Šilo (10km)Njivice (9km)Crikvenica (13km)Novi Vinodolski (17km)Dramalj (14km)Stara Baška (15km)Klenovica (21km)Omišalj (15km)Baška (18km)Cres (19km)Tribalj (18km)Senj (27km)Brseč (30km)Plomin (32km)Rabac (34km)Sveti Juraj (31km)Mošćenička Draga (32km)Fužine (27km)Medveja (32km)Rijeka (30km)Lovran (34km)Lopar (31km)

Webmap: 1 2 3