TIXIK.cz » Ostrovy » Ostrov Hvar

Ostrov Hvar - hotely, ubytování, mapa, informace, výlety

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Ostrov Hvar: Hlídač pokojů
Ostrov Hvar Mapa Mapa hotelů Ostrov Hvar

Ostrov HvarOstrov Hvar

Související témata

Ostrov Hvar: Fotografie

Doporučené hotely Ostrov Hvar


Zobrazit všechny »


Ostrov Hvar: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Ostrov Hvar Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Ostrov Hvar a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Ostrovy, Aktuální čas: 19:36:16

Ostrov Hvar patří do pásu středodalmatských ostrovů. Nachází se na jihovýchodě Chorvatska. Už svojí velikostí je Ostrov Hvar jedinečný; s délkou, 68 km, je totiž nejdelším ostrovem v Jaderském moři. Kromě toho nabízí návštěvníkům krásné pláže, panoramatické výhledy na moře z vysokých kopců a příjemné zázemí pro klidnou dovolenou. Ostrov Hvar je poměrně hornatý. Nejvyšším vrcholem je Sv. Nikola (626 m) tvořící dominantu městečka Stari Grad . Prudké svahy porostlé středomořskou vegetací přímo vybízejí k nějaké té dobrodružné výpravě na jeden z vrcholů, který se vám odmění úžasným výhledem. Kdo nemá zrovna horolezecké choutky, může navštívit některé z levandulových polí, jimiž je Ostrov Hvar typický, anebo se jít slunit na jednu z mnoha oblázkových pláží. Podmínky na ostrově přímo vybízejí ke koupání nebo k opalování. Díky rozsáhlým lesům má Ostrov Hvar příjemné klima a zároveň se chlubí nejvíce hodinami slunečního svitu z celého Chorvatska. Okolní moře je údajně nejprůzračnější na celém Jadranu. Ostrov Hvar je zajímavý i po kulturně-historické stránce. Nachází se zde totiž nejdůležitější pravěké naleziště v Dalmácii, jeskyně Grapčeva spilja . V minulosti byl Ostrov Hvar ovládán postupně Ilyry, Římany a ve středověku Benátčany a Turky. Z každé doby se na ostrově zachovalo několik památek. Nejznámější je tzv. řecký ager, velmi starobylá (500 př. Kr.) parcelace zemědělské půdy, tvořena důmyslným systémem kamenných zídek, teras a cest. Pro svoji zachovalost je tato památka zapsána do listiny světového kulturního dědictví UNESCO. Za zmínku stojí také „Hvarská krajka“, která je populární po celém Chorvatsku. Ostrov Hvar disponuje několika letovisky, která jsou spojena asfaltovou silnicí. Nejznámější a nejvyhlášenější je městečko Hvar , dále Stari Grad , Zavala , Jelsa a Vrboska . Ostrov Hvar je z chorvatské pevniny dostupný trajektovou linkou SplitStari Grad . Pomocí dalších lodních linek je spojen s ostrovy Korčula a Lastovo na jihu a dokonce i s Itálií.

Informace a fakta

GPS: 43.1581, 16.6223
Nadmořská výška: 191 m
Na jaké vodě ostrov leží?:
Rozloha ostrova (km2):
Je ostrov obydlený?:
Jak ostrov vznikl?:
Tvar ostrova:
Jaký je reliéf ostrova?:
Je pobřeží členité?:
Vede sem cesta z pevniny?:
Vede sem most ze sousedního ostrova?:
Datum poslední aktualizace: 2012-08-17 00:17:22

Ostrov Hvar: Recenze

Ostrov Hvar prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Stari Grad (3.7km)Jelsa (6km)Hvar (15km)Bol (12km)Gornji Humac (17km)Sumartin (25km)Milna (23km)Vela Luka (23km)Povlja (26km)Milna (25km)Splitska (24km)Postira (24km)Sutivan (28km)Vis (37km)Makarska (36km)Lovište (36km)Tučepi (37km)Baška Voda (35km)Brela (34km)Prizba (31km)Mimice (31km)Smokvica (34km)Pisak (33km)Brna (34km)Duće (32km)Dugi Rat (32km)Omiš (32km)

Webmap: 1 2 3