TIXIK.cz » Ostrovy » Ostrov Cres

Ostrov Cres - hotely, ubytování, mapa, informace, výlety

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Ostrov Cres: Hlídač pokojů
Ostrov Cres Mapa Mapa hotelů Ostrov Cres

Ostrov CresOstrov Cres

Související témata

Ostrov Cres: Fotografie

Doporučené hotely Ostrov Cres


Zobrazit všechny »


Ostrov Cres: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Ostrov Cres Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Ostrov Cres a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Ostrovy, Aktuální čas: 21:26:27

Ostrov Cres je chorvatský ostrov v Kvarnerském souostroví. Tento ostrov je menší než sousední ostrov Krk. Nachází se na severu Jaderského moře, jihovýchodně od poloostrova Istrie. Ostrov Cres původně tvořil jeden celek s ostrovem Lošinj na jihu. Kvůli námořní dopravě byl mezi nimi vykopán Osorský průplav. Ostrovy tedy byly propojeny mostem.

Příroda na ostrově Cres

Ostrov Cres, to jsou tajemné a nepřístupné rokle, nádherný rozhled z vysokých kopců a krásné azurové moře. Nejvyšší horou je 648 m vysoká Gorice. Prudké svahy jsou kamennými zídkami rozděleny na malé pastviny, kde se pasou ovce. Ostrov Cres je známý díky ochraně přírody. Nacházejí se zde dvě přírodní rezervace, ve kterých si návštěvníci mohou prohlédnout chráněného supa bělohlavého. Okolní moře je rovněž chráněným územím. Stejně jako v okolí ostrova Lošinj se totiž i zde vyskytuje chráněný delfín skákavý. Ostrov Cres je pozoruhodný velkým Vranským jezerem, které je až 70 m hluboké a jeho rozloha činí 6 km². Voda v něm je křišťálově čistá a zásobuje celý Cres i Lošinj . Koupání je vhodnější na jižním pobřeží, kde se nacházejí ty nejkrásnější pláže. Severní strana ostrova je bičována chladným větrem vanoucím od pobřeží, bórou. Moře okolo Cresu vyniká bohatou podvodní vegetací. Nabízí tak ideální podmínky pro potápění. Většinu návštěvníků Ostrov Cres nadchne svou neporušenou přírodou a podmínkami pro klidnou dovolenou.

Letoviska a památky

Mezi největší letoviska patří správní středisko, městečko Cres , které se pyšní hradbami a mnoha dalšími architektonickými památkami. Dalšími letovisky jsou Valun , Osor , Beli a Punta Križa . Nejvíce památek pochází z dob, kdy Ostrov Cres ovládali Benátčané. Je to několik pevností, spousta kostelíků a současná podoba některých měst.

Doprava a ubytování

Páteř ostrova tvoří kvalitní asfaltová silnice, která spojuje všechny větší městečka a pomocí Osorského mostu i letoviska ostrova Lošinj . Ostrov Cres má dobré trajektové spojení jak z pevniny, tak z ostrova Krk (linka Valbiska – Merag ) . Je zde i velké množství kempů. Ubytování je též možné v hotelech nebo v soukromí.


Informace a fakta

GPS: 44.889, 14.4182
Nadmořská výška: 252 m
Na jaké vodě ostrov leží?:
Rozloha ostrova (km2):
Je ostrov obydlený?:
Jak ostrov vznikl?:
Tvar ostrova:
Jaký je reliéf ostrova?:
Je pobřeží členité?:
Vede sem cesta z pevniny?:
Vede sem most ze sousedního ostrova?:
Datum poslední aktualizace: 2012-08-22 16:44:57

Ostrov Cres: Recenze

Ostrov Cres prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Cres (8km)Martinšćica (9km)Stara Baška (23km)Krk (19km)Punat (22km)Lopar (26km)Baška (28km)Kampor (27km)Mundanije (30km)Rab (31km)Vrbnik (29km)Nerezine (26km)Rabac (29km)Malinska (27km)Lun (33km)Labin (33km)Dobrinj (30km)Barban (37km)Plomin (33km)Njivice (31km)Šilo (35km)Klenovica (41km)Novi Vinodolski (39km)Brseč (35km)Kršan (38km)Crikvenica (38km)Dramalj (39km)

Webmap: 1 2 3