TIXIK.cz » Města » Esztergom

Esztergom - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Esztergom: Hlídač pokojů
Esztergom Mapa Mapa hotelů Esztergom

EsztergomEsztergom

Související témata

Satelitní mapa Esztergomi, Luxusní ubytování v Esztergomi, Luxusní ubytování v Esztergomi, Luxusní ubytování v Esztergomi, Penziony v Esztergomi, Esztergom: Fotografie

Doporučené hotely Esztergom


Zobrazit všechny »


Esztergom: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Esztergom Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Esztergom a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 03:59:26, WWW stránky:

Plusy

levno
krásné scenérie
skvělé jídlo

Vhodné pro

aktivní dovolenou
poznávání historie
plavby
shopping


Informace a fakta

GPS: 47.7953, 18.7422
Nadmořská výška: 112 m
Nejbližší hranice: Slovensko, 1.09 km
Vzdálenost do hlavního města: Budapešť, 49 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 07:33:38

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.esztergom.hu/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: železniční
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: levno, krásné scenérie, skvělé jídlo, možnosti koupání, rovinaté okolí
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Esztergom: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 9702011-08-24 10:22:31
Esztergom je maďarské město, které leží u řeky Dunaj naproti slovenskému městu Štúrovo . Je církevním a historickým městem.

Pohled do historie

Území dnešního města Esztergom bylo osídleno již v době kamenné. V roce 975 se tu narodil první maďarský král Štěpán, který založil arcibiskupství a nechal postavit baziliku. Královským městem byl Esztergom do poloviny 13. století, kdy král Béla IV. přenesl své sídlo do Budy. V roce 1895 byl přes Dunaj postaven most Mária Valéria. Most spojoval Esztergom a Štúrovo. V roce 1944 byl most zničen německou armádou. Most byl obnoven až v roce 2001, do té doby Esztergom a Štúrovo spojoval pouze trajekt.

Katedrála sv. Štěpána

Nejvýznamnější památkou města Esztergom je katedrála sv. Štěpána, která je největším kostelem v Maďarsku . Nachází se na Hradním vrchu a byla postavena v místech staršího kostela v roce 1822. V interiéru je renesanční kaple a klenotnice, ve které je nejcennější církevní sbírka v Maďarsku . Jsou tu uchovány zlaté a stříbrné liturgické předměty a zdobená roucha. Nejvyhledávanějšími exponáty jsou korunovační kříž, Garamszentbenedecká monstrace, zlatý kříž Matyáše Calvaryho, monstrace Imre Esterházyho a velký barokní kalich Marie Terezie. V katedrále se v letní sezóně konají varhanní koncerty.

Další turistické cíle města Esztergom

V jižní části Hradního vrchu je královský palác. Po přenesení královského sídla do Budy byl palác zničen a zasypán zeminou. Ve 30. letech 20. století tu byly zahájeny vykopávky a palác byl restaurován. V sálech paláce je Hradní muzeum se sbírkou zbraní. Z věže paláce je krásný výhled na město a okolí. Pod Hradním vrchem na březích Dunaje se nachází Vodní město ( Viziváros) s barevnými domky. Vodnímu městu dominuje farní kostel z roku 1738. Za kostelem stojí Biskupský palác, dnes Křesťanské muzeum. Ve městě Esztergom bývala synagoga, dnes je to Dům techniky. Esztergom nabízí turistům venkovní i kryté termální bazény.

Města a obce v okolí

EsztergomTát (9km)Zebegény (13km)Dömös (13km)Nagymaros (16km)Visegrád (18km)Kóspallag (17km)Kisoroszi (20km)Leányfalu (27km)

Webmap: 1 2 3