TIXIK.cz » Města » Ostrava

Ubytování Ostrava, hotely Ostrava

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Ostrava: Hlídač pokojů
Ostrava Mapa Mapa hotelů Ostrava

OstravaOstrava

Související témata

Satelitní mapa Ostravy, Penziony v Ostravě, Luxusní ubytování v Ostravě, Ostrava - počasí, Ostrava: Fotografie

Doporučené hotely Ostrava


Zobrazit všechny »


Ostrava: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Ostrava Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Ostrava a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 16:44:37, WWW stránky:

Plusy

rovinaté okolí

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

železniční


Informace a fakta

GPS: 49.8413, 18.285
Nadmořská výška: 209 m
Nejbližší hranice: Polsko, 8.7 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-15 02:47:03

Ostrava: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 80Recenze: 52011-08-24 09:43:41
Ostrava je třetí největší město v Česku . Nachází se na severovýchodě země, na rozhraní Moravy a Slezska, nedaleko polských hranic. Ostrava je významné centrum průmyslu,a také administrativní a kulturní centrum Moravskoslezského kraje. Na území města Ostrava se stékají řeky Ostravice, Lučina, Opava a Odra, která tvoří historickou hranici mezi Moravou a Slezskem. Dnes žije ve městě Ostrava přibližně 315 tisíc obyvatel.

Historie

První archeologicky doložené osídlení na území dnešní Ostravy spadá do období lovců mamutů, kteří si založili své sídlo na vrchu Landek, nad soutokem Odry s Ostravicí. Tito lidé prokazatelně jako první na světě používali k založení ohně černého uhlí, které v těchto místech vycházelo přímo na povrch. K nejcennějším archeologickým nálezům z té doby patří drobná soška torza ženského těla z krevele (tzv. Landecká Venuše) . Hlavní historickou částí města je Moravská Ostrava poprvé zmiňovaná v roce 1267. Důležitým mezníkem ve vývoji města byl rok 1763, kdy byly v údolí Burňa na Slezské Ostravě nalezeny velké zásoby uhlí. V roce 1900 bylo na území dnešní Ostravy v provozu už 20 dolů. Dnes už se přímo ve městě uhlí netěží.

Turistické zajímavosti

Jádro Moravské Ostravy je dnes městskou památkovou zónou s řadou památek. Na náměstí najdeme renesanční Starou radnici z 16. století, dnešní sídlo Ostravského muzea. Nejstarší stavební památkou ve městě Ostrava je kostel sv. Václava z první poloviny 13. století s presbytářem ze 14. století a trojlodím se síťovou žebrovou klenbou. Katedrála Božského spasitele z let 1883-89 je druhou největší na Moravě, hned po bazilice na Velehradě. Zdaleka viditelné katedrále dominují dvě věže, 67 metrů vysoké. Významnou památkou města Ostrava je i monumentální Nová radnice s prosklenou věží. Její vyhlídková terasa, ve výšce 85 metrů, slouží jako rozhledna. Na území Ostravy najdeme množství technických památek připomínající zdejší těžbu uhlí. Ostrava už dnes není jen město plné smogu, jak ji známe z dřívějška, ale stává se městem zeleně a významných památek. Ve městě Ostrava je řada divadel, škol, sportovišť, muzeí, parků. Najdete tu i známou ZOO nebo Dinopark . V místní části Poruba můžete navštívit hvězdárnu a planetárium.

 Aura: 50Recenze: 572010-09-30 21:29:18
Ostrava je velmi zajímavé město. Spousta lidí si myslí, že je to jenom špinavé hutní město, ale skutečně tomu není tak. Ostrava je kulturní město a je vážně perfektní. Spousta zábavy a právě zmiňované kultury. Doporučuji např. Bezručovo divadlo ;)

Města a obce v okolí

OstravaŠilheřovice (9km)Jilešovice (12km)Havířov (13km)Karviná (19km)Petrovice u Karviné (20km)Bělá (18km)Frýdek-Místek (18km)Český Těšín (26km)

Webmap: 1 2 3