Ostaš - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Ostaš: Hlídač pokojů
Ostaš Mapa Mapa hotelů Ostaš

Související témata

Ostaš: Fotografie

Doporučené hotely Ostaš


Zobrazit všechny »Ostaš: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Ostaš Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Ostaš a doprava, Bankomaty, Parkování, Nejbližší zastávka MHD
Teplicko-adršpašské skály8km
Broumar32km
Miłków42km
Jezioro Sosnówka46km
Łomnica45km
Přehrada Pastviny58km
Infocentrum letohrad62km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Skály, Aktuální čas: 12:31:00, Nadmořská výška: 689m

Ostaš je vyhledávané skalní město v chráněné krajinné oblasti Broumovsko. Nachází se v Královéhradeckém kraji v České republice, asi 3 km severně od Police nad Metují. Na území zvaném Ostaš se nachází menší skalní města Horní labyrint a Dolní labyrint. Skrze skalní města prochází dobře značená turistická stezka s množstvím vyhlídek na Krkonoše, Broumovské stěny a Javoří hory. Prohlídku skalního města Ostaš je nejlépe začít v blízké vesnici Ostaš, odkud se vydáme po zelené turistické cestě. V průběhu cesty můžeme navštívit mnoho skalních útvarů a vyhlídek různě pojmenovaných např. 30 m dlouhou skalní puklinu Sluj českých bratří, Krtičkovu vyhlídku, Zrádce, Bludiště nebo shluk puklinami rozbrázděných skal - Kočičí hrad. Nejvyšší bod skalního města je stolová hora - Ostaš s nadmořskou výškou 700 m. Na vrcholu je rozsáhlá skalní plošina o velikosti zhruba 550 x 100m, která převyšuje okolní krajinu Ostaše o 40 m. Její vrchol se stal v roce 1956 Národní přírodní rezervací. Území Ostaše je nejen oblíbeným místem turistů, ale také oblíbeným místem horolezců. Na pískovcové skály vede přes 500 různě obtížných výstupů. Oblast Ostaš je volně přístupná po celý rok. V blízkosti vstupu do skal se nachází restaurace se zahrádkou, která má otevřeno celý rok, v zimě však pouze o víkendech. Ostaš je vhodným místem pro relaxaci a dlouhé procházky nádhernou krajinou.

Informace a fakta

GPS: 50.559, 16.2067
Nadmořská výška: 689 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:26:15

Ostaš: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47019.5.2012 8:45:39
Opravdu krásné místo. My jsme nechali auto u chatové osady Ostaš, kde se můžete v létě ubytovat buď v chatičce nebo ve stanu. Na okraj horního labyrintu od parkoviště je to cca 1 km. Celý okruh labyrintem pak má délku 2 km. Během jeho procházení můžete pozorovat zmíněné skalní útvary, které jsou vždy označeny cedulí. Jen některé jsme ve skalách opravdu prostě neviděli:). Labyrint nabízí jak úzké průlezy mezi skalami, tak i krásné vyhlídky na zmíněné Krkonoše či Broumovské stěny. Nejhezčí je Frýdlantská vyhlídka. Po návratu z horního labyrintu se můžete vydat buď k občerstvení u chatové osady, nebo ještě navštívit skalní útvar zvaný Kočičí hrad, který je vzdálený něco více než 1 km. I když cedule uvádí 2 km, nevěřte tomu!

Města a obce v okolí

Police nad Metují (3.2km)Teplice nad Metují (4.8km)Broumov (9km)Adršpach (10km)Červený Kostelec (12km)Náchod (16km)Trutnov (21km)Hořičky (20km)Žacléř (24km)

Webmap: 1 2 3