TIXIK.cz » Města » Osor

Osor - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Osor: Hlídač pokojů
Osor Mapa Mapa hotelů Osor

OsorOsor

Související témata

Osor - satelitní mapa, Osor: Fotografie

Doporučené hotely Osor


Zobrazit všechny »


Osor: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Osor Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely ve městě, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Osor a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 05:59:36

Starobylé městečko Osor se nachází na jihu chorvatského ostrova Cres . Leží v blízkosti uměle vykopaného Osorského průplavu (Osorski kanal) .

Historie a památky

Osor byl v antických dobách velmi důležitým městem a správním střediskem obou ostrovů. V tehdejších dobách se osada jmenovala Aporos a byla jednou z obchodních stanic tzv. jantarové stezky, kterou se do oblasti Jadranu dopravoval jantar z Pobaltí. Dlouhá, často neklidná historie zanechala v městečku Osor mnoho památek. Mezi nejvýznamnější patří katedrála Panny Marie z 15. stol. s bohatou výzdobou. Z dob římských se zachovaly zbytky hradeb, chrámů, a také usedlosti bohatých kupců, pro které byl Osor domovem. V blízkosti obce se nachází půvabná zřícenina benediktinského kláštera s bazilikou svatého Petra (sv. Petar) , pocházející z 11. stol. Mnoho dalších, alespoň z části zachovalých architektonických památek, se nachází kolem městečka Osor.

Koupání, zábava, výlety

Díky chráněným zátokám má Osor velmi dobré podmínky pro koupání, zejména pro rodiny s dětmi. V okolí se nachází několik krásných zátok s oblázkovými plážemi. Nejznámější je Bijar se zbytky františkánského kláštera. Osor má rovněž dobré podmínky pro sportování, zejména pro potápění a jachting. Milovníci vážné hudby ocení Osorské hudební večery, které se zde konají každý rok během července a srpna. Městečko je dobrým výchozím bodem pro výstup na nejvyšší bod sousedního ostrova Lošinj , vrchol Televrina (589 m) . Odtud je krásný výhled na celou oblast a na nekonečné dálavy moře na jihu. Ubytování je možné buď v soukromí, anebo ve dvou kempech – Bijar a Preko Mosta.


Informace a fakta

GPS: 44.6936, 14.3928
Nadmořská výška: 4 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 03:38:24

Osor: Recenze

Osor prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Nerezine (3.8km)Martinšćica (14km)Mali Lošinj (19km)Lun (27km)Kampor (28km)Veli Lošinj (22km)Rab (30km)Mundanije (31km)Lopar (31km)

Webmap: 1 2 3