TIXIK.cz » Polsko » Dolnoslezsko » Wroclaw » Osobovický hřbitov

Osobovický hřbitov - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Osobovický hřbitov: Hlídač pokojů
Osobovický hřbitov Mapa Mapa hotelů Osobovický hřbitov

Osobovický hřbitovOsobovický hřbitov

Související témata

Osobovický hřbitov: Fotografie

Doporučené hotely Osobovický hřbitov


Zobrazit všechny »


Osobovický hřbitov: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Osobovický hřbitov Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Osobovický hřbitov a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Dębowa26km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hřbitovy, Aktuální čas: 01:04:09, Adresa: Wrocław, Polsko, Telefon: +48 71 325 22 88, WWW stránky:

Osobovický hřbitov je největší hřbitov ve Vratislavi , v Polsku . Byl založen v roce 1867 a na ploše 52 ha bylo pochováno mnoho významných osobností polské historie.

Historie

Hřbitov vznikl v oblasti, která připadala někdejší obci Rosenthal (Rózanka) , na bývalém poli. Pole bylo pojmenováno podle majitele pozemků, Polinke Ackera, Polankowe Pola. K pozemkům města bylo připojeno již v roce 1808, zatímco zbytek Rózanky až o 120 let později. V devatenáctém století byl hřbitov umístěn ke Groszowému mostu, který byl později nahrazen mostem Osobowickým. Na hřbitově se nachází asi 40 hrobů z období před rokem 1945. Nejstarší náhrobek pochází z roku 1879 a je pod ním pochován šachista Adolf Anderssen. Sektor „D“ je věnován vojákům, kteří zemřeli za 1. světové války. Náhrobky se sestávají převážně z litinových křížů, důstojníci mají kamenné náhrobky. Tři vysoké kříže uprostřed sektoru byly vztyčeny v roce 1993. Těsně před kaplí stojí figurální památník, sousoší, zobrazující tři postavy na každé straně. Byl vztyčen v roce 1992. Na polích 24 a 42 byli pohřbeni významní profesoři, politici, umělci a úředníci. V oblasti 41 se nachází majestátní pohřební kaple romské rodiny Lakatoszů. Na jednom z polí odpočívá 120 neznámých obětí hrůzovlády stalinismu. Osobowický hřbitov je důležitou připomínkou významu polských dějin a vzpomínkou na ty, kteří je vytvářeli. Je smutné, jsou-li dějiny národa psány do mramorových pomníků a náhrobků. Avšak dokud jsou psány a čteny, existuje možnost, že se již tragická historie nemusí opakovat.


Informace a fakta

GPS: 51.1388, 17.01
Nadmořská výška: 114 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:48:37

Osobovický hřbitov: Recenze

Osobovický hřbitov prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Wroclaw (3.9km)Psary (6km)Radwanice (11km)Samotwór (13km)Długołęka (13km)Bielany Wrocławskie (12km)Brzezina (14km)Domasław (15km)Karczyce (19km)

Webmap: 1 2 3